Útulek Praha Troja

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
PrvorodickaTerka
Povídálka 26 příspěvků 29.08.19 23:38
Útulek Praha Troja

Hezký večer všem, chci se zeptat jestli tu někdo nemá osobní zkušenosti s tímto útulkem. Kolik je poplatek za pejska, jak vstřícný je personál a jiné postřehy z tohoto útulku. Četla jsem si různé recenze.Tak to zkouším ještě tady.

Reakce:
tothova
Kecalka 147 příspěvků 29.08.19 23:46

Ahoj. Zkušenost nemám, ale jako každý jiný útulek. Akorát je zde asi více frekventovaný. Poplatek za psa nejlépe zjistíš když se poptas přímo tam. Jednak ale zahrnuje jistě kastraci, čipování, nějakou tu péči, odčervení, očkování, odbleseni apod… ve finále je to asi jedno ne, je to suma pár stovek až pár tisíc. V životě psa opravdu minimum. V průběhu zaplatíš nejméně XXX krát tolik na kvalitním žrádle a péči. Takže pokud nemáš na pořízení, nebo se ti to zda moc, zvaž to, zdali máš následně na péči a žrádlo. Pak už to nebude tak jednoduché a platit prostě budeš muset.
Mě teď pes prodělal pouze lehkou bronchitidu (nachlazení) a platila jsem za týden léčby 2k.

PrvorodickaTerka
Povídálka 26 příspěvků 29.08.19 23:51

O to mi nejde, samozřejmě, že je to minimum :) ale všude to je jinak a už jsme objeli pár útulků, tak mě jen zajímá jak je to tu zde, jelikož podle recenzí tam nemají moc dobrý personál, právě na to aby se mohl člověk informovat.Ale zítra tam budu tak či tak volat.

cell
Echt Kelišová 8305 příspěvků 30.08.19 05:28

Dobrý den. My nemáme zkušenost moc dobrou. Po úmrtí pejska jsme uvažovali o novém, zajeli jsme i do Trojy. Personál neochotný, v chodbě před nám ukázal rukou na fotky psů, ať si vybereme, pak že nám ho možná ukážou. Když jsme si vybrali ( i když jedné fotky se vybírá fakt těžko), nám řekli, že tento pes pro nás není vhodný a celkově byli tak strašně neochotní, že jsme nakonec odjeli. Pes si nás nakonec našel sám, máme veselého nalezence :srdce:

tothova
Kecalka 147 příspěvků 30.08.19 08:28

No tak kvůli personálu tam přece člověk nenechá ty psy hnít. Prostě budu trochu drzejší a vyberu si. Koukněte na fotky, na určitého psa který se vám bude zamlouvat se přijeďte podívat. Co vám je do nějakýho protivnýho personálu :roll: se na ně víte co. Za to ti psi nemůžou, hlavně kdo se někomu zdá nevrlý, druhému může sedět :nevim:

tothova
Kecalka 147 příspěvků 30.08.19 08:30

@cell Jakože jste našli psa někde na ulici? To by jsem spíš v první řadě vyvěsila všude letáky a po internetu nasdilela, psi detektiv apod… nikdy nevíte kdo a kde až psa hledá. :nevim:

puntice
Ukecaná baba ;) 1959 příspěvků 30.08.19 08:48

:mavam: Před 15 lety si tam manžel bral pětiletou fenečku s epilepsií (já si brala už fenečku s mužem :mrgreen: :lol:.) Psíci mají základní výcvik, zvládají základní povely, 100% hygienu, dle pohledu je o ně dobře pečováno (péče o srst, zdravé zoubky, prohlídky od vet.) Holčička je s námi dodnes :pankac:
Ale je pravda, že mezi psy lidi nepouští (když jsme si brali druhou v Lysé n. L., tak jsem pak pochopila proč - trauma pro budoucí páníčky i pro psy, co tam zůstanou). Vybírá se podle foto + konzultace, kde bude pes umístěn - jako fakt je to lepší probrat, co zvládnete, jaké máte představy, než psa vrcet, je to strašný smutek a bezmoc. Personál nehodnotím. Nutno vzít v potaz, že ta práce není jednoduchá, co tam často musí vidět a zažít… navíc Troja je nesmírně frekventovaná (na „půjčování vycházkových pejsků“, svoz zatoulanců měšťákama, atd.) Určitě to zkuste, je to dárek na celý život. :srdce:

cell
Echt Kelišová 8305 příspěvků 30.08.19 09:09
@tothova píše:
@cell Jakože jste našli psa někde na ulici? To by jsem spíš v první řadě vyvěsila všude letáky a po internetu nasdilela, psi detektiv apod… nikdy nevíte kdo a kde až psa hledá. :nevim:

Pes behal několik dnů po vesnici, strašlivě zanrdbaný. Ujala se ho tam rodina, která ho měla u sebe, pátralo se všude možně, ničí nebyl. Ta rodina si ho u sebe nemohla nechat, takže je nakonec u nás.

VilaAnalka
Stálice 87 příspěvků 30.08.19 10:41

Neslysela jsem dobre ohlasy na Troju. Vybrala bych z nektereho z malych utulku „rodinneho“ typu.

PrvorodickaTerka
Povídálka 26 příspěvků 30.08.19 12:27

Tak tedy všem děkuji, po dnešním telefonátu s paní z útulku kdy mi bylo řečeno,,vyberte si psa z fotky a přijeďte si,, a na můj dotaz jak zjistím po fotce jeho povahu, když mám doma malou dceru a potřebuju hodného pejska, mi bylo odpovězeno že,,nijak,, tak se opravdu rozhodneme pro jiný útulek…

vasedcera
Echt Kelišová 9123 příspěvků 1 inzerát 30.08.19 12:37
@PrvorodickaTerka píše:
Tak tedy všem děkuji, po dnešním telefonátu s paní z útulku kdy mi bylo řečeno,,vyberte si psa z fotky a přijeďte si,, a na můj dotaz jak zjistím po fotce jeho povahu, když mám doma malou dceru a potřebuju hodného pejska, mi bylo odpovězeno že,,nijak,, tak se opravdu rozhodneme pro jiný útulek…

Mam stejnou zkusenost, i kdyz uz par let starou. Nakonec jsme jeli az do utulku v Plzni, kde byli velmi mili, o pejscich a nasi volbe s nami mluvili, velmi dobre vedeli, co nabizeji a umeli to skloubit dohromady. Pejska mame 10 let a nelituji.

Afrikana
Zasloužilá kecalka 909 příspěvků 30.08.19 16:44

@PrvorodickaTerka Znami si chteli vzit z Troje psa a pochodili podobne „uspesne“. Osobne bych doporucovala prohrabat se FB/Google a najit docasne pece. Prijde mi, ze v docaskach (zas je mi jasne, ze ne kazda a clovek musi vybirat) maji na ty psy casu vic, vic si je proklepnou a vic o nich vi. Kdybych si vybirala psa a nechtela konkretni plemeno (tam bych velice peclive vybirala chovatelskou stanici a PP), tak se koukam prave po docaskach.

maskovak
Ukecaná baba ;) 1808 příspěvků 10.09.19 12:47

Meli jsme psa z troji a super! ze ukazuji fotky je pochopitelne, jinak by tam byl pruchodak jak na pouti a psi tezko nesou, ze vidi, ze vyberes jineho…my vybrali z fotky, privedli ho, mohli jsme se seznamit, povodit si ho-a brali jsme ho. takze troja ano. muzes zkusit taky www.pesweb.cz a skupiny na fcb

maskovak
Ukecaná baba ;) 1808 příspěvků 10.09.19 12:50

P. s.kvuli personalu nezanevri na troju - o to vic by tam tech nestastniku zustalo…urcite doporucuji brat z bouchalky, googli, tam jsou psi pry utraceni, cim vic jich lide odeberou, tim lip. jistotu jaky bude, nemas ze zadneho utulku ani docasky - zalezi jak si sednete vy pak individualne-s docaskarkou muze byt ok, s tebou ne…takze za mne utulek jakozto dobry skutek zachrany psa

maskovak
Ukecaná baba ;) 1808 příspěvků 10.09.19 13:02

p.s.sama jsem dobrovolnik a obcasny docaskar

Váš příspěvek
Reklama