Opakování němčina

Anonymní
31.5.21 09:55

Opakování němčina

Ahoj všem,
jdu si pro radu. Před 15 lety jsem maturovala z němčiny a jazyk skvěle ovládala. Od té doby využila minimálně. Na podzim nastupuji do nové práce, kde se předpokládá znalost němčiny aktivně. Otázka zní kde a jak ji rychle projet a osvěžit? Doporučení na nějaký individuální online kurz či učebnici?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
64236
31.5.21 10:01

Mi v tomto pomohlo duolingo.. Měla jsem nj 13 let, v Německu rok bydlela, pak 20et nic.. A tahle jednoduchá apka mě do toho zase dostala a to dejme tomu za necelý měsíc :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1647
31.5.21 11:09

Budes tam jazyk pouzivat v mluvene podobe nebo pisemne? Pokud bude nutna i konverzace, tak bych urcite zkusila najit nejakyho lektora na individualni vyuku. Nejlepe rodileho mluvciho. Pokud jsi jazyk ovladala skvele, jak pises, tak by ti na rozmluveni mel stavit treba mesic. Neni nic horsiho (mysleno v uvozovkach), nez nejaka deklarovana znalost ciziho jazyka v CV a nasledne totalni trapas, kdyz pri situacni konverzaci ze sebe vypotis leda tak Guten Tag :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
525
31.5.21 13:40

Nemám tip konkrétně na němčinu, ale mně na osvěžení cizího jazyka hodně pomohlo pořád něco poslouchat - rádio, podcasty, písničky, YouTube videa… Člověk se díky tomu dostane zpátky do toho módu a automaticky pak začne znovu naskakovat i aktivní znalost.

K rozmluvení pomůže opravdu jenom konverzace, nemusí být ani s rodilým mluvčím. Prostě mluvit německy, s kým se dá. Teď hodně lektorů nabízí individuální kurzy online, takže určitě není problém někoho najít. Čeští soukromí lektoři jsou třeba na naucim.cz, zahraniční najdeš například na italki. Případně jde individuální kurz zařídit i přes jazykovku, ale tam to vyjde podstatně dráž.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1796
31.5.21 16:38

A jakou němčinu budeš potřebovat? Pokud konverzovat, poslouchala bych ve velkým cokoli, co mě baví, a sehnala si lektora na konverzaci. Pokud psanou, četla bych knihy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6622
31.5.21 17:23
@Anonymní píše:
Ahoj všem,
jdu si pro radu. Před 15 lety jsem maturovala z němčiny a jazyk skvěle ovládala. Od té doby využila minimálně. Na podzim nastupuji do nové práce, kde se předpokládá znalost němčiny aktivně. Otázka zní kde a jak ji rychle projet a osvěžit? Doporučení na nějaký individuální online kurz či učebnici?

Mě se líbí na YT Deutch mit Marija (je to původem Rusanda, ale fakt válí, myslela jsem, že je rodilá mluvčí, ale divné jméno a bordel v pokojíčku ve mně vzbudil pochybnosti :mrgreen:. Má teď i podcast. Dál je dobrej Benjamin na YT (deutsch mit Benjamin)- takovej sympatickej Brňák původem z Drážďan. A má taky podcast s nějakým sympaťákem Flemmingem. Jmenuje se to deutches Gepplaper.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25
31.5.21 18:39
@Anonymní píše:
Ahoj všem,

Ahoj, já tu kdysi (před několika lety) poptávala někoho, kdo by byl ochoten si se mnou procvičovat němčinu. Kdybys měla zájem (třeba formou pravidelného online setkání), nabízím se :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1.6.21 11:40

Měla jsem stejný problém-maturita z NJ, v tě době němčina na 1+, ale od té doby nic. Pomohlo mi číst něměcký knížky. Začla jsem pohádkama, popř něčím. co jsem už měla doma v čj-když mi něco nedávalo smysl, dohledala jsem v té české variantě. Třeba Harryho Pottera jsem si sehnala v německo-české variantě. Všechny stránky vlevo byly česky a všechny vpravo to stejné německy. Potom německý filmy s čj titulkama, německé verze ruzných diskuzních stránek a hlavně konverzace (v mým případě s příbuznou z rakouska), a to ti dá myslím nejvíc. Hlavně se naučíš nespoléhat na překladač/slovník, ale slovíčko, které nevíš vyjádříš jinak nebo nějakou oklikou. Ze začátku aspoň u mě trošku trápení (no „trošku“…popravdě se mi chtělo ze sebe plakat), ale teď v práci komunikuju jen německy a jde to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat