V jake poloze vam mimi spinka?

2114
13.8.05 18:16

V jake poloze vam mimi spinka?

Ahoj vsem maminam,

mam na vas dotaz - v jake poloze ukladate vase mimi (kolem 6m) na nocni spani? Popr. v jake poloze se budi? Diky. Sany. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

830
13.8.05 18:29

Já jsem v tomto věku ukládala kluky na záda, resp. odkládala jsem je už spící, většinou mi usnuli u prsa.
Co se týče převalování v postýlce během spaní si už moc nepamatuju, kdy s tím začli, ale jistě se převalovali, a v jaké poloze se budili nějak nevím, protože když se vzbudili, byla jsem i já dost rozespalá a většinou na mě kňourali už v sedě nebo na kolínkách :lol: :wink: .

Smokie

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2907
13.8.05 18:36

Ahoj Sany
Stejně jako Smokie jsem Terezku většinou ukládala už spící od prsa a většinou na záda. Terezka měla reflux, takže někdy jsem jí dávala spinkat na bok. Každopádně se v noci dost převalovala a spávála na bokách i na bříšku. To jí zprvu hodně budilo, protože se nedokázala obrátit zpátky a musela si mě zavolat na pomoc.
Myslím že ukládat by se děti v tomhle věku měli na záda a když se přetočej tak je tak nechat pokud se jim to líbí pokud ne oni si zavolají někoho na pomoc. Myslím že udušení už se v 6-ti měsících bát nemusíš, dítko už se přece jen víc hýbe a dokázalo by se odvrátit - pokud byl tohle smysl tvého dotazu.

Maky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10410
13.8.05 20:00

Ahoj,
v 6 měsících jsem malou už dávala na záda, stejně se tak různě sama přetáčela. Ale vždycky jen z boku na bok, nikdy neskončila na bříšku, až teď skoro v roce při poledním spaní jsem ji asi 2× přistihla :lol:
Silvie

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
79
13.8.05 20:09

Ahojky, kdyz se prcek narodil, davala jsem ho spinkat v rychlozavinovacce na bok, ale jakmile se zacal trosku hybat, uz nemelo smysl ho nejak obkladat, protoze na boku nezustal..:o)..od te doby spinkal na zadech ve spacim pytli a ani nemel tendence prevracet se na brisko, jenom vzdycky cestoval v postylce, takze se budival klidne vzhuru nohama..:o)..je to tak asi tri nedele, kdy se naucil sam od sebe spinkat na zase na boku.. :wink: ..ze zacatku jsem se budila jakmile se zacal trosku hemzit, protoze se obracel ze zadicek na brisko, ale opacne to neumel, takze jsem mela strach, aby se neudusil (asi prehnany strach u prvniho miminka)…ted uz to nejak neresim, proste si chrni, jak chce… :) …neboj, ted uz je miminko opravdu sikovne a udela si pohodli podle potreby..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
319
13.8.05 20:42

Ahoj holky,
naše malá spí jedině na boku jinak neusne,což je problém v autosedačce,kde se musí vykřičet a pak vyčerpáním usne.Vzbouzí se na zádech s vyklopenou hlavičkou do boku.Dávám jí střídavě na jeden a na druhej bok takže má opravdu pěknej tvar hlavičky-žádný sleženiny.
Pro Slunátko-Tvůj Lukášek je úžasný!!! :)
Pa L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
107
13.8.05 21:35

Ahojky,

moje klučinu dávám spát na zádech, a je to děsné šídlo, protože ho za pět min najdu na boku, za chvíli na druhém, pak má místo hlavičky nožičky, pak mne přivolá hrozným řevem, protože sjel dolů k postýlce kde nemá mantinely a zustala mu tam viset protažená noha, takže se nemohl hýbat… Takže mám mantinely dva a přemýšlím o spacím pytli, protože z propínacích dupaček se vzdycky vykope a skrz cvoky mu koukají celé nohy… Po krmení kolem 4té ráno si ho už nechávám v posteli u sebe a spí celkem klidně, jen mění spaní na boku.. Ráno ho většinou najdu na břiše, protože se vzbudí, převrátí a zkoumá okolí…

Andrea a Jáchym 7měs.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2857
13.8.05 21:45

ahojky

Michal se v noci převrací šíleně. Už to umí na obě strany, ale přece jen na ty záda mu to jde ještě hůř…

Ukládám na bok, diagonálně do postýlky - vždy na levý, páč máme místo dudlíka cucací palec a to levej - tak aby se mu dobře sál.o)) až se uspí tak si většinou lehne na záda a pak je tak do 15 minut na břiše. Vesměs spí už jen na břiše, na zádech málokdy, z bříška se otočit dokáže, ale pořád ho to stojí hodně námahy, takže se tím většinou vzbudí a volá, takže nakojím a položím na bok a za chvilku je opět na břiše…

Ráno nacházím v různých částech postýlky - někdy schouleného v horním koutu, někdy má přikrytou hlavu a má ji v nohách… no ještě že máme monitor dechu…

Jinak se v noci furt vrtí a jsem moc ráda, že má vlastní pokoj, jelikož jsme se včera vrátili z týdenní dovolené, kde jsem s ním spala a pořád mě tím převalováním budil…

tak tak je to u nás:)))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
377
14.8.05 11:15

Ahojky všem,

my jsme od narození taky spinkali v rychlozavinovačce a střídali boky.V období kolem 3měsíce mi pediatrička řekla,ať ukládám Niki normálně na zádíčka,tak většinou spinkala tak.Teď nám bude rok a poloha na spinkání je skoro každý den jiná.Tedy nejoblíbenější je zase na boku,ale pak různě cestuje v postýlce,kdy jí ráno najdu i vzhůru nohama.I se poslední dobou v noci přetáčí na bříško/ to má po mě/.
Hlavně že se naše zlatíčka vyspinkají do růžova.
Ahoj Naďa a Niki

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama