Vaření levněji

24406
18.5.16 09:25

Vaření levněji

Už dlouho mi vrtá hlavou jedna věc. Hrozně utratime za jídlo. Vlastně ani nevím za co, nekoukam na ceny a tak kupují co se mi líbí, jako ne ze bych fakt koupila cokoliv, kolik to stoji se podívám, ale nemusím kupovat to nejlevnější. Ale vždy me fascinovalo, jak někdo dokáže uživit rodinu třeba za 4-6t. Co vaříte? Nebo je to jen o tom nákupu surovin? nemam auto, takze chodim nakupovat s taškou na kolečkách. Hodně se u nás vypije mlika, pijeme vodu nebo s dzusem, ty zas kupuju jen 100%. Nejime nic extra, ale stejně prostě hrozně moc prožerem :roll: tenhle měsíc je hubenější, tak se na to musím víc zaměřit. Jak teda nakupujete a co vaříte? Jsem doma s jedním dítětem. Dělám teda i teple večeře, teda spis zbytky od oběda..

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

18454
18.5.16 09:27

@pikola Zakladem levneho stravovani je vareni ze zakladnich surovin. Tedy ne parky, ale maso, ne bolonska omacka ze sklenice, ale domaci varena apod. Pak se da jist kvalitne za mene penez.

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24406
18.5.16 09:31

@Cuddy polotovary nekupuju vůbec, ani nemám ráds věci mražené kromě zeleniny. Párky máme málokdy, když už tak aby to bylo same maso. Vařim vlastně skoro každý den.

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11689
18.5.16 09:34

@pikola
Tak pro 3 lidi by neměl být problém nakoupit jídlo na měsíc za 4-6 tisíc. Vždyť to máš týdenní nákup na který máš 1000-1500Kč. To tak zhruba utratíme my a není v tom ani 100% jen jídlo. Pohybuji se mezi Albertem, Lidlem a Ternem (tam mají místní maso). Lidl je na spoustu věcí hodně fajn, např. ty zmiňované 100% džusy, šunku, těstoviny…

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1143
18.5.16 09:35

Kolik vás je a kolik utratíte měsíčně?

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4853
18.5.16 09:35

@pikola Jednak je to o vaření ze základních surovin a taky mám pocit, že v ČR je mezi tím nejlevnějším jídlem a jídlem, které se dá jíst dost velký cenový rozdíl. Takže pokud lidi kupují to nejlevnější, tak to taky bude dělat hodně. Stejně tak některá zelenina a maso jsou vysoké položky a o rybách ani nemluvě. Naposledy jsem o tom přemýšlela, když jsem dávala do košíku dva kousky parmazánu, celkem 160 Kč. Pak se divím, kde nám mizí peníze :mrgreen:

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26240
18.5.16 09:36

@pikola tak zkus napsat, co vaříš a holky ti to tu rozeberou ;)

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24406
18.5.16 09:37

@hehehe já prostě neumím nakoupit za 1000. Můj běžný nákup je tak kolem dvou tisic i víc a asi není v tydnu jeden.. Občas ještě v sobotu jde muž nakoupit a to je ještě horší :oops:

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11689
18.5.16 09:38

@Elenloth
Tento problém jsem vyřešila strouhaným Vršatcem, ani to není poznat, fakt! :mrgreen:
http://www.syrmex.cz/…ouhany-100g/

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11689
18.5.16 09:41

@pikola
Ty jo, to je celkem mazec… :think: Jako věřím, že to jde, ale nevím co za to kupuješ. :mrgreen: Já čtu hodně etikety. Třeba v Albertu mají tu svojí řadu Basic a jsou to např. mléčné výrobky z českých mlékáren, tak raději vezmu toto, než smetanu já nevím Kunín, co je zbytečně o x korun dražší.

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24406
18.5.16 09:41
@Malaga píše:
@pikola tak zkus napsat, co vaříš a holky ti to tu rozeberou ;)

To kdybych si pamatovala.. Asi se u nás sní hodně masa. Mám pocit, ze toho kupují dost a máme to tak na dvakrát.
Co jsem třeba vařila.. Vepřové v mrkvi, řízky s kaši, rajskou s mletym a nudlema, druhy den s knedlikem, knedlíky s vajíčkem.. Víc si asi nevzpomenu. Dítě je nejšťastnější se suchejma testovinama.

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26240
18.5.16 09:42

@Elenloth to jo, ale tys ten ten parmazán kupovala, protože vám chutná a ne protože by nebyl jiný kvalitní sýr v nižší cenové hladině…(jasně, je normální jíst, to co mi chutná…ale není to vždy o kvalitě x nekvalitě, ale o chuťových preferencích)…jinak mi chutná taky a taky si ho kupuju ;)

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26240
18.5.16 09:42

@pikola tak to mi nepřijde jako že bys rozhazovala… :think:

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8487
18.5.16 09:43

My utratíme též dost, ale já vím proč. Nemusela bych kupovat filety z lososa a podobné věci.
Ale co jsem vysledovala, tak my jíme mnohem úměrnější porce než většina lidí a zvlášť mužů v okolí. Takže i s těmi filety z lososa atd. utratíme stejně jako lidi, co ani z důvodu vysoké ceny nejí hovězí.
Ono to naroste, když 4 lidi sní 2× více masa na jeden oběd.
Když to vezmu obecně, tak celé kuře nebo 2 obrovské řízky prostě jedné osobě nedám. Nebo 10 knedlíků.
Někdy mi přijde, že se pánové zasekli v dětství u věty: „Jak nám Jiříček pěkně papá“. Půl kila masa k obědu je přežírání a dle okolí je to velmi časté.
A jak tu někdo psal, základní suroviny, když by člověk bydlel v zemědělské oblasti, tak sežene za méně peněz od zdroje.

Příspěvek upraven 18.05.16 v 09:45

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11631
18.5.16 09:44

Já třeba dnes dělám kuře na smetaně, bude alespoň na dva dny. Kilo kuřecích stehen za 60, smetana 18, houskový knedlík 18. zbytek jsou korunové položky. A mám 6 porcí :-) Myslím, že jde hlavně o to rozmyslet si co člověk bude kdy vařit.

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama