Rozdíly v měření teploty

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Saša222
Povídálka 39 příspěvků 22.02.18 12:22
Rozdíly v měření teploty

Ahoj holky, máte někdo zkušenost s velkým rozdílem naměřené teploty u miminka? Rektální teploměr mi měří 37 - 37,5, což je v pořádku. Infra teploměr na čele 38,5 - 38,8. Řekla bych, vadný teploměr, ale čelo je skutečně hodně teplé. Jsem z toho zmatená. Takhle to máme už pár dní. Co je to?

Přečtěte si článek: Teplota u miminek a jak pomoct?

Reakce:
iiiv
Extra třída :D 11109 příspěvků 22.02.18 12:27

Bezdotykové teploměry jsou na prd

ahojson
Povídálka 24 příspěvků 22.02.18 12:50
@iiiv píše:
Bezdotykové teploměry jsou na prd

Taky myslím, syn jak mel horké čelo, klepal se byla mu zima a byl celý spoceny, ten bezdotykový mu naměřil 36,4 což si myslím ze mít nemohl :nevim: :think:

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33911 příspěvků 1 inzerát 22.02.18 12:56

V zadečku měříš digitálním nebo rtuťovým? Ten by měl být přesnější. Zkus si ten bezdotykový na sobě, pokud ti hodí taky nějakou vysokou hodnotu, tak budeš vědět, že měří špatně.

PapeJ
Ukecaná baba ;) 2077 příspěvků 22.02.18 13:03

Mám doma taky oba a ten bezkontaktní jsem musela nejdřív naštelovat, nastavit +- nějaký stupeň, dokud to nesedlo s tím kontaktním. Ale mám ho stejně jen pro jistotu, na měření spícího, abych ho nebudila. Jinak měřím už v podpaží digitálním.

unuděná
Kelišová 5939 příspěvků 1 inzerát 22.02.18 13:05
@ahojson píše:
Taky myslím, syn jak mel horké čelo, klepal se byla mu zima a byl celý spoceny, ten bezdotykový mu naměřil 36,4 což si myslím ze mít nemohl :nevim: :think:

Pokud je dítě zpocené, tak i v návodu k infra teploměru je, že měření není vypovídající. Pocením se tělo ochlazuje a pak samozřejmě je naměřená nižší teplota.

Věřila bych tomu zadečkovému.

Saša222
Povídálka 39 příspěvků 22.02.18 16:04

Do zadečku mám digitální, standardní. Na sobě jsem ho zkoušela, to je jasný, ale u mě je teplota normální. Prostě to dítko má horkou hlavu… divný.

Saša222
Povídálka 39 příspěvků 22.02.18 16:09

Taky mám pocit, že ten bezkontaktní stojí za houby. Určitě měří o něco víc než má, ale i tak je ten rozdíl max 0,5 stupně (podle toho, jak jsem to zkoušela na sobě). Tak i když tohle pominu, hlavičku má o dost teplejší, někdy až moc. Pocením to není. Myslím, že to asi nebude nic vážnýho, jen jsem to chtěla zkonzultovat s vámi, co si o tom myslíte… díky moc za názory. Budu se prostě řídit tím klasickým teploměrem s tím, že trochu „horká hlava“ je asi normální.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Články z Expres.cz

Ortel válčí s YouTube: Ohání se ústavou a „demokratickou“ zemí. Proč je úplně vedle?

Populární zpěvák Tomáš Ortel (43) se dostal do sporu s internetovým serverem... číst dále >

Hvězda Mostu! Zdeněk Godla platí za minulost: Topí se ve statisícových dluzích!

Díky seriálu Most! se ze Zdeňka Godly (44) stala hvězda první velikosti. Lidé... číst dále >

Články z Ona Dnes

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >