Reklama

Dlouhodobě zduřené uzliny u dítěte

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

sjuzan
Stálice 59 příspěvků 10.09.10 11:52
Uzliny

Holky,je tady nějaká maminka,jejíž dítě má dlouhodobě zduřené uzliny?Potřebovala bych to s někým prodiskutovat­.Díky.S.

Reklama

Reakce:

bodo74
Kecalka 175 příspěvků 10.09.10 12:25

Ahoj, Lukášek má asi 8-9 měsíců zvětšenou uzlinu zvenku na krku. Prodělal EB virozu a od té doby jí má. Doktor nám řekl, že za nějakou dobu zmizí, ale zatím je tam pořád.

MadGirlNancy
Ukecaná baba ;) 1664 příspěvků 10.09.10 12:45

Dcera ma zdurene uzliny - na kazde strane krku jednu a v trislech na kazde strane taky jednu…zitra jdu k doktorovi a zeptam se, jestli je to problem. Dcera uz to ma dlouho, tusim rok.

Dasa+Nicolasek
Echt Kelišová 8400 příspěvků 10.09.10 12:55

taky máme, uzlinu,ne tak dlouho, ale od června, a pořád nezmizela. dr říkala, že děti jak jsou hubený tak jim jdou hned videt, a že se dlouho vstřebávají,tak 2-3 mesíce. a když znova nachladnou nebo tak neco, tak se to jeste prodlouží. dělala nám výter z krku a vše bylo ok. no, ted už to budou 3 mesice co ji má, je menší,ale prostě tam ještě pořád je, tak se pomalu chystám že se zajdu ujistit, že je opravdu pořád vše ok, a nebo nás radši pošle na orl :-?

sjuzan
Stálice 59 příspěvků 10.09.10 13:36

Náš malej(5let),je má zduřený od června…zduřely se mu při neštovicích,zduřely mu na krku a dost viditelně…jakoby na straně krku,na obou stanách,taky v podpaží,v třís­lech a za ušima…ze začátku ho to dost bolelo,pak to přestalo ale uzliny zůstaly.Pediatrička mu udělala různé krevní odběry,včetně serologie a zjistilo se,že zároveň prodělával cytomeagolovirovou infekci,což prý také způsobuje zduření uzlin.Byli jsme i na ORL,na sono krku,kde mu jich zjistili na krku mnohem více,spíše uvnitř a prý je to reakce po prodělané infekci…žádný jiný nález tam nebyl.Pak jsme byli znovu na ORL a pan doktor říkal,že je má už menší a už nás nepozval ani na kontrolu.Teď to budou 3. měsíce,co syn uzliny má,má je sice o trochu menší,pediatrička naznala,že jsou drobné,ale pořád jsou vidět,hlavně při určitých záklonech hlavy.V třísle už má jen jednu malou a za ušima už nejsou vidět vůbec,ale pořád mě znervozňují na tom krku…jsem z toho už nervní,protože ho pořád sleduju a koukám mu na krk..ošahávám mu to a říkám si,kdy mu to už konečně zmizne…jestli to tedy ještě někdy zmizne. :-(

andrea.i 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.04.12 20:13
uzlina

my máme problém z uzlinami od loňska a chodíme pořád na orl , zítra jdeme zase na sono, dceři se dělá na pravé straně uzlina velká jak pinpongový míček…všechny vysledky jsou pořád v pohodě, tak jsem zvědavá, co nám řeknou zítra. Paní doktorka říkala, že některé děti tím prostě trpí a pokud nejsou jiné problémy, tak se s tím nic nedělá. :(

Mišutka.x 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.06.12 21:29
uzlina
@andrea.i píše:
my máme problém z uzlinami od loňska a chodíme pořád na orl , zítra jdeme zase na sono, dceři se dělá na pravé straně uzlina velká jak pinpongový míček…všechny vysledky jsou pořád v pohodě, tak jsem zvědavá, co nám řeknou zítra. Paní doktorka říkala, že některé děti tím prostě trpí a pokud nejsou jiné problémy, tak se s tím nic nedělá. :(

dobrý den, my máme temněř ten samý problém dceři se udělala uzlina velká jak vám ale jen na jedné straně krku má to jako by v prostřed krku a zboku. Mněli jsme vyšetření krve i ultrazvuk vše dopadlo dobře. Nikdo si s tím neví rady z čeho to může mít brali jsme antibiotika, homeopatika. Je docela tvrdá uzlinka. Udělalo se ji to zničeho nic ráno ji mněla. Trochu matoucí je, že byla očkována před 10 dny na přiušnice ale Dr. nám řekla, že to nemůže být z toho poněvadč to byla druhá vakcina a stakovou reakcí se ještě nesetkala. tak jsem z toho docela nešťastná prosím jak pokračujete vy ?? Nám se to za 14 dnů nezmněnilo. Děkuji za odpověď Michaela

andrea.i 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.06.12 13:48
uzlina

Dobrý den…nás teď posílají ještě na ultrazvuk břicha a rentgen plic zda nejsou uzliny ještě tam, taky si s tím nikdo neví rady, nám se to vždy po pár dnes stratí. Štítná žláza i slanná žláza jsou v pořádku, krev taky. Doktor nám řekl při posledním nálezu, že se zřejmě jedná jen o uzlinu, která při nějakém zánětu, nachlazení ap. se zvětší a nic to nebude. Prý si to někteří rodiče nechají i vyřezat a posílají to na hystologii, ale mi přímořekl, že kdyby to bylo jeho dítě, že by to nedělal. Už jen z toho důvodu, že všechny výsledky jsou prozatím dobré. Jen chce vyloučit , že to není leukémi a nebo nádor, což si myslí, že s největší pravděpodobností není, protože už by se to ukázo v jiných testech. Tak čekáme, co výjde ještě z těch posledních ultrazvuků a rentgenu toho 13.6. a pak prý se bude jen sledovat a nijak se nebude ani léčit. Některé dti prý to tk mají a pokud se nic v těle neděje, zůstane to tak.

Mišutka.x 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.06.12 21:25

my jsme byli na kontrolním ultrazvuku malinko se ji to zvětšilo a má tam další cisty nebo nějaké utvary tak nás poslali na dětskoiu kliniku do Brna asi rezonance a popřípadě další postup. Doktor nám řekl, že mu to přijde jak lymfangiom buď se to sleduje nebo operuje podle závažnosti tak jsem zvědavá co nám na to řeknou. Nám se to bohužel neztrácí. My také krevní testy dobré no uvidíme a ještě kevšemu máme od unora objednasnou dovolenou v Chorvatsku tak jsem zvědavá co nám na to řeknou ajak to dopadne po těch množství antibiotik by to malé koplo jak sůl. No nic tak vám držím moc palce ať jste brzy zdraví. :kytka:

zzzzuuuuzzzziiii
Nováček 1 příspěvek 06.03.13 09:23
lymfangiom

Ahoj, nasla jsem si tuhle diskuzi s tim, ze mam rocni holcicku a uz pul roku bojujeme s lymfangiomem, ktery mela na krku. Prosly jsme narocnou operaci a ted pul roku po se to stale uplne nelepsi. Nemate nekdo zkusenost??? Na internetu neni mozne nic najit, rada bych si o tom s nekym popovidala… diky.

Mišutka.x 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.03.13 09:43
lymfangiom

Ahoj, my jsme na konec zkončili v Praze v Motole na magnet. rezonanci. Ta nám potvrdila s největší pravděpodobností ten lymfangiom. Řekli nám, že pokud to není nějak extrémně velké a neohrožujeto nějakou funkci tak se s tím nic nedělá a jen se to pozoruje. Nic méně jsme jeli k moři a musím říct, že to malé asi za 6 týdnů zmizelo nebo zplasklo nevím nemá to tam. Myslím, ale že to byla reakce ta boule na očkování které ji to asi vyburcovalo.

jit25 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.11.13 10:22
uzliny

Také máme uzlinu na krku již dlouho. Momentálně nám doporučila paní homeopatička homeo - Silicea CH9. Malá má 4 a půl roků užívá 2 kuličky za den. Mohu říci, že zlepšení nastalo a také už není tak nemocná.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Dojímáte se, že Meghan vzdala hold lady Dianě? Dojímáte se úplně zbytečně

Od té doby, co Kensingtonský palác oficiálně potvrdil těhotenství vévodkyně... číst dále >

Syn Věry Špinarové: Ta její socha je příšerná,jsem hrozně zklamaný!

Sto padesát dva centimetrů, tolik měřila Věra Špinarová (†65) a přesně tolik... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >

Jsi prase, kráva a smrdíš, dozvěděla se ve Výměně manželek mladá maminka

Tereze vadí, že na ni ani na její dvouletou dceru Elišku nemá přítel Marek... číst dále >