Reklama

V autobusu bez kočárku?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Vendula1311
Stálice 61 příspěvků 26.01.17 09:42
v autobusu bez kočárku?

Od kdy můžu do autobusu s dítětem aniž bych brala kočárek? :). Jestli řidičům nevadí, že by seděl na sedačce a ne v kočárku:)… Synovi je 11 měsíců :) děkuji :)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:
 
Terisos
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 26.01.17 09:45

Jednou jsem viděla takové mrně na sedačce, maminka se smála tomu, jak se tam vrtí a šlape po sedadle… Až jí v zatáčce spadnul do uličky. Osobně bych tedy dítě držela na klíně. Zodpovídá za něj rodič, ne řidič.

 
kuchle
Zasloužilá kecalka 916 příspěvků 44 inzerátů 26.01.17 09:49

U nás to řidič neřeší. Jezdila jsem s malým raději kočárem, ne vždy lidi pustí sednout. Raději bych ho nechala sedět u mě na klíně než samotného na sedačce

 
AnastazieB
Echt Kelišová 8300 příspěvků 26.01.17 09:50

Téměř nikdy jsem nebrala do MHD (vlaku, autobusu) kočárek, většinou bylo dítě v satku. Bez ničeho bych ho vzala do MHD až bude umět pevné sedět a chodit. Stejně ho budeš mít na kline.

 
Lidym
Ukecaná baba ;) 2234 příspěvků 3 inzeráty 26.01.17 09:50

Já myslím, že řidičům je to jedno, aspoň nemusí hlídat výstup s kočárem. Ale přimlouvám se, za dítě na klíně. Já musím ještě přidržovat tříleťáka, když jede řidič závodník. Když jsem jezdila s golfkama, často jsem měla malého na klíně, protože mi z nich vylézal.

 
Yasminn
Neúnavná pisatelka 19006 příspěvků 14 inzerátů 26.01.17 09:51

@Vendula1311 to záleží na tobě jak staré dítě vezmeš do busu bez kočáru. Já jezdila s dcerou bez kočáru cca od 18 měsíců. Ale vždy jsem jí měla na klíně!! Nepochopím mámy co jsou schopné posadit třeba roční dítko samotné na sedačku. Stačí když pak bus prudce zabrzdí a je malér. :-(

 
Yasminn
Neúnavná pisatelka 19006 příspěvků 14 inzerátů 26.01.17 09:51
@Terisos píše:
Jednou jsem viděla takové mrně na sedačce, maminka se smála tomu, jak se tam vrtí a šlape po sedadle… Až jí v zatáčce spadnul do uličky. Osobně bych tedy dítě držela na klíně. Zodpovídá za něj rodič, ne řidič.

přesně tak!

 
pomeranca
Extra třída :D 10700 příspěvků 26.01.17 09:51

No já teda kočár do MHD neberu vůbec… mrňata mam v šátku nebo nositku. Chodce mam většinou na kline a sami na sedačce sedí cca od dvou let, když už mám v šátku mladšího sourozence.

 
AnastazieB
Echt Kelišová 8300 příspěvků 26.01.17 09:52

A ještě jedna věc, za dítě je vždy zodpovědný zákonný zástupce, nikdo jiný. Tj. ne doktor, ridic… atd. Je třeba si to uvědomit ;-).

 
Kriss Tina
Závislačka 4737 příspěvků 26.01.17 09:52

Ja obcas jezdim s malym bez kocaru asi od roka, co se naucil chodit. Ale nenechavala sem ho sedet samotnyho sedel mi na kline, ted mu budou 2 a uz sam sedet zvladne naopak se vzteka kdyz si ho beru na sebe :)

 
Borůvka1990
Kelišová 5431 příspěvků 26.01.17 10:13

Já brala od roka, dítě vždy na klíně, řidičům to bylo jedno. Naopak jsem měla na jaro golfky, né úplně ty obyčejný, ale sporťák to nebyl, řidič jednou prudce zabrzdil a kočár se málem převrátil, samozřejmě jsem ho chytla oběma rukama. Takže bezpečnost je fakt na rodičích, ať už s kočárem, nebo bez.

 
alenka84
Neúnavná pisatelka 19032 příspěvků 26.01.17 10:21

@Vendula1311 Řidičovi je to fuk, je to na tobě.

 
Helileli
Závislačka 2773 příspěvků 26.01.17 10:35

Neexistuje povinnost mít dítě v kočáru. Na druhou stranu, dítě je v kočáru, ty kočár držíš a při prudkém zabrždění neskončí nikdo na zemi.

Ale vezla jsem jednou asi 4m syna na klíně, protože nechtěl být v nositku, nikdo nic neříkal. Od chvíle, kdy děti chodily, tak se občas jelo jen tak, ale většinou jsem je na jízdu MHD měla v nositelů či šátku.

 
Hoa Mai
Kelišová 5588 příspěvků 16 inzerátů 26.01.17 10:38

@Vendula1311 Myslím, že je úplně jedno, jak staré bude dítě, ale jakým způsobem ho zabezpečíš. Já jsem vyndávala v MHD mladšího z nosítka tak od 8 měsíců, když bylo v autobuse místo, chtěl sedět vedle staršího. Buď byl na klíně nebo jsem vedle nich seděla tak, abych mohla oba držet v případě nějakého cuknutí a abych mohla zabránit dělání blbostí.

 
vejilka
Závislačka 4378 příspěvků 26.01.17 11:13

Holky a pustí vás sednout když máte takhle malé dítě bez kočáru? Já byla s prckem bez kočárku v jeho 14měsících. A už nikdy více!!! autobus narvaný důchodci a my stáli. Bylo to docela o hubu. Radši jdu už všude pěšky s kočárem

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

 Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Články z Expres.cz

Spí v její ložnici! Plekanec si nastěhoval Šafářovou a Lucie to snáší těžce!

Právní zástupce zpěvačky Lucie Vondráčkové se rozhodl učinit přítrž... číst dále >

Justin Bieber vypadá jako Macaulay Culkin, když byl na drogách

Kanadský zpěvák, který je momentálně na výletě v Londýně se svojí snoubenkou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Když dlouho necestuji, hýbu aspoň nábytkem, říká žena velvyslance Kmoníčka

Produkovala show na Broadwayi, v Česku řídila partu chlapů v dopravní firmě,... číst dále >

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >


Reklama