Reklama

Už 4. týden kašle

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

terka_85
Kecalka 353 příspěvků 22.02.18 19:42
Už 4. týden kašle

Dobrý den, prosím o radu. Syn (7 let) už 4. týden kašle. Nejdříve měl suchý kašel, který přešel na vykašlávací. Minulý týden už to vypadalo, že kašel odejde, ale v pondělí zase začal kašlat. Byli jsme u doktorky, ta ho poslechla a plíce má čisté. Dala nám užívat ACC sirup. Pěkně vykašlával, ale dnes zase začal spíše suchý kašel. Jinak mu vůbec nic není… Už nevím co s tím, poradíte? Děkuji.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

viky23
Neúnavná pisatelka 16228 příspěvků 22.02.18 19:51

Dcera sedmimesicni kaslala 5tydnu, na plicich nic, ale ze uz to trvalo moc dlouho poslali nas na rtg a zapal plic. Poslechem to poznat nebylo. A jak pises porad se ji to vracelo, a lepsi a pak horsi a suchy, vlhky a pak zase horsi. Proste nebyla za tech pet tydnu uplne bez kasle. Dostala Atb a uz nekaslala. Te mame prozmenu chripku :roll:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.02.18 19:52

Syn mel podobne problemy kdyz byl maly kaslal 3 mesice spousty leku syrupu a zadny ucinek problemy vyresila az alergologie. a od te doby je klid.

emma38
Závislačka 3580 příspěvků 22.02.18 19:54

@terka85 ahoj tak poslechove muze byt o. k ale může mit studeny zapal plic(virovy) a ten se pozna pouze z rtg!!!!dr.ti to bude vymlouvat nedej se! Radeji rtg navic nez pak rozjety zapal plic a vim z vlastni zkušenosti dite bez teplot a dlouhotrvající kasel a po rtg zapal plic. :roll: jedna dr. Mi rikala v nemocnici ze dlouhotrvajici kašel vzdy neco značí…ja před pár lety taky porad kašel nakonec v plicich chlamydie mycoplasmata cytomegalovirus samozrejme jsem podle dr neměla typicke příznaky apod… :roll: no dala jsem se do kupy po nekolika atb cilenych na tyto potvory…chlamydie mycoplasmata cerny kašel to vse jde zjistit z krve tak prve bych asi zasla na ten rtg pak nechala nabrat krev…drz se

Příspěvek upraven 23.02.18 v 05:23

Jahru
Ukecaná baba ;) 1398 příspěvků 22.02.18 20:24

U našeho dítka se takhle projevila alergie na roztoče, u druhého na plísně

lucije28
Ukecaná baba ;) 1552 příspěvků 22.02.18 20:24

Dcera 7 let, měla 3 měsíce kašel, poslechy, CRP vždy v pořádku, sirupy nezabíraly. Já už na nervy. Dcera má tedy vždy vlhký kašel. Před 5 týdny RTG, protože se přidaly teploty. Opět vše ok, včetně CRP a rentgenu. Kašel stále.. pak opět horečky, šílený kašel a to MUDr se konečně rozhodla vzít krev! Pozitivní mykoplazmata. Nasazeny ATB na 14 dní. Horečky nesly srazit. Nyní je v rekonvalescenci, v pondělí škola. Prý krevní testy jsou na mykopl. a chlamydie drahé, proto je nechtějí standardně dělat. Dcera konečně bez kašle. Zabírá Klacid. Mykoplazmata jsou bakterie, ale nejsou CRP testem prokazatelné. Jsou to pěkně mrchy. Trvej na krevních testech!!! My už byli bezradní. Dcera má diagnózu nealergické astma a pořád se to na to svádělo.. ale protože to máme podchycené, pořád jsem je otravovala, ale asi né moc, když to trvalo 3 měsíce…

jannina1
Závislačka 4028 příspěvků 22.02.18 20:42
@lucije28 píše:
Dcera 7 let, měla 3 měsíce kašel, poslechy, CRP vždy v pořádku, sirupy nezabíraly. Já už na nervy. Dcera má tedy vždy vlhký kašel. Před 5 týdny RTG, protože se přidaly teploty. Opět vše ok, včetně CRP a rentgenu. Kašel stále.. pak opět horečky, šílený kašel a to MUDr se konečně rozhodla vzít krev! Pozitivní mykoplazmata. Nasazeny ATB na 14 dní. Horečky nesly srazit. Nyní je v rekonvalescenci, v pondělí škola. Prý krevní testy jsou na mykopl. a chlamydie drahé, proto je nechtějí standardně dělat. Dcera konečně bez kašle. Zabírá Klacid. Mykoplazmata jsou bakterie, ale nejsou CRP testem prokazatelné. Jsou to pěkně mrchy. Trvej na krevních testech!!! My už byli bezradní. Dcera má diagnózu nealergické astma a pořád se to na to svádělo.. ale protože to máme podchycené, pořád jsem je otravovala, ale asi né moc, když to trvalo 3 měsíce…

To jsem chtela zrovna napsat. Mohou to byt chlamydie ci mycoplasmata. Doktori asi sami o sobe rozbor krve nedelaji. Protoze poslechem nebo CRP se nepozna nic!

Lentilkaa2
Kecalka 165 příspěvků 22.02.18 22:18

Syn i dcera měli po neštovicích dlouho kašel, až jim podle rtg oběma zjistili zápal plic. Poslechem se nemusí zjistit. Trvala bych na krevních testech a rentgenu.

emma38
Závislačka 3580 příspěvků 23.02.18 05:30

@lucije28 jo naprosta pravda ja odběry musela doslova vydyndat…ja kaslala téměř rok podle byvale dr.jsem simulovala :roll: a pak u jineho se zjistilo toto 8o mycoplasmata ted v prosinci měla prostredni dcera taky kasel crp(je na nic) z rozboru krve je to drahy jak pises ale já uz se nedam takze vzdy kdyz kasleme a pricina neni vzdy jdu po odberech moje dětská dr. Ma se mnou svatou trpělivost :) ale téměř vždy v krvi neco je…

lucije28
Ukecaná baba ;) 1552 příspěvků 23.02.18 09:06

Člověk samozřejmě „věří“ mudr… Vím, že lékaři nemají rádi obrat: „já četla na internetu“… Ale někdy je to s nimi taky složitý. Mne štve, že kolikrát se dělá vyšetření lidem bez řečí /myšleno např. CT opilcovi/, na které ostatní čekají týdny. A hlavně, pokud to člověk nezná, je to první zkušenost, tak neví, jak má postupovat… Já sama byla bezradná. Těch návštěv u mudr. kolik jsme absolvovali, a verdikt: „Vše je ok“.. zkuste inhalovat vincentku. Děkuji, ale to dělám už pár týdnů.. O ATB jsem si už říkala několikrát, ale to doktorka odmítla nasadit, protože CRP bylo v pořádku a poslech také :zed: :zed: NO, jsem zase o něco „chytřejší“ pro nedejbože další tento problém
Jinak dle sestry od mudr., tak mykoplazmata již zůstávají v těle…

jannina1
Závislačka 4028 příspěvků 23.02.18 13:56

No tak mi pred lety meli take spor s doktorkou.Syn kaslal asi 2 mes.,uz byl z toho vycerpany. U nasi dr.jsme byli asi 4 krat.Na poslech pry dobry, CRP nizky.Ze syn stale kasle ji nezajimalo.Pry davejte sirupy na kasel.Pri posledni navsteve jsem nalehala, at mu da ATB, ze kasle fakt dlouho a je unaveny.Pry v zadnem pripade. Prisla jsem domu opravdu nastvana a zavolala na detske oddeleni v nemocnici.Tam to nastesti vzal prijemny doktor, ktery chtel at tam hned prijedeme.CRP mel syn nizke, ale doktor rikal, ze to mohou byt chlamydie a dostali jsme konecne ATB-Klacid. A vzali mu krev.Asi ta 3-4 dny bylo uplne po kasli.Za 5 dni volali z nemocnice, ze si mame prijet pro dalsi baleni Klacidu, ze tam mel chlamydie masivne. Takze dva mesice trapeni zbytecne. Presli jsme k jinemu dr.,ktery bez problemu udela krev na tyto potvory.

emma38
Závislačka 3580 příspěvků 23.02.18 21:45

@lucije28 např borelioza se v tele jakoby uspi jak jsou na tom mycoplasmata nevim ale odhadem bych rekla ze to bude podobně ALE pri větším oslabeni imunita stres vypluji ba povrch zbavit se toho jde ale pdavaji se i dvojkombinace atb a hlavně ba chlanydie a tyto potvory nejvic zabiraji tetracykliny je to fakt hnus ja mela co delat abych je nekolikrat po sove dala toceni hlavy nauzea(pocit na zvraceni) :poblion: ale pomohly…jo a jak se bere cíleně krev tak se u toho dela i citlivost na ktery atb jsou tyto potvory citlivé nenech se odbyt zrovna dnes jsem mluvila s kamaradkou dodelava skolu a zrovna jsme se dnes bavili prave o crp ze u techto potvor je crp prakticky negat. a presto může jit o masivni nález :think:

emma38
Závislačka 3580 příspěvků 23.02.18 21:45

@jannina1 přesně prjc se trapit kdyz zo neni nutné… :palec:

svatecnice
Kelišová 6001 příspěvků 23.02.18 21:50

Dcera má taky dlouhotrvající kašel a skončilo to prasklym bubínkem. Na ORL mě Mudr poučila, že dítě má vodovou rýmu a ta zmizí, pak se zahleněnuje a kašle, 2-3hodiny po usnutí a ráno, ošklivé znějícím kašlem. A to je znak, že se rýma hromadí v uších/dutinách/na průduškách. Zkuste ještě zajít na ORL

terka_85
Kecalka 353 příspěvků 24.02.18 09:06

Holky díky. Nejhorší je, že kromě kašle synovi opravdu nic není. Má i sílu a miluje sport, takže udržet ho v klidu fakt nejde…
Takže radíte vzít krev nebo i ten rentgen?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Asia Argento zakouší vlastní hořkou medicínu: Vraťte mi moji práci! škemrá

Herečka Asia Argento (42) přišla o post porotkyně v italském X Factoru, neboť... číst dále >

Nejhlubší dno, ultralevice zneuctila mši: Ovčáček se pustil do mluvčího z UK

Aktivistka Aneta Petani protestem proti představitelům církve spustila... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >