Vážná alergická reakce po bodnutí vosou

169
19.7.21 22:41

Vážná alergická reakce po bodnutí vosamy

Ahoj, mojí maminku (50.let, bere leky na redeni krve, tlak, na srdci balon - par let po infarktu..)dnes ji bodly 3 vosy do ruky a nahle zacal otok, zimnice, ztrata hlasu, dusnost, velmi otelke slzave oko a bolest zaludku a nevolnost a brneni nohou..Dala jsem ji Zyrtec, a po cca hodine jsem ji udelala zazvorovy caj, po vypiti caje a vody zacala hodne zvracet (jen 1× ale). Hlas se ji vratil, dycha se ji jiz dobre a po vyzvraceni se udelalo v celku dobre..Mozna jsem hystericka, nevim, ale bojim se aby to nebylo spojene treba s temi leky na krev a tlakem a nebo jestli se ji nepritizilo po tom caji co jsem ji dala. I kdyz se ji ulevilo..bojim se aby nenastal Anafylaktický šok.. :( Nemám momentalne pojizdne auto a tak ji nemohu nikam odvest… Pokud se ji bude ulevovat, kam k lekari druhy den? K obvodnimu? (taky jsem alergicka na bodnuti ale ne tolik 8o a uz nevim kde jsem to tenkrat resila) Možné prakticky lekar ci alergologie?? Poradte prosim :nevim: Dekuji :( :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7540
19.7.21 22:45

Nejlépe na alergologii, ale otázka jestli vás vezme. Zkus zítra nějakému zavolat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2624
19.7.21 22:50

Už měla být na pohotovosti. Dostala by injekci a byl by klid. Pokud ještě není ok, zavolala bych na pohotovost. Pokud je ok tak bych to konzultovala s praktickým

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
107
19.7.21 22:56

Otok je ještě v pohodě, ale jakmile začala dušnost, už jsi měla volat záchranku, tohle není sranda a měli jste obrovské štěstí. Ať si zajde k obvoďákovi, dostane případně žádanku na alergo a tam by jí měli dát epipen - to je první pomoc proti anafylaktickému šoku, taková injekce. To by měla pak nosit stále s sebou, kdyby se ta situace opakovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
463
19.7.21 22:59

Tak anafylaktický šok už asi nenastane…ten by nastal hned…jestli je mamince teď lépe tak zítra na kontrolu k obvodakovi a ať rovnou napíše doporučení na alergologii bez toho obyčejně neberou…a příště při pobodání buď jet do nemocnice a nebo zavolat rovnou záchranku…ta reakce mi dle popisu přijde docela ošklivá na to řešit to jen doma…zvlášť když je kardiacka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32800
19.7.21 23:11
@nickanonym píše:
Ahoj, mojí maminku (50.let, bere leky na redeni krve, tlak, na srdci balon - par let po infarktu..)dnes ji bodly 3 vosy do ruky a nahle zacal otok, zimnice, ztrata hlasu, dusnost, velmi otelke slzave oko a bolest zaludku a nevolnost a brneni nohou..Dala jsem ji Zyrtec, a po cca hodine jsem ji udelala zazvorovy caj, po vypiti caje a vody zacala hodne zvracet (jen 1× ale). Hlas se ji vratil, dycha se ji jiz dobre a po vyzvraceni se udelalo v celku dobre..Mozna jsem hystericka, nevim, ale bojim se aby to nebylo spojene treba s temi leky na krev a tlakem a nebo jestli se ji nepritizilo po tom caji co jsem ji dala. I kdyz se ji ulevilo..bojim se aby nenastal Anafylaktický šok.. :( Nemám momentalne pojizdne auto a tak ji nemohu nikam odvest… Pokud se ji bude ulevovat, kam k lekari druhy den? K obvodnimu? (taky jsem alergicka na bodnuti ale ne tolik 8o a uz nevim kde jsem to tenkrat resila) Možné prakticky lekar ci alergologie?? Poradte prosim :nevim: Dekuji :( :kytka:

Já bych v případě, že takovou nemocnou osobu píchla vosa a má otoky, volala sanitu.

Příspěvek upraven 19.07.21 v 23:15

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
169
19.7.21 23:15

@Vladusxx vim.. Kdyz ji vosy bodly tak 2-3 hodiny zpet.. tak Anafylakticky sok uz nenastane?.. Je ji o dost lepe ale jsem z toho vyklepana..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6189
19.7.21 23:17

Na alergologie doporučení nepotřebuješ, zkus zítra pár obvolat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
463
20.7.21 05:09

@nickanonym neni to pravděpodobne..šok nastává do pár minut od bodnutí…pokud ses toho tak bála proč si nevolala záchranku? :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
463
20.7.21 05:09

@svatecnice u nás teda bez doporučení od praktika neberou :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20.7.21 07:34

Hned jste měly jet na pohotovost. Snad je maminka v pořádku, taky bych jí vzala nyní na alergologii. Jestli jí dají epipen to nevím, já mám mnoho alergií a dát mi ho nechtějí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat