Poradna gynekologa
MUDr. Jiří Škultéty
Holky, kdybyste si mohly vybrat a šlo by to tak krásně naplánovat, v kterém měsíci v roce byste chtěli mít dítě a proč zrovna ten měsíc.
Mám oba kluky v květnu a myslím, že to vyšlo krásně. Když jsem porodila, nebyly ještě taková horka, ale krásně teplo. Když začala zima, bylo dítě už větší, ale ne pořád tak, aby chtělo na zem do sněhu. Užívala jsem si procházky. A když se zase oteplilo, učilo se chodit. Další dítě naplanujeme také nějak podobně ![]()
Ja mam termin na konci srpna a vyhovuje mi to. Na zacatku cervence nastupuju na materskou, dite jeste neni narozeny ale nemusim travit leto v praci. Navic az se narodi, bude porad teplo minimalne dva mesice.
Mě to bylo jedno, hlavně že je, mám říjňátko, RP nastavený do jejích tří let, takže pokud mi ji ve 3 letech vezmou do školky, tak mi to hned krásně vyjde, zase jsem si ale tu „velrybí“ část těhotenství prožila ty největší vedra - fakt nic moc
Kamarádka má dubnovou holčičku, takže peklo v letních vedrech nezažila, zase nic moc shánět pěkné xxxxl kabáty na zimu aby do nich narvala bříško, rp měla taky do jejích 3 let, do školky jí ale berou až od září, takže teď bude skoro půl roku doma zadarmo, protože i soukromky jsou u nich narvané a nemá malou kam dát - naštěstí si to muzou dovolit. Toť z praktického hlediska
Ale myslím, že tohle asi až tak ty lidi neřeší, když vážně toužím po miminku a třeba to nejde, tak mi je vážně jedno, jestli se narodí v červenci nebo v prosinci, hlavně aby bylo a pokud možno brzy.. Jinak u nás v rodině je na to štěstí - 3 děti jsou narozené na narozeniny svých otců
A to neplánovaně ![]()
V březnu. V tomto měsíci se statisticky rodí nejméně dětí s VVV.
@SábaW můj sen bylo mít prosincové miminko. ale zázrak byl vůbec otěhotnět, nejstarší je přesně měsíc po Ježíšku, druhý syn únor a dcera měla slavit se mnou v červnu a je začátek května. Blbě snáším vedra takže jsem si říkala hlavně neotěhotnět kolem Vánoc ![]()
Květen..letní a jarní děti jsou nejlepší..muže se krásně vyrážet ven a nebýt nabalený jak eskymák, do zimi krásně chytne imunitu, a v roce je zase teplo na to aby se učil chodit a mohlo se krásně chodit na procházky..a zase další rok je fajn že se učí na nočník když je teplo venku..Mám jedno dítě červnové a jedno listopadové..a to listopadové nic moc..narodilo se do zimi, bacilů, věčně nemocné, imunita žádná, chodit s kočárem se mi v zimě nechtělo..zavřeni doma..ne e..raději jarní nebo letní..duben, květen je super..
Květen. Ideál.
Miminko se narodí do tepla, vedru se těhotná taky vyhne.
Ten květen se mi taky zdá ideální. Krom toho, co už psaly holky, člověk netahá obří buben v těch největších vedrech.
@SábaW každý měsíc má něco do sebe
. Z hlediska školy je nejlepší září. Dítě je nejstarší ve třídě (pokud nepočítám děti s odkladem) a může být až o rok starší než ostatní (bez odkladu), což je například v 1. třídě obrovská výhoda.
Mně osobně se líbí oslavy narozenin v létě, mít miminko na léto je také fajn. Z tohoto pohledu mi přijde nejlepší začátek června. A prý jsou nezdravější a nejméně depresivní lidí, kteří se narodily na léto. Ale z hlediska školní docházky, zase nic moc termín
.
Já se narodila v listopadu, brácha v květnu a máma si vždycky chválí obojí.. mě musela sice hned od začátku navlíkat, ale bráchu zase pak pořádně obléct byl boj! Manžel je únorový a tchýně vždycky vzpomíná, jak se jí brodil po čtyřech ve sněhu, protože nechtěl být od roka v kočáru
Já rodila dcerku v červenci a zase je to něco pro a proti - na konci těhotenství jsem na sebe hodila šaty a žabky a první měsíce malou jen do bodýčka a je to, na druhé straně otoky z horka.. Každý měsíc má něco ![]()
Já rodila v srpnu. Výhoda byla v tom, že já jako prvorodička nemusela moc řešit oblíkání. Jen jsem hodila bodýčko a šlo se
Druhé dítě jsem chtěla taky na jaře, v létě. Ty procházky celodenní byly úžasné. Moc jsme si to s manželem užívali. U druhého už raději neplánuji. Až to přijde tak to přijde. I kdybych měla rodit v zimě
Podle mě březen/duben/květen. Ale zas je to nepraktické kvůli nástupu do školky. Prvního mám lednového, těhotenství ani vycházky s kočárem v zimě mi nevadily, ale žiju ve městě. Druhé má být přelom červenec/srpen a být těhotná na léto je pěkně na houby, nesnáším horko ani normálně.
@hanka.br. píše:
V březnu. V tomto měsíci se statisticky rodí nejméně dětí s VVV.
Prosím tě s čím se rodí? Díky ![]()