UZV odpuzovač roztočů

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Kakika
Neúnavná pisatelka 15222 příspěvků 19.10.14 13:26
UZV odpuzovač roztočů

Dnes jsem v Albertu našla elektronický odpuzovač roztočů. Něco podobného v tomto odkazu . Syn je na roztoče alergický, tak mě to přirozeně zaujalo, ale nějak se nemůžu dopátrat zkušeností ostatních příp. jakými testy byla dokázaná účinnost. Věřili by jste tomu?

Reakce:
eumedon
Extra třída :D 14417 příspěvků 19.10.14 14:37

@Kakika Já ne.

Kdyby to mělo atest účinnosti od nějakého renomovaného pracoviště, tak by ho jistě uvedli.

Uvádějí jen, že „Výrobek je testován akreditovanou agenturou zkoumající elektronickou kompatibilitu a dopady ultrazvuků na prostředí.“. Neuvádějí, kterou akreditovanou agenturou (čili je to neověřitelné) a píše se jen o elektronické kompatibilitě (což může znamenat, že to nefunguje jako rušička rádia a televize) a dopadech na prostředí (což může znamenat, že to není škodlivé pro člověka), ne, že je to účinné.

Podle mne šarlatánství.

BaMaK
Závislačka 2991 příspěvků 20 inzerátů 19.10.14 16:54

@Kakika Nevěřím, že by to roztoče odpudilo, jednak dosah 3 metry…roztočijsou všude, @Kakika postel, gauč, koberec, záclony, plyšáci…musela bys jich koupit spoustu. A ultrazvuk…i když ho neslyšíš, tak to neznamená, že neškodí…trvale zapnutý. Vytváří vlnění a to se na tělo přenáší-a nikdo neví co to udělá, já bych do toho v žádném případě nešla.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Strach z miliardové pokuty? Deppova ex působí ošuntěle a má zase nového chlapa

Vztah herce Johnnyho Deppa s Amber Heard byl fiaskem, jejich manželství... číst dále >

Český lev ON-LINE: Červený koberec zazářil hvězdami, kdo ale zazáří u cen?

Dnes je tu 26. ročník Českého lva, kdy se po červeném koberci do Rudolfina... číst dále >