Večerní příkrmy 5 měsíců?

4
20.10.20 07:00

Večerní příkrmy 5 měsíců?

Ahoj holky,
mam holčičku 5 měsíců a kousek :) vecer před spaním porad jen ji. Třeba vcera v 5 jogurt a pak po pul hodinách prso a ve finále vypila ještě 100ml sunaru, takhle je to každý večer do cca pul 8 kdy usne. Pak se probudí v 11 a vytáhne opět 160ml sunaru a spi tak do pul 7. Můžete prosím poradit? Je to normální? Zkousela jsem dávat kasi ale ta ji nadýmá a nechce po ni spat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
28311
20.10.20 07:11
@Luscha píše:
Ahoj holky,
mam holčičku 5 měsíců a kousek :) vecer před spaním porad jen ji. Třeba vcera v 5 jogurt a pak po pul hodinách prso a ve finále vypila ještě 100ml sunaru, takhle je to každý večer do cca pul 8 kdy usne. Pak se probudí v 11 a vytáhne opět 160ml sunaru a spi tak do pul 7. Můžete prosím poradit? Je to normální? Zkousela jsem dávat kasi ale ta ji nadýmá a nechce po ni spat…

Kaše je lepší dopoledne. Syn kaši dostával, nevadila mu, ale pak ji z ničehonic začal odmítat. Asi jak ochutnal i jiné příkrmy a tohle blátíčko už prostě nechtěl. Krupicandu nejí rád doteď, ochutná ji jen ve školce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
976
20.10.20 07:21

Me mala taky nejdriv kase jedla, a pak jako kdyz utne…a nedostanu to do ni.
Tak miva k veceri většinou to co zbyde z jejiho obeda, ted uz teda ji i s nami. A pred spanim ma UM, ma Kendamil je z plnotucneho mleka, a vzdycky ji pekne zaplacne, nekdy kdyz malo pije pres den, tak ma jen UM k veceri.. A na spanku to nic nemeni.
Nedavate jogurt nejak brzy? Nam rikala pediatra az po 8.mesici… ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28311
20.10.20 07:23
@Konys píše:
Me mala taky nejdriv kase jedla, a pak jako kdyz utne…a nedostanu to do ni.
Tak miva k veceri většinou to co zbyde z jejiho obeda, ted uz teda ji i s nami. A pred spanim ma UM, ma Kendamil je z plnotucneho mleka, a vzdycky ji pekne zaplacne, nekdy kdyz malo pije pres den, tak ma jen UM k veceri.. A na spanku to nic nemeni.
Nedavate jogurt nejak brzy? Nam rikala pediatra az po 8.mesici… ;)

Taky bych řekla, že jogurt byl později. Ale je to už skoro 5 let, nepamatuju si to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
976
20.10.20 07:26
@Russet píše:
Taky bych řekla, že jogurt byl později. Ale je to už skoro 5 let, nepamatuju si to.

Ja mám roční, tak to mám čerstvě v paměti :D Jako taky jsem se tema doporucenima neridila úplně přesně, ale tak nejak plus minus jo. Bala jsem se, abych maly neudelala ze zaludku mrzaka. :lol: Ted uz to tak nejak upoustim pomalu, aby jedla co my…jen bez uzenin, smazeneho a minimum soli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
976
20.10.20 07:28
@Luscha píše:
Ahoj holky,
mam holčičku 5 měsíců a kousek :) vecer před spaním porad jen ji. Třeba vcera v 5 jogurt a pak po pul hodinách prso a ve finále vypila ještě 100ml sunaru, takhle je to každý večer do cca pul 8 kdy usne. Pak se probudí v 11 a vytáhne opět 160ml sunaru a spi tak do pul 7. Můžete prosím poradit? Je to normální? Zkousela jsem dávat kasi ale ta ji nadýmá a nechce po ni spat…

Jeste me napadlo, ji už maso? Jestli jo, tak bych k obedu dala klasika masozeleninu, a k veceri treba jen zeleninu. Naše mala ma treba rada bramborovou kasi… A pak jen dokrmit mlekem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4486
20.10.20 07:43

V 5ti měsicích je na jogurt i na kaše ještě dost času teda. Mi dcera prostě pila UM večer. V 5m to jsme měsich byli na příkrmech a měla jen oběd (už i maso 3× týdně, jinak zeleninu). A pak jsme kolem 5,5m začli s ovocem dopoledne. A kaše kolem 7-8m ráno na snídaní. za mě je to zbytečné rychle. Ono to není jen jak se dítě zaplácne večer, ale kolik toho sní za celý den. A jinak že má v 5 jogurt…tam bych dala UM, pak prostě prso či UM( nevím proč má um, když kojíš, ale dejme tomu) a to že si dá ve 23hodin UM a pak spí až do 7 rána… krása… jsou mimča co se na to UM budi co 2-3 hodiny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1708
20.10.20 07:45

V 5. mesicich jsem večer davala nemlecnou bezlepkovou kasi. Lepek by se měl zařazovat až v 6.mesicich a jogurt až kolem osmého.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
20.10.20 07:58

Me řekla doktorka, ze mam dávat bily jogurt uz teď, tak nevím…, maso zatim ještě nemáme s příkrmy jsme začali nedávno

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5206
20.10.20 08:06

Teda, divím se že ji neboli břicho… Um, mm, jogurt… Jogurt jsem začala dávat až cca v 8mi měsících. Moc nechápu dotaz, spí od 11 do půl 7, co bys ještě chtěla?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
755
20.10.20 08:32

@Luscha hele v pohode, nekdo jede vsechno co nejdal (typicky maminky co koji nejdyl, koji plne i v sedmi mesicich) a nekdo spis vyuziva imunulogickyho okna a dava jogur, lepek a klidne i vajicko mezi 4 az 6 mesicem veku.
Sama za sebe jsem taky spis pro drivejsi zavadeni jugurtu a lepku a imho to decku prave nastartuje lepsi vytvareni mikroflory ve strevech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5206
20.10.20 08:38
@Leenvecka píše:
@Luscha hele v pohode, nekdo jede vsechno co nejdal (typicky maminky co koji nejdyl, koji plne i v sedmi mesicich) a nekdo spis vyuziva imunulogickyho okna a dava jogur, lepek a klidne i vajicko mezi 4 az 6 mesicem veku.
Sama za sebe jsem taky spis pro drivejsi zavadeni jugurtu a lepku a imho to decku prave nastartuje lepsi vytvareni mikroflory ve strevech.

Tak ja teda nekojila od 3 měsíců, ale nesnažila jsem se do kojence co by měl být výhradně na mlice nacpat vším co mi přijde pod ruku, jen aby spal celou noc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1639
20.10.20 08:48

Spí ti krásně. Dcera má 5,5 měsíce a u nás to vypadá asi takhle : 7h 120ml UM, 10h ovocná přesnídávka, 11: 30 - 12: 30 masozelinina, 14 h 90ml UM, 17h 120ml UM, 19h 150ml UM, budí si okolo půlnoci dá si 120ml UM a pak ještě mezi 3-4 120 ml UM

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
941
20.10.20 08:48

Ten jogurt v 5.mesicich je fakt mazec. Prikrmy se zacinaji zeleninou, za 14 dni 3 týdny se přidá maso, pak se zavádí ovocná složka…ovoce, presnidavky…já lepek zavedla ochutnáním těstoviny a jogurt měla malá asi az v 11.měsících, po mléčném měla koprivku kolem pusy…na internetu je miliarda rad, jak začít s příkrmama…takhle co nevidět uz kojit nebudes…já k večeři davala
zeleninu…treba mrkev s bramborem, pak davala kuskus, rýži a pak bezvajecné testoviny…bala jsem se reakce na vajíčko

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6864
20.10.20 09:29

Taky se divim, ze ji to nedela maglajz v brise, kdyz ma jogurt, mm a na to um 8o tak vecer, pokud chces kombinovat um a mm, bych do toho jogurt uz nedavala. Jak pisou holky, klidne zbytek od obeda - zeleninu, masozeleninu. A po case pak dokojit + teda to um, kdyz musi byt…

Dcera treba byla silenej nejedlik hodne dlouho a vecer mela jen mm, kolem roku mela kase - to jedine mi jedla a zadny bolebrich nemela. Kojena byla dlouho a alergie zadne nema. Jogurt jsem davala taky az pozdeji teda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama