Ve 4 letech na plínkách

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
terka_85
Kecalka 369 příspěvků 26.04.19 15:42
Ve 4 letech na plínkách

Ahoj holky, mám syna (v červnu mu budou 4 roky). Narodil se jako zdravé miminko, pak se začal opožďovat ve vývoji - neurolog mu diagnostikoval centrální hypotonii. Do roka se jen plazil, sedět začal v 1,5, samostatně začal chodit ve 2 letech, mluvit až kolem 3 let. Psychicky je v pořádku, je to chytrý a šikovný kluk. Jediné, co nás teď trápí je, že je stále na plínkách. Nejdřív jsem si říkala, že na to ještě není zralý, protože při posazení na nočník měl hysteráky. Nechala jsem to být a po 2 měsících zase zkusila, stále to samé… Nyní už hysteráky nemá, sice si sedne na záchod, ale nic tam neudělá. Byli jsme i u psycholožky, říkala, že je moc chytrý kluk, že sama má takovouhle skupinku dětí, ale sama neví, co s nimi… Třeba dnes jsme zkoušeli dát kalhotky (měl je od rána). I když jsem ho prolívala pitím, tak se prostě nevyčural. Teď odpoledne už přešlapoval a šahal si na pinďu, jako že se mu chce čurat, ale nic… Já už to nevydržela a dala mu plínku (nečural od 9 do 15hod) a v tu ránu byla celá promočená… Už nevím, co s ním. Potřebovala bych ho dát v září do školky, on sám už jí potřebuje jako sůl, ale s plínkama těžko… Vím, že je to psychické, ale prostě nevím, jak mu pomoci… Navíc k tomu máme i zácpu (kakal mi i jednou týdně), po návštěvě gastra, nám dali Forlax… Vím, že je to psychické, ale prostě nevím, jak mu pomoci…

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
terien
Extra třída :D 11659 příspěvků 26.04.19 15:50

A co využít hezkého počasí a nechat ho běhat venku nahatého? Jestli tedy máte zahradu samozřejmě. Máte před sebou ještě 4 měsíce, to zvládnete ;)

Lioness34
Závislačka 2664 příspěvků 26.04.19 15:51

Já si myslím ze se to neuspecha a pokud měl spozdeni ve vývoji tak s tím nenadelas nic. Můžeš spoléhat trochu na léto ze bude běhat venku až bude hezky. Já to měla s dcerou - do 3 let i kdybych se na hlavu stavěla tak proste na nocnik ani wc nesla a pak ze dne na den řekla ze plenku nechce. Na okolí se vyprdni - chápu ze to je těžké, mě stačilo co to bylo u nás za psycho…

AjaF
Zasloužilá kecalka 867 příspěvků 26.04.19 15:52

Bude teplo, zkus ho nechat chodit bez plínek, když se počůrá, tak chvíli nechat v mokrém.
Nebo zapojit tatínka? Aby vysvětlil, jak čůrají velcí kluci?

anahita
Ukecaná baba ;) 1096 příspěvků 26.04.19 15:52

A nepomáhá ani, když táta ukáže, jak chlapi čurají venku? Syn začal ve 3 letech s tím, že prostě čural na včely a mouchy :-)

terez8
Kecalka 452 příspěvků 26.04.19 15:53

A co zkusit látkovou plínku? Plínku bude mít, ale bude v ní cítit to mokro a nebude mu to příjemný..kamarádka taky takhle odnaučila dcerku

terka_85
Kecalka 369 příspěvků 26.04.19 16:01

@anahita Nepomáhá. Mám ještě staršího syna (8 let), ukazuje mu, jak čůrat, ale malej prostě nic. A to uz dnes s nim stál u stromecku, drzel pindu jako ze se vycura jako bracha, ale nic…

jahuhudka
Extra třída :D 14359 příspěvků 26.04.19 16:03

@terka85 A proč jsi mu tu plenu nakonec dala? Nestačilo říct až budeš chtít čůrat dojdi si a nechat ho? :think: Nic horšího, než že by se nakonec počůral by se nestalo. ( A na to šlo říct super, ale příště do záchodu ať nemusíme vytírat :nevim: )

DaniKa01
Povídálka 37 příspěvků 26.04.19 16:07

Zdravím, taky jsme bojovali se zácpou, a úplně náhodou jsem zjistila, že nám pomáhá vana. Třeba by to šlo i u čůrání.

Napustila jsem vody po kotníky, dítko si smočilo nohy, dřeplo, a nakonec se zadařilo. Tak jsme asi vytvořili i nějaké ty lepší zkušenosti s vyprazdňováním a za pár týdnů se podařil záchod. Vysvětlení nemám, ale za zkoušku nic nedáte… :kytka:

terka_85
Kecalka 369 příspěvků 26.04.19 16:09

@jahuhudka
To jsem mu samozřejmě rikala nekolikrat, davala jsem ho na zachod, i ve stoje ke kytkam, ale nic… Mam strach, aby pak neco nemel s mocakem, kdyz od 9 do 15 necural… Predtou plinkou jsem ho i posadila na zachod, rval jak tur, ze ho boli pinda, ale do zachodu se nevycural, az pak do plinky :nevim:

Lioness34
Závislačka 2664 příspěvků 26.04.19 16:16
@terka85 píše:
@jahuhudka
To jsem mu samozřejmě rikala nekolikrat, davala jsem ho na zachod, i ve stoje ke kytkam, ale nic… Mam strach, aby pak neco nemel s mocakem, kdyz od 9 do 15 necural… Predtou plinkou jsem ho i posadila na zachod, rval jak tur, ze ho boli pinda, ale do zachodu se nevycural, az pak do plinky :nevim:

Já to chápu :hug: ono si to sedne a pochopi ze proste curat je normální… my čím víc tlačili tím to bylo horší

Lumíkovec
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 26.04.19 16:16

Svagrova mela presne to same, bez plinek se nevycural. Zadrzoval to. Tak cela rodina sla prikladem. Maminka sla na zachod, vycurala se, tata dal bonbon. Tata sel, vycural se, mama mu dala bonbon. Bracha sel, vycural se, dostal bonbon. No a posadili malyho a ukazali bonbon. Musi videt, ze tam vsichni curaji a dostanou odmenu… no a taky se vycural :)

Paoloska
Echt Kelišová 8351 příspěvků 26.04.19 16:30
@Lumíkovec píše:
Svagrova mela presne to same, bez plinek se nevycural. Zadrzoval to. Tak cela rodina sla prikladem. Maminka sla na zachod, vycurala se, tata dal bonbon. Tata sel, vycural se, mama mu dala bonbon. Bracha sel, vycural se, dostal bonbon. No a posadili malyho a ukazali bonbon. Musi videt, ze tam vsichni curaji a dostanou odmenu… no a taky se vycural :)

Jé, to je moc pěkný :potlesk: :palec:

jahuhudka
Extra třída :D 14359 příspěvků 26.04.19 16:45
@terka85 píše:
@jahuhudka
To jsem mu samozřejmě rikala nekolikrat, davala jsem ho na zachod, i ve stoje ke kytkam, ale nic… Mam strach, aby pak neco nemel s mocakem, kdyz od 9 do 15 necural… Predtou plinkou jsem ho i posadila na zachod, rval jak tur, ze ho boli pinda, ale do zachodu se nevycural, az pak do plinky :nevim:

No já bych ho prostě nikam nedávala, na nic bych netlačila. Prostě až se ti bude chtít víš jak se to dělá. Nazdar. A že by se mu něco stalo s močákem za den? To asi těžko

Ou
Echt Kelišová 7828 příspěvků 26.04.19 16:58

No a je mu skutečně jasný princip? Viděl opakovaně tátu jak čůrá - tedy že si sundá spodní prádlo, namíří a čůrá, nebo pro něj jen dospělí zmizí za dveřmi záchoda a něco tam dělají? Jinak dost pomáhají různé hry typu trefuj se na obrázek, čůrej na míček a podobně.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama