Vakcína Bexsero - zkušenosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Chikii
Povídálka 20 příspěvků 08.08.18 09:46
Vakcína Bexsero

Ahoj holky, nemá prosím vás některá zkušenosti s touto vakcínou? Na internetu je o ní málo informací, naše pediatra o ní sotva slyšela a z infekčních mi neodepisují. Malá je narozená předčasně, teď má 6 měsíců a má teprve první hexu. Jde mi o to jestli očkovat a kdy? Kam to vecpat. Děkuji.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
PapeJ
Ukecaná baba ;) 2003 příspěvků 08.08.18 10:09

@Chikii https://www.ockovacicentrum.cz/cz/bexsero já myslím, že info tady je celkem dostačující, nebo vložit dotaz sem.

Jinak já nemám zkušenosti s předčasně narozeným mimčem. Dcera se narodila normálně, pediatr mi doporučil očkování, protože pracoval v nemocnici a s onemocněním se setkal a prý tedy hrůza, takže jsem nechala dceru očkovat asi ve třech letech. Synovi byli dva roky teď v červenci a už máme domluvenou první dávku na září, protože byl nemocný a bral antibiotika, tak aby byl odstup. Jinak u víc jak dvouletých se očkuje dvěma dávkama, proto jsem čekala až do dvou let, protože jedna dávka s aplikací stojí 2.800 a moje pojišťovna proplácí jen jednu dávku ve výši 2.500 Kč, takže u mě čistě z finančního hlediska jsem to odložila. Jinak bych asi očkovala dřív, mám z tohodle onemocnění celkem strach.

weyky
Neúnavná pisatelka 19222 příspěvků 64 inzerátů 08.08.18 10:12

Ahoj.Urcite bych bexsero dala,moje deti ho maji obe.Mladsi ji dostal 14 dni po ockovani hexy na roce a v poradku i bez reakce.U predcasne narozenych deti ale zkusenost nemam.Je to tyden,co jsme dali i Nimenrix,at to maji kompletne.

Hadumi
Extra třída :D 13576 příspěvků 08.08.18 10:16

Obrať se na očko centrum. Škovránková mi vždycky dobře poradila.

Zabatko
Závislačka 4315 příspěvků 08.08.18 10:35
@Chikii píše:
Ahoj holky, nemá prosím vás některá zkušenosti s touto vakcínou? Na internetu je o ní málo informací, naše pediatra o ní sotva slyšela a z infekčních mi neodepisují. Malá je narozená předčasně, teď má 6 měsíců a má teprve první hexu. Jde mi o to jestli očkovat a kdy? Kam to vecpat. Děkuji.

Očkovala jsem děti až před pubertou a v pohodě, mají i menveo.

luccifera
Ukecaná baba ;) 1213 příspěvků 08.08.18 10:52

Mala byla o tri tydny driv a sla uplne standardne, podle kalendare

AVL18
Kecalka 209 příspěvků 08.08.18 10:53

Dcerka dostala kolem tretiho roku, syn dostane urcite take :kytka:

ančapepča
Zasloužilá kecalka 981 příspěvků 08.08.18 10:55

Já jsem nechala děti naočkovat ve schématu Bexsero + Naisvac to má holka a kluk má Bexsero + Nimenrix. Mela by jsi mit k Bexsero ještě jedno očkování proti jinému druhu menigokoka. Naše pediatra očkovala i svoje děti, takže věřím, že to má smysl

AVL18
Kecalka 209 příspěvků 08.08.18 11:00
@ančapepča píše:
Já jsem nechala děti naočkovat ve schématu Bexsero + Naisvac to má holka a kluk má Bexsero + Nimenrix. Mela by jsi mit k Bexsero ještě jedno očkování proti jinému druhu menigokoka. Naše pediatra očkovala i svoje děti, takže věřím, že to má smysl

Muzu se zeptat na duvod?

ančapepča
Zasloužilá kecalka 981 příspěvků 08.08.18 11:14

Menigokok má 3 druhy. Nejhorší je B. Děti už měly naočkovány vakcíny A a C než vyběhla vakcína Bexsero. Mudr říkala, že se tím navyšuje ochrana dětí. Že to je prima, že už mají naočkováno, že nebudeme muset doočkovávat. Pak už jsem jí nevnímala, sváděla jsem boj se setřičkou proti dětem, aby je vůbec mohla naočkovat. Mudr věřím a kamarádka taky doktorka očkovala stejně

Chikii
Povídálka 20 příspěvků 08.08.18 11:16

Děkuji. Na očkovací centrum jsem napsala. Spis jsem chtěla, jestli to někdo nekonzultoval s lékaři na infekčních. Tato vakcina je poměrně nová, tak jaké jsou s ni zkušenosti. Očkovací centrum ji určitě doporuci. :) A taky dcera ma 6 mesicu, tak jestli očkovat uz ted. Respektive kam to očkováni nacpat. Uvidím co odpoví z centra.

ančapepča
Zasloužilá kecalka 981 příspěvků 08.08.18 11:27

@Chikii Nejvíc ohrožena skupina jsou malé děti a pak puberťáci. Koukám do očkováku a syn dostal Nimenrix 2.4.2014 a Bexsero 9.11.2014 a druhou dávku 18.1.2016. Dávala jsem za to 12 tisíc ale peněz vůbec nelituju. Mudr říkala, že spoustu rodičů odradí finanční stránka a nadávala na systém, že nepřispívá víc peněz, že je potřeba proočkovanost. Myslím, že klidne můžeš očkovat i v půl roce. Co vím, tak je to určite vakcína neživá :D uvidíš co ti napíšou z centra

Claire00
Ukecaná baba ;) 1520 příspěvků 08.08.18 11:30

@Chikii V 6měsících bych spíš nechala píchnout Prevenar13. Dceři jsem Bexsero nechávala píchnout až ve věku 3 let a to 2 vakcíny. Tvému miminku bys musela nechat dát 3 :(

123Soňa
Ukecaná baba ;) 1376 příspěvků 08.08.18 12:02
@Chikii píše:

Já dala Bexsero oběma dětem. Nějak kolem půl roku. Reakce na očkování nebyla. Jak tu někdo psal, ohrožená jsou hlavně mimina a pak puberťáci, tak proto jsem nečekala. Jak je to s předčasně narozenými nevím, to bych raději vyzjistila

Chikii
Povídálka 20 příspěvků 08.08.18 15:10

Hm, tak bohužel z očkovací centra mi napsali, ze očkováním kojenců se nezabývají. Ať se obrátím na svého pediatra. :(

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Kam to spějeme?! Slováková má pár kilo navíc a je z toho oheň na střeše!

Přestože doba, kdy byly na kost vyhublé modelky na výsluní, snad konečně... číst dále >

Vánoční večírek podle Jana Tuny: 5 rad, které vám zachrání pověst i obličej

Pokud nechcete na vánočním večírku dopadnout jako Jan Tuna (45), který... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pelíšky už asi nepřebiji, říká filmová Jindřiška

Před dvaceti lety jí popularita filmu Pelíšky byla dost nepříjemná, s... číst dále >

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >