V necelých osmi měsících stojí

abver
17.7.15 14:14

V necelých 8. měsících stojí

Ahoj všem, naše dcerka na 7. měsících začala lézt, necelý týden na to se postavila. Stojí skoro pořád… Šplhá po všem… Dělá jí to velkou radost. Dočetla jsem se ale, že to není dobře, že není vyzrálý pohybový aparát a je to velká zátěž, ale co s tím? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

56906
17.7.15 14:15

@Ver-Ab nic, chceš ji snad přivázat? jsou takoví rychlíci. kámošky dítě od 7 m chodí :mrgreen: :lol: zlaté naše mrně, co si max klekne :mrgreen: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
38986
17.7.15 14:17

Můj v tomhle věku už obcházel nábytek. Vynechal úplně lezení. Když si na to přijdou sami, tak to nevadí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Thesis
17.7.15 14:18

Mě stál syn v 6m a je úplně v pohodě :lol: V 9 m už krásně chodil.

• Nahlásit
  • Citovat
abver
17.7.15 14:19

@martina.se No, tak její 3letý brácha jí chtěl přilepit k tatře, tak to možná… :lol: Já si říkám, že když si sama na to přirozeně přišla, tak že jí to snad neuškodí, ale pak si čtu jak se křivý páteř a nevím no… A to nás nutili do Vojtovky, že je opožděná ve vývinu…

• Nahlásit
  • Citovat
7511

Hele buď v klidu, pokud jí sama nezvedáš, tak ona na sílu nepůjde a jakmile sama přišla na to stání, tak jí fakt neudržíš, malá to měla stejně a první samostatný krok udělala přesně na 11měsících

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1663

A co bys s tím chtěla dělat. Hodně podporuj v lezení, to je důležité, jinak samozřejmě nech stát, pokud se sama postaví. Není moc dobré, aby se o něco přitahovala, je lepší nacvičovat vstávání přes rytíře (nakročit jednu nohu).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56906
17.7.15 14:21
@Ver-Ab píše:
@martina.se No, tak její 3letý brácha jí chtěl přilepit k tatře, tak to možná… :lol: Já si říkám, že když si sama na to přirozeně přišla, tak že jí to snad neuškodí, ale pak si čtu jak se křivý páteř a nevím no… A to nás nutili do Vojtovky, že je opožděná ve vývinu…
:mrgreen: :lol: tak tomu říkám fakt opožděná :mrgreen: :lol: přilepit jí můžete zkusit, ale efekt asi nula, odejde i s autem :lol: náš má 10,5 m a max vysoký klek.. a to už nadávám, bo všude se dostane, všechno otevře atd.. a já jen lítám za ním, pořád ho někde lovím atd :lol: až si stoupne, bude po srandě úplně..
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
abver
17.7.15 14:24

@martina.se Tak lovení a přehrabaným šuplíkům zdar :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
56906
17.7.15 14:26
@Ver-Ab píše:
@martina.se Tak lovení a přehrabaným šuplíkům zdar :mrgreen:

ideálně v kuchyni, viď :mrgreen: :lol: a magnetky na lednici - všechno ohlodaný, nohy od stolu, židle atd.. děs běs.. až si stoupne, tak to tu bude jak po válce :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anro
17.7.15 14:33

Pokud se postaví sama, není to špatně. Znamená to, že pohybový aparát je zralý dost ;)

• Nahlásit
  • Citovat
Anro
17.7.15 14:36
@martina.se píše:
ideálně v kuchyni, viď :mrgreen: :lol: a magnetky na lednici - všechno ohlodaný, nohy od stolu, židle atd.. děs běs.. až si stoupne, tak to tu bude jak po válce :mrgreen:

Jo, ty magnetky a dekorace ve stěně musela jít taky už pryč, bo malý už taky stojí :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
2173
17.7.15 14:37

Nás mimin je na tom podobně. Sám si sednul 2 dny před 7.měsícem, pak začal lézt a týden na to se o všechno opírá a zkouší se postavit. Zatím mu to teda moc nejde, ale co mě trápí je jeho prasacky styl lezení…jak se zkouší postavit přes rytíře, tak i v tom lezení tu jednu nozku dává tak jakoby do rytíře. Vypadá to hrozné a taky to asi nebude kdovijak zdravé…máte s tím někdo zkušenost? Jestli to mělo nějaký zásadní vliv na pohyb v pozdějším věku nebo tak…jinak první kluk se taky stavěl po 7 měsíci, sám pak chodil od necelých 11 měsíců. Ale lezl pěkně a sedl si taky později, kolem 9 měsíce. A oba sedli hned nohama napřed…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3529
17.7.15 14:39

Tak když si sama stoupne, tak ji v tom nezabráníš nijak, ale snažila bych se o to lezení, ono taky není dobře, když to lezení přeskočí. Starší to tak měl taky a mámeproblémyse zády a s nohama, jeden z důvodů je i ono nelezení, protože to je bohužel jistá známka nerovnoměrného vývoje, když přeskočí fázy lezení.

Nevím proč je Vojtovka tak hrozně moc obávaná, cvičili jsme ji s mladším, včas a stačilo pár ne tak hrozných vciků a vím, že jsme udělali maximum k eliminaci případných budoucích obtíží. Cvičili jsme hodně formou reflexní terapie a pomohlo tohodně, je to náročné na čas a na nervy, protože dětem se většinou nelíbí, že je držíte v určité poloze, chtějí se chýbat dle svého, ale to je tak vše. :nevim: Horší je Vojtovka tam, kde je to vážně potřeba a bez ní by to nešlo, ale když je potřeba stimulovat ty správné svaly, aby se vyvíjeli tak jak mají, není to tak hrozné. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
791
17.7.15 14:39

@martina.se Magnetky… Známe :pankac: Manžel měl plnou lednici magnetek z kostíků. Nejdřív šly dolu ty, které viděl při plazení, pak lezení a pak už jsem to vzdala a šly dolu všechny :D

@Ver-Ab Náš si stoupnul taky v 8měsících, v 9 obcházel nábytek a stejně první kroky udělal až po 11 měsíci. A až do roka primárně lezl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama