Atb na zánět ústní dutiny?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Aristolochia
Kecalka 203 příspěvků 6 inzerátů 20.02.18 07:00
Atb na zánět ústní dutiny?

Dcera má bolestivý zánět sliznice ústní dutiny a horečky. Dostala ATB. Teď jsem si tak pročítala o tom nějaké články a všude se píše, že to bývá virového původu a nikde není uvedeno, že by se to léčilo antibiotiky.
Já jsem navíc před dvěma týdny měla něco jako počínající pásový opar, tedy jsem u dcery očekávala neštovice (způsobuje to stejný vir). Pásový opar se z toho nakonec nevyklubal, ale údajně to bylo jiné virové onemocnění, tak si říkám, zda to nesouvisí.
Vy, co jste měli (nebo vaše děti) zánět sliznice ústní dutiny, jak probíhala léčba u vás?

Reakce:
pannda
Kelišová 6643 příspěvků 33 inzerátů 20.02.18 07:20

No, klidně může mít herpanginu, a na to ATB není potřeba. Většinou je zarudlých krk, teploty, afty či puchýře v krku, na patře…

unuděná
Kelišová 5604 příspěvků 1 inzerát 20.02.18 07:25

Vzdy nez si (nebo detem) necham nasadit atb, zadam crp test. Nekdo ho chce platit, deti by ho ale mely mit hrazeny pojistovnou. A hned mas jasno.

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31657 příspěvků 20.02.18 08:07

Pred 2 tydny, to spis nesouvisi, nez jo. Takhle na dalku tezko soudit, ale taky se mi to nezda, a asi bych jeste pockala. Nam jednou chytrej drcv Motole predepsal atb na prorezavajici se zub, syn si stezoval na bolest v puse, nase zubni tam uz nebyla, tak jsme tam sjeli, no a prej to tam ma cerveny, tak atb. On mel jeste i zvysenou teplotu asi 37,5. No nezdalo se mi to, tak jsem nedala, a sla druhy den k pediatre pro nazor, uz byl bez teplot, a taky mi rekla, ze tohle jeste neslysela, a at to nedavam. @unuděná ono i to crp je jen orientacni. Prcek mel pred vanocemi 70,a teplotu lehce nad 38,ale dr rekla, ze udelame vytery, a pockame do zitrka, ze vypada jakz takz dobre, a nevi, na co by mu mela atb napsat, jaky, na jakej bacil, a malej byl druhej den uz dobrej, a crp kleslo na 62,i bez leku, ona i viroza muze nekdy s crp pekne zamavat. A co jsem slysela, vetsina dr se otrocky drzi toho, ze crp na 40-50 vzdy atb.

Aristolochia
Kecalka 203 příspěvků 6 inzerátů 20.02.18 08:18

Děkuju za názory. Bohužel jsem jí to už začala včera dávat. Krk červený snad nemá. Má zarudlé dásně, bolí jí i patro a má aft na jazyku. Naše doktorka má dovolenou, byl tam včera jen záskok. Zastupující doktorka tam byla jen hodinu a půl a byla po víkendu narvaná čekárna, šlo to jak na běžícím pásu. Možná i proto jí to CRP neudělala :(
Co teď s tím?

unuděná
Kelišová 5604 příspěvků 1 inzerát 20.02.18 08:26

@Aristolochia nic,dobrala bych je a uvidite.

@slavuska1 tak nase pise atb az tak nad 80,ted napriklad jsem mela zanet ledvin a crp 140..Deti naopak spalovou anginu, crp kolem tech 40,ale stery pozitivni, takze taky atb.Crp neni orientacni, je to pomerne presne, ale vysoke crp taky neznamena, ze by se telo s bakterii nepopralo samo ;)

blumen
Hvězda diskuse 42799 příspěvků 20.02.18 08:36

@Aristolochia tak kdyz uz davas, dobrat, jinak vznikaji rezistence.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Daniel Nekonečný vedle pobledlé Vignerové už nevypadá jak z toho světa

Kromě finalistů Muže roku 2018 se na křest kalendáře vydal celý zástup hvězd,... číst dále >

Hůlka se zapojil do kauzy ze StarDance: Asi se přihlásím do SuperStar!

Je fér, aby Jiří Dvořák (51) soutěžil v zábavné show StarDance? Jak Expres... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >