Vysadit utrogestan při menstruaci

17
6.12.19 16:19

Vysadit utrogestan při menstruaci

Ahoj holky, gynekokožka mi předepsala utrogestan na srovnání cyklu. Mám brát 3× denně (1× ráno a 2× večer) od 16. do 25. dne cyklu. První měsíc jsem začala brát od 22.dne - takže jen 4 dny. Dostala jsem to pak normálně za tři dny. Tento cyklus jsem zase začala 16.den, teď jsem 23.den cyklu (chybí mi ještě 6 tabletek) a právě jsem to dostala.
Mám pokračovat a dojet tabletky, nebo teď přestat a začít zase za 16 dní? Děkuji za odpovědi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

1008
6.12.19 16:34

Upřímně dodnes nechápu, proč vlastně něco jako studium medicíny dnes ještě někdo podstupuje. Když přece stačí se zeptat na emiminu.

Prosimte, léky ti předepisuje lékař, předpokládám i s návodem, jak je brát. Tak snad i všechno, co následuje, máš konzultovat s ním a ne anonymnimi lidmi na internetu.

Co vás sakra všechny k tomu vede, řešit medicínské problémy s kýmkoliv jiným, než lékařem? :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17
6.12.19 16:46

@NinaU.
Logicky se ptám z důvodu, jestli se to nestalo také někomu a tím pádem neví, jak se má postupovat ;) pokud máme stejné časové pásmo, tak vidíš, že je skoro 5 hodin. To už moje doktorka bohužel není v práci! Jinak bych jí hned zavolala. V příbalovém letáku není rada o tom, co dělat, když to náhodou dostanu dřív. Navíc v přívalovém letáku je třeba jiné dávkování, než mně doktorka řekla. Do teď jsem měla delší cykly, takže mě ani nenapadlo, že bych to dostala takhle brzo. Já zase nechápu takové typy, kteří komentují úplně mimo mísu. Nemáš radu, tak nemusíš komentovat :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15845
6.12.19 17:21

Při menzes by se měl utrogestan vysadit…teď není třeba ho tělu dodávat (je to progesteron, který je třeba po ovulaci)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17
6.12.19 18:01

@Bobby
Děkuji za odpověď :blush:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...