Vápník - v čem je?

Anonymni
15.4.09 22:29

VÁPNÍK - v čem je???

Prosím o radu. Dcera (30 měs.) bojkotuje už třetí měsíc veškeré MLÉČNÉ VÝROBKY (kromě mléčné čokolády:) a zdá se, že ji to hned tak nepřejde. Navíc jako mimino měla velké problémy s UM, vyrostla na Nutrilonu Pepti, ale alergie jí nebyla prokázána tehdy ani teď, na druhou stranu nějaký problém s mlékem mít může a nikdy mu moc nedala.

Potřebuji poradit, jak sestavit jídelníček, aby pokud možno obsahoval dostatek vápníku. Dr. to řešit nechce, udělala odběry a prý vyšly co se týče vápníku OK. Nevíte, kde najít nějaký přehled, kolik je v čem vápníku?

Předem díky

Radka

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2139
15.4.09 22:50

Ahoj, já našla tohle…
http://www.vegetarian.cz/…/vapnik.html

Tak snad si něco vybereš, anebo jí můžeš dávat vápník v šumivých tabletách z lékárny (Calcium eff)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4494
16.4.09 07:47

Min. týden byla v SamaDoma nějaká Dr. dietoložka a na dotaz, čím doplňovat vápník u dětí, které nemohou třeba mléčné výrobky tak říkala, že s vápníkem jako takovým není problém, že je ho dost v ostatních potravinách - maso, luštěniny i zelenina, ale problém je, že vyšší konzumace sladkostí a kyselotvorných potravin odbourává z děla hořčí a vápník, takže to v tom případě chce omezit toto a mělo by vše být OK.

Moje dcera od mala až na kojení odmítá vše mléčné - max. sem tam plátek sýra. Zatím nějaké problémy nepozoruji,ale taky mě to štve :evil:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35462
16.4.09 08:36

nejvic vapniku je prej v máku - ale dej se na makovou dietu :-)))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2661
16.4.09 09:00

Nedávno se to řešilo tady https://www.emimino.cz/modules.php?… Určitě tam něco najdeš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
16.4.09 09:14

Šumivej vápník se ukládá do ledvin. Nejvíc je ho v máku, sardinkách, různé zelenině… hysterii kolem konzumace mléčných produktů u nás živí mlékárenská lobby. Jsou i teorie, který říkají, že konzumace mlíka vápník z těla spíš vyplavuje… Někdy je problém se nedostatkem vápníků, ale je to spíš problém, že tělo vápník nedokáže metabolizovat, zvýšený příjem nepomůže. Ale pokud je potřeba přísun vápníku zvýšit - např. u zlomenin a pod., pak se doporučuje doplňkový vápník od weledy. Mmch taky mlíko nepijem. Starší bojkotuje i jiný mlíka, mladší mi pije rýžový, ovesný, mandlový.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2189
16.4.09 12:27

Nu koukám, že už je to tu sepsáno. Chtěl jsem poradit taky luštěniny a mák.
Pokud budeš dávat vápník jako doplněk stravy, tak bych doporučila přípravek, kde je vyvážen vápník hořčík zinek. Ono je totiž důležitý určitý vzájemný poměr. Teda aspoň PRÝ :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
16.4.09 13:41

Ahojky, naprosto souhlasim s Lasickou.
Muj syn bude mit v lete 3 roky a je alergicky na bilkovinu kravskeho mleka a vejce. Nikdy mleko nepil, ani nemel mlecne vyrobky. Lekar mi doporucil vapnik ve zvykacich tabletach, ktere mu velice chutnaji a ma je skoro jako bombonky (slazene manitolem). Nez jsme zacli s tabletama, tak jsem mu varila kasi z quinoi a amaranthu, ktere maji hafo vapniku. Taky sezamove semena jsou dobre. Je toho optavdu hodne, kde se da vapnik nacerpat, jenom se na to musis mrknout a neco si procist. Neboj, moje kamoska, ktera je Cinanka mliko ve svym detstvi nevidela a je to zdrava zenska. Musis ten vapnik ale holr dobrat nekde jinde. A to, ze je mliko jeho primarni zdroj, je sice pravda, ale nezarucuje to jeho vstrebatelnost, jak uz napsala Lasicka. Amici vychlampaji nejvic mlika na svete a maji taky nejvic osteoporozy.
Neprihlasena Marketa

• Nahlásit
  • Citovat
9454
16.4.09 16:44

ahoj…
k nam jezdi maminky, co maji alergicky decka nebo jim odmitaji kravsky mliko a vyrobky z nej, kupovat kozi mliko a syry. tak zkuste popartrat v okoli bydliste a nakoupit kozi - jsou opravdu vyborny :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
17.4.09 08:26

Mikitaa: koupila jsem kdysi kozí jogurt, nejedl to u nás ani pes :-( Jinak se ještě doporučuje Vápník + hořčík od Janči - fa se jmenuje Jukl, myslím. Krabička stojí kolem stovky.

Pokud dítě nějakou potravinu odmítá, obvykle to znamená, že pro něj není dobrá (nebavím se o dětech, co celej den ládujou sladkosti a zapíjej to jupíkama).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.3.16 21:35

Pokud ti dítě neodmítá pomazánku ze sardinek, je to jeden z dobrých zdrojů vápníku. Ale pozor, vápník je samozřejmě v těch malých kostičkách. Což znamená nevyndavat, ale mixovat. Čím starší konzerva, tím rozloženější kostičky, tím víc vápníku :). Myslím, že sardinky testoval Dtestu začátkem letošního roku. Dělám to tak i babičce - potřebuje vápník víc než děti. Kupuji v akci a pěkně si leží ve špajzu dokud na ně přijde řada.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2201
20.3.16 22:27
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Sona.K8
19.2.17 23:02

Kdysi jsem vápník dopňovala po zlomenině a taky šumivkama :)

• Nahlásit
  • Citovat
205
2.5.17 17:30

Brala některá z vás v těhotenství vápník? Jaké doplňky stravy můžete doporučit? Má cenu si kupovat vitaminy jako „Mamavit“ apod. Děkuji moc :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15240
2.5.17 17:53

Za me jsou to zbytecnosti, pokud mas pestrou vyvazenou stravu, dostatek mlecnych vyrobku tak nevidim duvod brat este neco navic, ono kolikrat vic vitaminu i skodi abys pak nemela previtaminovano.. kdyztak to konzultuj s gynekologem podle toho jestli ti treba neco nechybi…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama