Úzkosti, OCD po IVF

Anonymní
3.11.20 09:24

Úzkosti, OCD po IVF

Ahoj všem,
ráda bych se poradila ohledně úzkostí po IVF.
Na přelomu září/říjen jsem byla na 3. IVF. Jednu dceru už máme (z druhého IVF), budou jí brzy 4 roky.
V průběhu samotné hormonální stimulace bylo vše v pohodě. Na punkci jsem byla na začátku října, byla jsem hodně přestimulovaná (ke 30 folikulům). Následně jsem brzy začala menstruovat po punkci, byla jsem 16. den cyklu, když přišla ms. Celé mě to hormonálně rozhodilo, krvácela jsem i hodně silně, v koagulech.
Ještě po ms na kontrole (11. den cyklu, půlka října) jsem měla stále hodně zvětšené vaječníky, oproti tomu ale extrémně nízkou sliznici, takže transfer v tomto cyklu dělat nebudeme. To už mě rozhodilo.
Ale od minulého týdne na mě sedly takové divné stavy úzkostí a řekla bych vtíravých myšlenek v podobě OCD. Je pravda, že v tomto týdnu čekám MS, může to být i tím.
Ale setkal se s tím někdo po IVF?
V průběhu dne (ne celý den) cítím takové divné pocity, bušení srdce, návaly horka, mám průjem. K tomu se občas přidávají vtíravé myšlenky, že by mi lépe bylo samotné bez dcery a manžela, že musím odejít pryč, že nechci být s manželem atd. Úplně se stydím o všem psát. Přitom jedu z práce a těším se na ně, těším se domů, rodina je pro mě vším a neskutečně mi na nich záleží.
Mohlo to celé rozjet IVF a hormony a to, že mám aktuálně dost velkou hormonální nerovnováhu (dřívější ms už 16. den cyklu, silné krvácení, stále zvětšená ovaria)? Hormony jsou za mě svinstvo, takže to přičítám tomuhle.
Ale potřebuji se asi vypsat a poradit se s někým, zda to měl podobně.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
3.11.20 09:53

Podle mě jsou to určitě rozhozené hormony, stejné stavy jsem zažívala po porodu a to je taky hormonální smršť, pak se vše srovnalo a tyto pocity zmizely.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat