Vafle bez vajec - máte recept?

9.8.13 23:41

Vafle bez vajec - máte recept?

Prosím - nemáte recept na vafle bez vajec (nelze použít ani Vajahit) a bez lepku? Předem díky za tipy (googlila jsem, ale ty dva recepty, co jsem našla, se nepovedly) :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

10.8.13 07:00

Myslím že místo vejce/vajahitu se dá použít i hraška vanilka. bezlepkové vafle se mi dařily z těsta z rýžové a bramborové mouky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.8.13 08:02

@prudusinka,

moc děkuju za reakci ;-), ale bohužel ani hrašku nemůžu použít (stejně jako Vajahit obsahuje kukuřičnou mouku. Tu nemůžem :oops: ).

Prosím - kde kupuješ bramborovou mouku??? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.8.13 14:53

Používám mouku doves farm z kauflandu (ta je dobře namíchaná), anebo dám rýžovou mouku, trochu bramborového škrobu a trochu instantní bramborové kaše.
Tady je recept na bezvaječné vafle z celiac.com:
1 ¾ šálku teplé vody
1 ¾ šálku kokosového mléka ½ šálku mletého ​​lněného semínka
2 polévkové lžíce melasy ½ šálku mouky tapioka
2 šálky bezlepkové rýžové mouky
2 lžičky prášku do pečiva
1 lžička jedlé sody ¾ lžičky soli
Podle receptu se lněné semínko rozmixuje a nechá se nabobtnat v teplé vodě (nahrazuje to vejce). Takže by to pro tebe mohla být dobrá alternativa.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35603
11.8.13 06:45

@prudusinka ty jo, to je recept - vařim bezlepkově, mam plnou skříň různých muk (mouk?) ale z tohodle receptu mam jen tu ryzovou a prdopec :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.8.13 07:30

@Pudloslava to nevadí vejce se dá nahradit tím lněným semínkem (1vejce - 1PL mletého lněného semínka + 3PL horké vody). Já dělám vafle podle tohoto receptu: až 1 hrnek rýžové mouky ½ hrnku bramborového škrobu
2 lžičky prášku do pečiva ½ lžičky jedlé sody ½ lžičky soli ¼ hrnku podmáslí
2 vejce ¼ šálku rostlinného oleje.
Jěště do nich přidávám cukr, já vafle raději na sladko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.8.13 07:56

@prudusinka

děkuju. Akorát rýžovou mouku nahradím sójovou nebo pohankovou (rýžovou nemůžeme). A to lněné semínko je super nápad - díky za radu :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7016
21.7.14 10:30

Prosím nemáte někdo recept na vafle bez vajec, s normální bílou moukou, máslem, mlékem? Brala bych klidně vločkové, se zakysanou smetanou i jinými ingrediencemi, prosím jen vyzkoušené recepty, že se vejce dají různě nahradit vím ;) Ale chci vědět, že vyrobím vafle a ne nějaké lepivé hužvy :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.7.14 13:09

@Bibi239

tyhle jsou vyzkoušené:

bez vajec

bez vajec

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek