Dát synovi ATB?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  21.02.18 15:14
Dát synovi ATB?

Zdravím, potřebuji znát nezaujatý názor…
Syn je tuto sezónu po dvanácté nemocný. Není na tom nic neobvyklého, neb začal chodit prvním rokem do školky. Jenže každé banální nachlazení končí cca dvoudenním šíleným suchým kašlem, jsou to takové záchvaty, že z nich vyzvrací každé jídlo, pití. Byli jsme odesláni na alergologii. Malému zjistili alergii na roztoče, dostal Singulair, nemá sice udělanou spirometrii, ale že když já mám astma, bude ho mít pravděpodobně taky. Singulair bohužel nepomáhá.
Teď jsme tu všichni dostali chřipky. Syn opět záchvaty suchého kašle, vyzvracel všechno, co mohl. Jeli jsme k praktické, ta udělala CRP, prý to není na ATB, dala mu Ventolin, Dithiaden, Pamycon do nosu. Zmínila se, že je to tak na pobyt v nemocnici na zavodnění. Ale může to být tak stresující záležitost, že si mám syna raději pohlídat doma. Prý dítě, které nezvládá kapačky, jednoduše přivážou, aby bylo v klidu. A mám se lékařce pravidelně telefonicky hlásit a konzultovat stav. To bylo včera.
Dnes jsem řešila na alergologii, že malému jednak nepomáhá Singulair, jednak že ho při každém nachlazení stejně kašlem vyzvrací (jsou to granulky, co se míchají do jídla). Lékařka na mně začala křičet, že jsem ho měla odvést do nemocnice, co jsem to za rodič, že nemůže být bez jídla, tekutin. Poslechla dýchání a usoudila, že potřebuje ATB. Btw paní doktorka nemá moc dobrou pověst, vím, že spousta pacientů od ní uteklo. Ale to je teďka vedlejší..
A teď co mám dělat, kým se řídit? Dávat synovi ATB na chřipku??? 8o Na druhou stranu si říkám, jestli by to nepořešilo ty jeho šílené kašle, kterými končí každé blbé nachlazení. Vůbec nevím, co může mít třebas na plicích, když nemáme udělaný vyšetření. Akorát stěry, krk má OK, v nose zlatého stafylokoka.
Díky za případnou radu.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlineka2ka
Extra třída :D 11780 příspěvků 21.02.18 15:19

A už na ten kašel někdy měl atb?

Premek_Orac
Závislačka 4050 příspěvků 21.02.18 15:20

Ahoj,
předně je mi líto malého, tohle musí být fakt pro něj těžký a stresující. A stejně tak pro tebe.
Jaký měl výsledek CRP?
A o jaká ATB by šlo?
Každopádně hlídej, kolik vypije a vyčurá, v nemocnici by tě samozřejmě nechali s ním. RTG plic bylo? Nebo se jim z poslechu zdál bez nálezu na plicích?

Tichošlápek
Echt Kelišová 8506 příspěvků 21.02.18 15:21

Já bych ho vzala do nemocnice. Ať se na nej podívá někdo další, pripadne si vás tam nechají a pomůžou mu s hydratací

Hedvikaaa
Kecalka 132 příspěvků 1 inzerát 21.02.18 15:26

To také nemusi byt chripka :roll: je spatne, ze nemate vysetreni, ale ja bych je po konzultaci s lekarkou, která poslechla plíce urcite dala. ATB nejsou takovým strašákem :roll: jak se o nich mluví :roll: je to pouze nezodpovednost lidi, kteří je užívají.

verka316
Povídálka 11 příspěvků 21.02.18 15:34
Streptest

Dobrý den, určitě vám poradím před nasazením antibiotik podstoupit streptest. U vybraných lékařů ho mají a ve všechn nemocnicích. U nás vždy testujeme přítomnost bakterií v krku před tím, než dítěti dáme antibiotika.

renap
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 21.02.18 15:36

Nedávala bych ATB, zvlášť když víš, že je alergik a pravděpodobně astmatik a kašle pořád. Má horečky? Vyzvrací úplně všechno, co do něj dostaneš? Pokud ano a zvrací všechny tekutiny i po stříkačce, tak bych jela na tu infuzi. JInak bych šla zítra znovu na CRP a podle toho event ta ATB nasadit. Pokud má astma, tak ten poslechový nález na průduškách mít prostě bude a ATB to nevyřeší, akorát mu po nich nebude dobře-zřejmě se jedná o nějaký Klacid nebo Fromilid?

Pam12
Echt Kelišová 8204 příspěvků 21.02.18 15:37

Měli jsme s klukem v podstatě to samé… bere na tu alergii na roztoče nějaká antihistiminika. syn má brutální alergii na roztoče a dva roky to bylo peklo, než jsme to zjistili. Ale po pravidelném užívání xyzalu má po problémech, ani jsme nemuseli nasazovat ten singulair. Nám teda doktorka hned chtěla nasadit kortikoidy, ale pediatr to stopl a my šli na konzultaci ještě jinam a tam právě řekli, že máme nejdřív počkat, že u dětí mnohdy zaberou ta antihistaminika.
co se týká atb… nevím. pokud má CRP negativní, tak vůbec asi není jisté, že pomohout. tam je třeba odstranit hlavně ten problém s alergii

anonymni_prezdivka
Kecalka 331 příspěvků 21.02.18 15:48

ATB jsou na předpis. Jak je chceš synovi dát, když ti je dr nenapsala? Zvolit libovolně něco, co ti zbylo doma?
Jinak teda, souhlasně s ostatními, jela bych do nemocnice kvůli zavodnění i kvůli jinému názoru. Můžete si zaplatit nadstandard, kde s ním můžeš být na pokoji, aby byl v klidu.

Petruna21
Echt Kelišová 9480 příspěvků 21.02.18 15:49

Já bych se sebrala a jela do nemocnice a tam ti řeknou zda mu nasadí antibiotika nebo ne :)

Anonymní  21.02.18 15:50
@ka2ka píše:
A už na ten kašel někdy měl atb?

Před rokem měl měsíc trvající kašel, tak jen na tohle.

Anonymní  21.02.18 15:56
@Premek_Orac píše:
Ahoj,
předně je mi líto malého, tohle musí být fakt pro něj těžký a stresující. A stejně tak pro tebe.
Jaký měl výsledek CRP?
A o jaká ATB by šlo?
Každopádně hlídej, kolik vypije a vyčurá, v nemocnici by tě samozřejmě nechali s ním. RTG plic bylo? Nebo se jim z poslechu zdál bez nálezu na plicích?

CRP bylo kolem pěti. Fromilid nám napsala. RTG plic nebylo…říkala, že cosi málo slyší při poslechu a vylekala se jeho zakašlání.

Premek_Orac
Závislačka 4050 příspěvků 21.02.18 16:04

Hmm. Teplota?
A nevypozorovalas, že by ho k tomu kašli něco dráždilo? Máte doma dostatečně vlhký vzduch?

Poštolka J
Zasloužilá kecalka 526 příspěvků 21.02.18 16:04

Naše dcerka na tom bývala podobně, takže ať se na mě teď vrhne kdo chce, po vlastní zkušenosti i z nemocnic - snažila jsem se pomáhat si co nejvíce doma a když byly stavy nejhorší, dávala jsem rectodelt - ten už neseženeš, ale dají se koupit dělané čípky prednisonu. Na tohle bude mít spousta lidí různý názor, ale pokud bylo CRP 5, mohlo by toto zabrat líp, než antibiotika.

Paoloska
Echt Kelišová 7985 příspěvků 21.02.18 16:09

Asi mimo, ale radíte tu, aby jela do nemocnice, že tam může být s ním. A opravdu může, když má také chřipku? :think:

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

7 tipů na snadné cestování s dětmi: Autem, autobusem i letadlem bez křiku a pláče

Chystáte se na letní dovolenou s dětmi a hrozíte se dlouhé cesty? Bohužel ji... číst dále >

Klíšťata jen v lese? Je to mýtus, často číhají na zahradě

Klíšťová encefalitida nás neohrožuje pouze v lese nebo na louce. Vystaveni jí... číst dále >

Články z Expres.cz

Manželka mě nepustila! Hitem mistrovství je fanoušek, který musel zůstat doma

Jeho fotky baví internet a s klidným svědomím můžeme říct, že je zřejmě... číst dále >

Migranti ve Valencii: Více než 20 už se jich ztratilo, kapesné mají téměř 14 tisíc!

Pořádný poprask způsobilo nedávné vylodění více než šesti set migrantů ve... číst dále >

Články z Ona Dnes

Z oplácané puberťačky fitness ikonou s pekáčem buchet na břiše

Příběh Stefanie Macherhammerové je důkazem, že i s takzvaně tlustými geny se... číst dále >

OBRAZEM: Nejznámější čtyřčata v Česku. Poslední se narodila před týdnem

Po patnácti letech se v České republice opět narodila čtyřčata, už... číst dále >

Reklama