V 1.trimestru do Malaysie

2820
21.3.16 13:43

v 1 trimestru do Malaysie

Ahoj

Jsem v 7tt a za tyden mame jet na dovolenou k mori do Malaysie (do pekneho hotelu, zadne cestovani ). Dnes jsem byla u dr a ten mi potvrdil tehu ale kdyz jsem mu rekla o te dovolene rekl ze mi to nedoporucuje a ze muzu chytit virus zika. Pritom v Malaysia se ten virus nevyskytuje.. Holky myslite ze je vazne nebezpeci? Pritel rekl ze je to blbost.. Ze neni riziko.. Ja nevim..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

JayLee
21.3.16 13:45
@zudina píše:
AhojJsem v 7tt a za tyden mame jet na dovolenou k mori do Malaysie (do pekneho hotelu, zadne cestovani ). Dnes jsem byla u dr a ten mi potvrdil tehu ale kdyz jsem mu rekla o te dovolene rekl ze mi to nedoporucuje a ze muzu chytit virus zika. Pritom v Malaysia se ten virus nevyskytuje.. Holky myslite ze je vazne nebezpeci? Pritel rekl ze je to blbost.. Ze neni riziko.. Ja nevim..

nejela bych tam ani omylem tedka i jako netehotna natoz tehotna - zahráváš si nahoda je blbec ;)

• Citovat
  • Upravit
410
21.3.16 13:47

Nejela bych ani náhodou jsou tam i jiné nemoci

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6754
21.3.16 13:48

Nejela bych.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3194
21.3.16 13:49

Koukni na obnovené info myslím z minulého týdne, kamarádka kvůli tomu tam teď rušila pobyt, protože se tam jeden případ objevil prý.. Já bych nejela ani omylem, náhoda je blbec, pak si to můžeš doživotně vyčítat, celé těhotenství se „histericky hlídat“ jestli náhodou… :nevim: nešla bych do toho..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3273
21.3.16 13:49

Virus zika je nafouknutá mediální bublina, toho bych se bála asi nejmíň… V Malajsii bych se teda bála jinejch závažnejch nemocí. Ať už téhotná nebo ne. Tyfus, horečka dengue, japonská encefalitida… Člověk se může nechat naočkovat, než tam jede, ale to ty asi těžko že, když jsi čerstvě těhotná. Neleja bych.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1167
21.3.16 13:52

Nikdy bych toto nepodstoupila. Náhoda je blbec a do takové země bych jako těhotná nejela a to nejen kvůli virusu zika, ale i kvůli jiným nemocem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3011
21.3.16 13:54

Tak to bych teda neriskla…ani jako netěhotná…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
42608
21.3.16 13:54

Já bych jela úplně klidně, pokud by mi teda nebylo špatně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
461
21.3.16 13:56

Ja bych taky rozhodne nejela..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1240
21.3.16 13:56

@zudina kamarádi byli 3 týdny na Bali (kamarádka tam jela 9-12tt) a všechno v pohodě. Pokud ti doktor neřekl, že by byla jiná rizika spojená s těhu v 1. trimestru, tak bych to neřešila a jela. Podívej se na web ministerstva zdravotnictví, jestli jsou hlášena pro Malajsii nějaká zvýšená rizika nemocí, pokud ne, tak bych se neobávala ;)
Užij si to, těhu uteče jak voda a zjistíš že ve 3. trimestru taky radši nikam nepojedeš a pak by ti mohlo být líto že ještě před mimi jste si s přítelem neužili super dovolenou jen ve dvou ;)

Můj případ, měli jsme jet teď někdy v průběhu březen - červen do Jižní Koreje a pak jsme to chtěli spojit s Čínou no a protože jsem těhu (začínám 8. měsíc) tak samozřejmě nikam nepojedeme a jsou dny, kdy mě to fakt mrzí :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
532
21.3.16 13:57

Těhotenství není nemoc a pokud bych takovou dovolenou na začátku mohla absolvovat, jela bych… V hotelu je malá pravděpodobnost něco chytit… Když už, tak bych si dávala pozor mimo hotel.. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
532
21.3.16 14:00

@Tess 85 tak taková dovča by mě taky mrzela… ale zase si říkám, že se dá cestovat i s miminkem… mám termín v půlce května a na červenec mám rezervovaný týdenní pobyt na Šumavě v Železné Rudě a v sprnu na pár nocí taky na Šumavu na Kvildu… máme to 2 hodiny jízdy, takže kdyby něco, jsme za chvíli doma… Ale v zimě máme v plánu hory, pak nějaká jižní Morava a v létě už moře. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6787
21.3.16 14:08

Byla jsem v Thajsku (procestovali jsme ho od severu na jih), takže téměř stejné místo jako Malajsie v době cca 4tt až 8tt a vše naprosto v pohodě :) I když v roce 2012 ještě virus Zika nebyl (a jestli byl, tak jsem o něm nevěděla).

Nebála bych se znova podobné dovolené v těhotenství.

Asi bych si jen nyní ověřila (z různých zdrojů, ne internet, ale spíš národní hygiena, a ministerstvo zahraničí apod.) jak to je s výskytem Zika v těch oblastech.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1240
21.3.16 14:11

@Lenuplinka mě už nemrzí, ale dost často jsem kamarádům říkala, že jsem si „udělala prcka a teď pojedu leda do pr***“ :mrgreen: (samozřejmě to bylo myšleno ve srandě). Ale je fakt že takhle velká cesta mě ještě pár měsiců po otěhotnění mrzela. Moc si nedokážu představit to jednou absolvovat s prckem a nebo nechat malýho na měsic doma a odjet… :roll:

já ještě teď chtěla jet do Maďarska do termálů. Doktor řekl že ok, ale nakonec jsme to s manželem odpískali, protože jsem zjistila, že kdyby cokoliv, tak mě nikdo ve vysokým stupni těhotenství nepojistí a tudíž případný porod nebo hospitalizaci spojenou s těhu bych si nejspíš hradila ze svýho… Ještě jsem radši psala na svojí pojišťovnu jak je to v rámci EU v takových případech…
Po ČR nevidím problem jezdit i s mimčem, pokud seženeš dobrý ubytování, kde mimi není překážkou. Já mám třeba v plánu se v létě s malým zastavit za kamarádama co pojedou jejich každoroční putovní kola po Vysočině a určitě budeme plánovat nějaký kratší dovolený ve 3… To moře bych si dala tak s 2leťákem, aby byla nějaká sranda :mrgreen: S kojencem nic moc blbnout u moře ještě nemůžeš :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama