6 měsíců s horečkou - poprvé nemocná

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

kristyna92
Kecalka 492 příspěvků 17.02.18 07:24
6 měsíců s horečkou-poprvé nemocná

Ahoj maminky,
prosim o radu…dceři bude za 10 dní 6 měsíců a poprvé mi onemocněla. Před dvěma dny začala pokašlávat, pak se k tomu přidala zadní rýma a lehce zvýšená teplota…ale tuhle noc jí opravdu není dobře. Malou pouze kojím, zatím žádné příkrmy, ani čajíčky..lahvičku v podstatě nezná. Ale rýma ji stéká do krku a od včerejšího večera se mi 2× po kojení pozvracela, takže v podstatě nic nevypila a vím, že tekutiny potřebuje.
Celou noc je hodně plačtivá…snažíme se zvlhčovat vzduch, mořská sůl do nosu, Nasivin a sirup na kašel…teď jí vylítla teplota na 38,7 stupňů (měřeno digitálním teploměrem rektálně), tak jsem ji dala těměř celý čípek Paralen pro děti (má 6 a čtvrt kilo). Po něm usnula…už se nesměje, je plačtivá a po noci hodně unavená jak ji není dobře.

Mám teplotu srážet nějakou koupelí? Nebo jet na pohotovost?
A co s tím pitným režimem? Doma máme pouze dětský fenyklový čaj, který jsem zatím nikdy nepoužila…mám ji ho zkusit udělat?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

katyna1984
Kecalka 459 příspěvků 17.02.18 07:39

@kristyna92 jestli je hodne plactiva, asi bych zkusila zajet k doktorovi, aby se ji mrknul do usi, jestli se ji tam ta ryma nevrazila a nema v nich zanet. Jinak odsavat, odsavat a odsavat, aby se nosik uvolnoval. Morskou vodu kazdou chvilku, s Nasivinem opatrne. Spat i kojit ve zvysene poloze. Caj si myslim, ze Ti v tuhle chvili stejne neprijme. Takze bych radsi kojila kdykoliv prso prijme, kazdopadne tedy ale vzdy s odsatym nosem (nejucinejsi je odsavacka na vysavac). At je male brzy lepe

Karleon
Kelišová 5245 příspěvků 17.02.18 07:40

Sleduj dál vývoj nemoci, teplota k nachlazení patří a pokud se dá srazit, léčila bych zatím doma. Můžeš zkusit na pití i slabý ovocný čaj nebo vodu. Jinak pokud zvrací, nikdy nejde ven vše, tak se tolik neboj.

Jareach
Kecalka 102 příspěvků 17.02.18 07:42

Dobré ráno, teplotu určitě srážejte, kupte si třeba sirup Nurofen, ten se dá kombinovat s Paralenem častěji, kdyby horečka rostla. Koupel není nezbytná, pokud třeba nebude zvracet ten sirup. Ale nějakou tekutinu byste do ní dostat měli. Zkuste ten čaj, ovocný džus pro děti, cokoliv třeba po lžičkách. Kdyby se to nedařilo, asi bych jela na pohotovost. Ať se rychle uzdraví!

kristyna92
Kecalka 492 příspěvků 17.02.18 08:11

@katyna1984 @Karleon @Jareach Děkuju za rady…teď spí, tak ji nechci budit…po noci je hodně vyčerpaná…jen doufám, že až se vzbudí, že nebude brečet, abych jí mohla dát léky, stříknout do nosu a odsát…uvidím jak na tom bude s teplotou po tom čípku…a snad mi bude pít

pannda
Kelišová 6412 příspěvků 33 inzerátů 17.02.18 09:27

Dělej jak radí holky, střídat Paralen/Nurofen, raději čípek u malého miminka. A měj ji víc u sebe, nabízej i čaj..

mau-mau
Závislačka 3112 příspěvků 17.02.18 09:33

Tak předně se uklidni… :hug: brzy bude zdravá. Je vidět, že to je první dítko a první nemoc.. Tak jsi vyplašená, taky jsem byla. Dávej ty čípky, pokud jí to neprohání, protože nemusíš pak řešit žaludek, některé děti zvrací kvůli sirupu. Odsávej odsávačkou na vysavač vždy před jídlem taky ten nosík. U kojení musí mít čistý nos a nevysávej brzy po jídle, přeci jen to dráždí. Musíš se postarat o dvě veci- srazit vysokou horečku a udržet průchodné dýchací cesty :palec: To zvládneš. Bude brzy dobře. Jestli má po odečtu 38.2, ještě má fakt docela malou horečku, neboj. Na pohotovost bych nejela, ještě tam něco chytne dalšího a nic moc tam nevymyslí. Jen poslechnou. Musí se to vyléčit no. Chce to trochu času :kytka: Sleduj event.to ouško, jestli to tam nevlezlo.

kristyna92
Kecalka 492 příspěvků 17.02.18 09:53

Jojo…odsáváme před kojením, teď se docela pěkně najedla, tak to snad v sobě udrží…a teplota jde po čípku dolů…teď naměřeno 38 stupňů…tak pokud se nebude zvyšovat, další čípek dávat nebudu…

tini
Ukecaná baba ;) 1302 příspěvků 5 inzerátů 17.02.18 09:54

Urcite bych casteji prikladala, at si treba jen parkrat cucne. Sledovat curani, kdyby se vam zdalo, ze cura malo, dala bych prevarenou vodu po lzickach.Mam momentalne chripku a prvni den jsem si rikala, ze se bolesti svalu a hlavy snad zblaznim, tak asi place i proto, je ji protivno. Urcite bych davala cipky, pripadne lze stridat s nurofenem

Amelie30
Ukecaná baba ;) 1924 příspěvků 17.02.18 10:19

Já k holkám jen dodám, že jsem v noci spala s dětmi v sedě, abys se vyspinkaly kvůli rýmě. A já vlastně taky. :kytka:

KriJona
Závislačka 2689 příspěvků 17.02.18 15:53

Mam osmimesicni a take ma poprvé horečku, po odectu 38,5.je taková napůl, směje se a nekdy zaplace, čekám co z toho do zitra vyleze. Odsavam bílé hleny a strikam Sterimar, jist moc nechce, přijme jen vlazne mléko UM a studenou vodu.tak držím palce ať jsou mimca brzy fit :mavam:

kristyna92
Kecalka 492 příspěvků 17.02.18 17:44

@KriJona Tak ať se Vám take brzy uzdraví :hug: Je to hrozné…člověk by to vzal nejradši na sebe, jen aby jim bylo dobře :srdce:

KriJona
Závislačka 2689 příspěvků 17.02.18 19:23

@kristyna92 dekuju..dala jsem ji ted na spaní paralen čípek a budu doufat, ze se trochu prospi bez bolesti..ono aby toho nebylo málo tak marodí i nejstarší..pros­třední přijede zitra, tak me čeká perna nedele :lol: :cert:

kristyna92
Kecalka 492 příspěvků 19.02.18 13:37

@KriJona Tak to si taky užíváš…snad vám je už lépe…my zatím nic moc.
Nakonec jsme dneska dopoledne lítaly po doktorek…dělali ji CRP test, ten měla 8, trochu zvýšený a pak nás poslali na ušní, kde zjistili, že už má v obou uších zánět, tak ji je rovnou propíchly :,( Já jsem to všude obrečela…teď se ještě modlím, aby mě pila když ji pořád jen kojím (protože jak byla zahleněná, tak pít nechtěla)…kdyby nechtěla pořád pít, tak bysme musely nastoupit na hospitalizaci do nemocnice :(
Je to hrozný, já jsem úplně hotová a jen doufám, že už to bude ustupovat a brzy se uzdraví :srdce:

KriJona
Závislačka 2689 příspěvků 23.02.18 19:57

@kristyna92 jakpak jste s malou dopadly?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Legendární pražský DJ Loutka zemřel ve věku 51 let. Oběsil se!

DJ Loutka, občanským jménem Michal Maudr, je po smrti. Houseový dýdžej,... číst dále >

Mistr prázdných gest Jiří Pomeje: Jaká je vlastně realita jeho života?

Když před mnoha lety Jiřího Pomejeho vyhodila Iveta Bartošová ze své... číst dále >

Články z Ona Dnes

Třou se vám stehna o sebe? Pomohou pudry nebo speciální kalhotky

Letní počasí dokáže ženám s plnými křivkami způsobit i nepříjemnosti, o... číst dále >

Mámina péče už se nedala vydržet, říká Petr. Dětí jako on jsou tisíce

Některé děti prožijí víc, než mohou unést. Ozvat se není snadné. Je potřeba,... číst dále >

Reklama