Úvěr na rekonstrukci

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Beckyttine5
Kecalka 416 příspěvků 19.03.19 16:43
Úvěr na rekonstrukci

Známí si chtějí vzít úvěr na rekonstrukci, a aby dostali požadovanou částku, musí prokázat, že určitou sumou již disponují. Proto nás požádali o půjčku 100 000 na pár dnů - kdy potřebují mít potřebnou hotovost na svém účtu, a hned, jakmile jim úvěr schválí a peníze pošlou, tak nám peníze vrátí - nemáme s tím žádnou zkušenost, proto budu ráda je-li zde někdo, kdo si podobnou půjčku vyřizoval, a kdo by byl ochoten napsat, zda to skutečně takto funguje, a zda v tom třeba není nějaký zádrhel… děkuji

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
milktea
Kecalka 483 příspěvků 19.03.19 16:47

každopádně si nech na ty peníze napsat a podepsat smlouvu i s úrokama z prodlení, známý neznámý.

chaela
Ukecaná baba ;) 2003 příspěvků 1 inzerát 19.03.19 16:51

Nepujcovala bych někomu, komu neverim. Jinak ano, často musíš mít nějakou sumu vlastní, aby ti půjčili. Ovšem nevím, jak se banka bude tvářit na jednorázový příjem pár dní před podpisem smlouvy. To jim bude jasný, že je to účelový. Toť otázka, jestli jim to bude vadit, nebo ne.

Pvln34
Povídálka 23 příspěvků 19.03.19 16:52

@Beckyttine5 požičala by som len veľmi dobrým známym, ale ako písala @milktea, všetko na smluvu s notárskym overením. Nikdy nevieš… Pri takto veľkej čiastke by som ústnu dohodu rozhodne neriskovala (ani v rodine) + finance by som požičala len v prípade že mi pár mesiacov nebudú chýbať. Rozhodne by som sa kvôli známym sama nezadlžovala. Je tu dosť príbehov o tom ako podobné pôžičky zničili vzťahy, ako kamarat spláca za iného, žena za bývalého, atď… Nemajú známy inú možnosť - i trebárs pár mesiacov počkať a našetriť potrebných 100tisic aby dostali hypotéku?

AlphaOmega
Ukecaná baba ;) 1865 příspěvků 19.03.19 16:52

Chápu správně, že hodláte známe podpořit v trestném činu?

Lucy75
Zasloužilá kecalka 722 příspěvků 19.03.19 17:12

@AlphaOmega ano, jde v podstatě o úvěrový podvod…
podvodně naplní podmínku banky, aby mohli načerpat úvěr, takže při sjednávání úvěrové smlouvy zamlčí podstatné údaje (a to ty,že akontaci nemají a že jsou holí jako větve v lednu..)
ze strany tazatelky pak jde o pomoc k tomuto tr. činu

v praxi se to moc nestíhá (tj. nevyšetřuje), banky to oznamují jen v případech, že dotyčný neplatí, poškodí je (a to ještě ne všechny a ne vždy), bývá to tedy většinou až za pár let…
takže se třeba za dva tři roky můžete divit předvolání ve schránce (neříkám, že to tak nutně musí skončit..)

pokud se i přesto na tomto chcete podílet (prostě jakože nevíte pravý účel ), pak si podle obč.zákoníku normálně uzavřete smlouvu o půjčce mezi fyzickými osobami a nechte ověřit podpisy (stačí na poště) penále a úrok bych si tam smluvní samozřejmě dala taky..
hrubý vzor třeba zde https://advokat-zlinsko.cz/…-penez-vzor/

každopádně je to hazard půjčovat lidem, co si jdou půjčit..

Procházející
Zasloužilá kecalka 929 příspěvků 19.03.19 17:30

Já bych žádným známým (už nikomu) peníze nepůjčovala, když nebudou chtít, tak jak to z nich pak dostaneš?!
Chtějí rekonstrukci, tak at si našetří (z čeho chtějí splácet?). Další podezřelá věc je, že jim nepůjčí nikdo z rodiny - rodiče, sourozenci… atd. Oni mají všichni důvod proč jim nechtějí peníze půjčit.

Taky jsem byla naivní a soucitná.

Fofrník
Závislačka 3764 příspěvků 19.03.19 17:44

@Beckyttine5 Bral jsem si úvěr na rekonstrukci a nepotřeboval jsem dokladovat žádnou sumu kterou disponuji. Podle mě je to blbost. (Vlezl jsem do banky a za dvacet minut jsem odcházel a peníze měl na účtu.)

Beckyttine5
Kecalka 416 příspěvků 19.03.19 17:48
@Fofrník píše:
@Beckyttine5 Bral jsem si úvěr na rekonstrukci a nepotřeboval jsem dokladovat žádnou sumu kterou disponuji. Podle mě je to blbost. (Vlezl jsem do banky a za dvacet minut jsem odcházel a peníze měl na účtu.)

Tohle mě právě zajímalo… Jak to funguje.. Na pár týdnů bychom jim ty peníze klidně půjčili, ale výhledově je pak sami budeme potřebovat…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.03.19 17:56
@Beckyttine5 píše:
Známí si chtějí vzít úvěr na rekonstrukci, a aby dostali požadovanou částku, musí prokázat, že určitou sumou již disponují. Proto nás požádali o půjčku 100 000 na pár dnů - kdy potřebují mít potřebnou hotovost na svém účtu, a hned, jakmile jim úvěr schválí a peníze pošlou, tak nám peníze vrátí - nemáme s tím žádnou zkušenost, proto budu ráda je-li zde někdo, kdo si podobnou půjčku vyřizoval, a kdo by byl ochoten napsat, zda to skutečně takto funguje, a zda v tom třeba není nějaký zádrhel… děkuji

Ano, taky jsme to tak měli, akorát si sepište mezi sebou smlouvu/dohodu .. :hug:

Fofrník
Závislačka 3764 příspěvků 19.03.19 18:00
@Beckyttine5 píše:
Tohle mě právě zajímalo… Jak to funguje.. Na pár týdnů bychom jim ty peníze klidně půjčili, ale výhledově je pak sami budeme potřebovat…

Nepůjčil bych ani floka. Akorád si zaděláš na problémy. Jak říkám. Jel jsem z práce a měl hodinu času a tak jsem zaskočil zcela neplánovaně do banky. Žádné podklady apod. jsem neměl. Peníze na rekonstrukci jsem měl (ne v bance). Prostě jsem chtěl mít nějakou kačku v záloze abych se nemusel omezovat pokud bych si vymyslel něco neplánovaně. Za dvacet minut jsem měl půjčku vyřízenou a kačky na svém účtu.

Janli
Echt Kelišová 8178 příspěvků 19.03.19 18:10
@Fofrník píše:
@Beckyttine5 Bral jsem si úvěr na rekonstrukci a nepotřeboval jsem dokladovat žádnou sumu kterou disponuji. Podle mě je to blbost. (Vlezl jsem do banky a za dvacet minut jsem odcházel a peníze měl na účtu.)

Blbost to není. V některých případech banky vlastní hotovost požadují. Že jsi to neměl ty přece neznamená že jinde to tak nebude.

Fofrník
Závislačka 3764 příspěvků 19.03.19 18:15
@Janli píše:
Blbost to není. V některých případech banky vlastní hotovost požadují. Že jsi to neměl ty přece neznamená že jinde to tak nebude.

No tak si zajdu tam kde to nepožadují. Já se tu nechci přít. Prostě jsem popsal svou vlastní zkušenost. Úroky příznivé, mimořádné vklady bez omezení a zdarma stejně tak i předčasné zaplacení. Není co dodat. ;)

Deninina
Závislačka 3971 příspěvků 19.03.19 18:32

My jsme žádnou hotovost nepotřebovali, vyridili jsme si stavebka a cerpali půjčku pres ne. Peníze bych nepujcila, člověk nikdy neví a penize mezi prateli nedelaji dobrotu.

Badboda
Povídálka 42 příspěvků 19.03.19 18:36

Já bych tohle nedělala. I když sepíšete nějakou smlouvu, a oni vám pak peníze nevrátili tak potom co? Soud? Tahanice, stresy, výsledek nejistý..Ne, nic. Ať si poradí sami, určitě je vícero řešení, tohle mi prostě smrdí průšvihem.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama