Rozdíly v měření teploty

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Saša222
Nováček 8 příspěvků 22.02.18 12:22
Rozdíly v měření teploty

Ahoj holky, máte někdo zkušenost s velkým rozdílem naměřené teploty u miminka? Rektální teploměr mi měří 37 - 37,5, což je v pořádku. Infra teploměr na čele 38,5 - 38,8. Řekla bych, vadný teploměr, ale čelo je skutečně hodně teplé. Jsem z toho zmatená. Takhle to máme už pár dní. Co je to?

Přečtěte si článek: Teplota u miminek

Reklama

Reakce:

iiiv
Extra třída :D 10653 příspěvků 22.02.18 12:27

Bezdotykové teploměry jsou na prd

ahojson
Povídálka 24 příspěvků 22.02.18 12:50
@iiiv píše:
Bezdotykové teploměry jsou na prd

Taky myslím, syn jak mel horké čelo, klepal se byla mu zima a byl celý spoceny, ten bezdotykový mu naměřil 36,4 což si myslím ze mít nemohl :nevim: :think:

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 32738 příspěvků 10 inzerátů 22.02.18 12:56

V zadečku měříš digitálním nebo rtuťovým? Ten by měl být přesnější. Zkus si ten bezdotykový na sobě, pokud ti hodí taky nějakou vysokou hodnotu, tak budeš vědět, že měří špatně.

PapeJ
Ukecaná baba ;) 1792 příspěvků 22.02.18 13:03

Mám doma taky oba a ten bezkontaktní jsem musela nejdřív naštelovat, nastavit +- nějaký stupeň, dokud to nesedlo s tím kontaktním. Ale mám ho stejně jen pro jistotu, na měření spícího, abych ho nebudila. Jinak měřím už v podpaží digitálním.

unuděná
Kelišová 5020 příspěvků 1 inzerát 22.02.18 13:05
@ahojson píše:
Taky myslím, syn jak mel horké čelo, klepal se byla mu zima a byl celý spoceny, ten bezdotykový mu naměřil 36,4 což si myslím ze mít nemohl :nevim: :think:

Pokud je dítě zpocené, tak i v návodu k infra teploměru je, že měření není vypovídající. Pocením se tělo ochlazuje a pak samozřejmě je naměřená nižší teplota.

Věřila bych tomu zadečkovému.

Saša222
Nováček 8 příspěvků 22.02.18 16:04

Do zadečku mám digitální, standardní. Na sobě jsem ho zkoušela, to je jasný, ale u mě je teplota normální. Prostě to dítko má horkou hlavu… divný.

Saša222
Nováček 8 příspěvků 22.02.18 16:09

Taky mám pocit, že ten bezkontaktní stojí za houby. Určitě měří o něco víc než má, ale i tak je ten rozdíl max 0,5 stupně (podle toho, jak jsem to zkoušela na sobě). Tak i když tohle pominu, hlavičku má o dost teplejší, někdy až moc. Pocením to není. Myslím, že to asi nebude nic vážnýho, jen jsem to chtěla zkonzultovat s vámi, co si o tom myslíte… díky moc za názory. Budu se prostě řídit tím klasickým teploměrem s tím, že trochu „horká hlava“ je asi normální.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Přijme vláda změny? Týkají se i proplácení rodičovského příspěvku

Poslanec Aleš Juchelka chce vyjádřit úctu všem rodičům, kteří jsou doma s... číst dále >

Zánět dásní v těhotenství? Může za něj špatná péče před početím

V těhotenství trpí na zánět dásní a zvýšenou kazivost 50–70 procent žen.... číst dále >

Články z Expres.cz

Zoufalý otec Meghan Markle: „Budu dělat ostudu, dokud se mnou nezačne komunikovat!“

Otec Meghan Markle dál útočí na Kensingtonský palác v médiích a vyhrožuje, že... číst dále >

Šlechta a Zahradníček se do jeskyně ponořili ráno 29. srpna 1970. Pak přišla bouře...

Celým světem v posledních dnech pořádně zahýbal příběh thajských chlapců,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Po prvním porodu u mě propukla roztroušená skleróza i Crohnova choroba

Je mi třiačtyřicet let, mám dvě děti a po porodu dcery se u mě začaly... číst dále >

Pravda, nebo mýtus? Maminky upřednostňují syny a na dcery jsou přísné

Když se narodí kluk, většinou přejí příbuzní novopečeným rodičům ještě... číst dále >

Reklama