Vaginální mykóza, poraďte prosím.

Anonymní
9.12.19 10:14

Vaginalni mykoza,poraddte prosim.

Ahoj holky, nevim zda je toto tema uz tady, ale i presto se zeptam.Mela jsem zanet mocovych cest, jeste do zitra uzivam antibiotika. Trochu to pomohlo, uz zadna bolest po moceni, zitra jdu k lekari dat moc jestli je vse v poho. Drzte mi palecky, aby ano.. :roll: :srdce: A asi tedkons druhy den mam hrudkovity bily vytok a oblasti svedeni pochvy. Myslim, ze se jedna o vaginalni mykozu.Muze se projevit uzivanim antibiotik? S pritelem zijeme sexualne, ale nemyslim si, ze by to mohlo byt z tohodle duvodu. Zadne infekce nema. Muzete mi doporucit nejaky samovolne prodejny lek? Ke gynekologovi se mi nechce, nemejte mi zo za zle, ale myslim si, ze by se to vylecilo takhle ze samovolne prodejnych leku, pokud by toto bylo delsi dobu, tak pak bych zasla uz. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4951
9.12.19 10:23

V lékárně je volně projný gynopevaryl nebo candibene. Po ATB je to častý problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
959
9.12.19 10:24

Jo je velká šance že to je z atb. Atb zabíjí i zdravé bakterie. Nejlepší je pro užívání atb nebo po, brát probiotika aby byla střevní mikloflora OK.
Na tu mykozu mě pokud to nemám moc rozjeté pomáhá lactofeel a když už to mám víc, tak canesten nebo clotrimazol vaginalni tablety. Zajdi do lékárny, řekni že jsi brala atb na zánět mocaku a rozjela se ti vaginalni mykoza. Určitě ti poradí ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1154
9.12.19 10:27
@Anonymní píše:
Ahoj holky, nevim zda je toto tema uz tady, ale i presto se zeptam.Mela jsem zanet mocovych cest, jeste do zitra uzivam antibiotika. Trochu to pomohlo, uz zadna bolest po moceni, zitra jdu k lekari dat moc jestli je vse v poho. Drzte mi palecky, aby ano.. :roll: :srdce: A asi tedkons druhy den mam hrudkovity bily vytok a oblasti svedeni pochvy. Myslim, ze se jedna o vaginalni mykozu.Muze se projevit uzivanim antibiotik? S pritelem zijeme sexualne, ale nemyslim si, ze by to mohlo byt z tohodle duvodu. Zadne infekce nema. Muzete mi doporucit nejaky samovolne prodejny lek? Ke gynekologovi se mi nechce, nemejte mi zo za zle, ale myslim si, ze by se to vylecilo takhle ze samovolne prodejnych leku, pokud by toto bylo delsi dobu, tak pak bych zasla uz. :nevim:

Určitě je to po těch ATB. Taky jsem s tím bojovala. Kup si v lékárně clotrimazol tablety a i mast. Stejně bych preventivně mazala i partnera aby jsi měla jistotu že to taky nemá. Po dobu léčby fakt žádný sex, opět cukr a bílou mouku a bude to zase ok :)
Kdyby náhodou jsi měla příště ATB tak si k tomu kup nějaké probiotika. Mě vždy pomůžou a pak je ber třeba ještě dva týdny po dobraní atb. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.12.19 10:32

Partner mi rikal at si radsi beru i probiotika, ze ja hloupa neposlechla.Ale moc vam dekuju holky. :*

• Citovat
  • Nahlásit
4951
9.12.19 10:36
@Anonymní píše:
Partner mi rikal at si radsi beru i probiotika, ze ja hloupa neposlechla.Ale moc vam dekuju holky. :*

To stejně není stoprocentní. Pokud na mykozy netrpíš opakovaně, tak to v pohodě vyléčíš a bude klid :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9020
9.12.19 10:39
@Anonymní píše:
Ahoj holky, nevim zda je toto tema uz tady, ale i presto se zeptam.Mela jsem zanet mocovych cest, jeste do zitra uzivam antibiotika. Trochu to pomohlo, uz zadna bolest po moceni, zitra jdu k lekari dat moc jestli je vse v poho. Drzte mi palecky, aby ano.. :roll: :srdce: A asi tedkons druhy den mam hrudkovity bily vytok a oblasti svedeni pochvy. Myslim, ze se jedna o vaginalni mykozu.Muze se projevit uzivanim antibiotik? S pritelem zijeme sexualne, ale nemyslim si, ze by to mohlo byt z tohodle duvodu. Zadne infekce nema. Muzete mi doporucit nejaky samovolne prodejny lek? Ke gynekologovi se mi nechce, nemejte mi zo za zle, ale myslim si, ze by se to vylecilo takhle ze samovolne prodejnych leku, pokud by toto bylo delsi dobu, tak pak bych zasla uz. :nevim:

Ano po ATB je to dost časté kup v lékárně Boraxové globule.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.12.19 10:40

Prave, ze tu mykozu mam tedka poprve.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
9.12.19 10:44

Po ATB je to zcela jistě. Taky jsem mykozu mívala, vyléčila nějakými léky, a po čase se opět vrátila. Pak jsem použila jeden babský recept: zavedla jsem si tampon namočený v jogurtu, který musí obsahovat opravdu mikrofloru, možná zopakovala, už nevím a od té doby jsem mykozu nikdy neměla. A je to už více než 20 let. V té době jsem to poradila známým a všechny, které zkusily se mykozy zbavily, většinou napořád nebo na delší čas a v tu danou chvíli problém zmizel vždycky hned bez jakýchkoliv jiných léků. Možná že to mnohým z vás přijde úsměvné nebo snad nechutné, ale já na jogurt nedám dopustit a fakt pomáhal. Jo a říkala jsem to kdysi i svému gynekologovi a připustil, že na tom určitě něco je.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
9.12.19 11:13

Holky, jeste jsem se chteka zeptat…Ze kazdou chvili mam mit ms a uplne presne nevim kdy. Takze je lepsi se zacit lecit po ms, ze? Nezpusobi mi to takhle nic? Ze to nebudu lecit hned ale po az po ms? Je vubec lepsi zacit s lecbou az po ms? :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
904
9.12.19 11:46
@Anonymní píše:
Holky, jeste jsem se chteka zeptat…Ze kazdou chvili mam mit ms a uplne presne nevim kdy. Takze je lepsi se zacit lecit po ms, ze? Nezpusobi mi to takhle nic? Ze to nebudu lecit hned ale po az po ms? Je vubec lepsi zacit s lecbou az po ms? :nevim:

Zeptej se v lékárně, ale asi bych začala hned, a na má přerušila. Hlavně ať se přeléčí i partner, i když mu nic není, tak pokud jste spolu spali, je to potřeba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
904
9.12.19 11:46
@Anonymní píše:
Po ATB je to zcela jistě. Taky jsem mykozu mívala, vyléčila nějakými léky, a po čase se opět vrátila. Pak jsem použila jeden babský recept: zavedla jsem si tampon namočený v jogurtu, který musí obsahovat opravdu mikrofloru, možná zopakovala, už nevím a od té doby jsem mykozu nikdy neměla. A je to už více než 20 let. V té době jsem to poradila známým a všechny, které zkusily se mykozy zbavily, většinou napořád nebo na delší čas a v tu danou chvíli problém zmizel vždycky hned bez jakýchkoliv jiných léků. Možná že to mnohým z vás přijde úsměvné nebo snad nechutné, ale já na jogurt nedám dopustit a fakt pomáhal. Jo a říkala jsem to kdysi i svému gynekologovi a připustil, že na tom určitě něco je.

Potvrzuji, jediná věc co mi teď v těhotenství zabrala

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
291
9.12.19 11:50

Taky to mam vždy po antibiotikach v lékárně ti doporučí nějaký čípky, kup si zrovna i mast na přelečení přítele. Minule jsem měla čípky a u toho i mast, ale už si nevzpomínám jak se to jmenovalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Meredithx
9.12.19 12:02
@Anonymní píše:

Já chytim po atb na močak zánět pokaždé. Teď mám také atb ale na doporučení jsem si koupila probiotika 2 v 1 a beru maxmiror, takže snad se mi to tentokrát vyhne. Je to běžné, zajdi k doktorce hned, než se ti to zhorší.

• Citovat
  • Nahlásit
Meredithx
9.12.19 12:04
@Anonymní píše:
Holky, jeste jsem se chteka zeptat…Ze kazdou chvili mam mit ms a uplne presne nevim kdy. Takze je lepsi se zacit lecit po ms, ze? Nezpusobi mi to takhle nic? Ze to nebudu lecit hned ale po az po ms? Je vubec lepsi zacit s lecbou az po ms? :nevim:

Asi bys dostala mast během MS, a potom můžeš začít to, co ti nasadí. Já to tak měla.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat