Věčná nervozita, vzteklost

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.04.19 09:03
Věčná nervozita, vzteklost

Zdravím,
prosím o anonym, protože je to dost osobní věc.

Už delší dobu, řekněme cca rok jsem hodně nervózní. Není to množstvím spánku nebo programem, který mám. Je to vnitřní neklid, pořád mám pocit, že něco není dost dobré - já, partner, dcera, bydlení, pes… - opravdu téměř cokoliv. A ten pocit, že něco je třeba dělat líp, častěji apod. ve mě živí tu nervozitu, která mi brání normálně si užívat běžné věci. Třeba procházku, hraní her nebo i učení, protože jakmile něco nejde dle plánu - což většinou nejde nic - hned jsem naježená a zvrhne se to v hrůzu. Samozřejmě vím, že toto pramení ze mě a s nikým z rodiny není nic špatně tudíž bych chtěla rady jak se vnitřně zklidnit a najít balanc tak abych normálně žila a nelítala ode zdi ke zdi.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Lexter
Ukecaná baba ;) 1266 příspěvků 18.04.19 09:04

Od toho tu máme psychology.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.04.19 09:07

To vím, ale myslím si, že pokud sama chci a uvědomuju si, že je chyba u mě není to nutné a navíc vím, že takto nikam nepůjdu. To je důvod proč jsem se neobjednala a hledám radu jinde, ale děkuji

Lexter
Ukecaná baba ;) 1266 příspěvků 18.04.19 09:08
@Anonymní píše:
To vím, ale myslím si, že pokud sama chci a uvědomuju si, že je chyba u mě není to nutné a navíc vím, že takto nikam nepůjdu. To je důvod proč jsem se neobjednala a hledám radu jinde, ale děkuji

Jenže my ti do duše nevidíme. Cítíš jakýsi vnitřní neklid a neumíš ho pojmenovat. My už vůbec ne. Jenže tohle právě ti psychologové dokáží. Pomoci ti pojmenovat co je špatně. A to je základ. Vědět. Návštěva odborníka není žádná hanba.

Lalelale
Závislačka 4460 příspěvků 18.04.19 09:13

A víš, z čeho to pramení? Nějaká událost v životě? Proč právě poslední rok?

Regina Hero
Nadpozemská drbna 28514 příspěvků 18.04.19 09:17
@Anonymní píše:
Zdravím,
prosím o anonym, protože je to dost osobní věc.Už delší dobu, řekněme cca rok jsem hodně nervózní. Není to množstvím spánku nebo programem, který mám. Je to vnitřní neklid, pořád mám pocit, že něco není dost dobré - já, partner, dcera, bydlení, pes… - opravdu téměř cokoliv. A ten pocit, že něco je třeba dělat líp, častěji apod. ve mě živí tu nervozitu, která mi brání normálně si užívat běžné věci. Třeba procházku, hraní her nebo i učení, protože jakmile něco nejde dle plánu - což většinou nejde nic - hned jsem naježená a zvrhne se to v hrůzu. Samozřejmě vím, že toto pramení ze mě a s nikým z rodiny není nic špatně tudíž bych chtěla rady jak se vnitřně zklidnit a najít balanc tak abych normálně žila a nelítala ode zdi ke zdi.

Kolik je ti let? Nejsi v prechodu?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.04.19 09:22

No asi vím. Od mala jsem byla docela perfekcionista, spoustu věcí jsem nestíhala, ale to co jsem měla bylo minimálně z mého pohledu top. Takto jsem vše měla vlastně do doby než jsme si pronajali byt. Nebyl to žádný výstavní byt po rekonstrukci. Byla to docela kuča s obloženým umakartem, za mě děs běs a tady se to asi celé rozjelo. Samozřejmě před podpisem smlouvy jsem věděla do čeho jdeme, ale myslela jsem si, že to přechodně dám. No nedala jsem. Začala jsem to vnímat nejdřív jako výzvu - low cost oprava hrozného bytu na něco pěkného -, no když jsem přišla na to, že to asi nepůjde začalo mě to nervovat. Neustále jsem uklízela, vše přeskládávala, dokupovala, organizovala, aby to co se dá bylo top. Až jsme se rozhodli, že si koupíme dům a abychom měli tu možnost nastěhujeme se na cca rok k přítelovým rodičům. Tady je vše ok, s nimi vycházím v pohodě, vůbec to není problém až na to bydlení kde jsme si nepomohli. Stále to samozřejmě není dle mých představ a pomalu se vrací co bylo v bytě, představa, že i s minimálními výdaji to bude top pomalu přechází do fáze, že jen nervózně pobíhám kolem a zlobím se sama na sebe. Dům řešíme, ale sehnat něco co nám padne do oka prostě trvá. Celý tenhle můj stav škodí našemu vztahu a i já sama se na sebe zlobím víc a víc. Potřebovala bych něco co mě celkově zklidní a já budu mít samu sebe pod kontrolou.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.04.19 09:23

Nejsem v přechodu, letos mi bude 30.

lucie.krajcarova
Zasloužilá kecalka 562 příspěvků 17 inzerátů 18.04.19 09:25

Měla jsem to podobne. Nervozita az agresivita. Trochu pomohlo magnezium, to beru stale. Ale pricina byla asi v neuspokojivem vztahu..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.04.19 09:28

Horčík máme doma, tak tím asi začnu. To mě mohlo napadnout a něco po čem by přišel vyloženě klid? Že jsem „nastartovaná“ poznám i z toho, že třeba neustále třepu nohou nebo něco dělám.

jannina1
Závislačka 4567 příspěvků 18.04.19 09:31

Nech si udelat krevni testy. Takova stitka se takhle muze projevovat.Pak nedostatek mineralu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.04.19 09:33

@jannina1 to můžu jen tak přijít k obvodnímu a požádat ho o vyšetření štítné?

jannina1
Závislačka 4567 příspěvků 18.04.19 09:36
@Anonymní píše:
@jannina1 to můžu jen tak přijít k obvodnímu a požádat ho o vyšetření štítné?

Urcite, jsou tam 3 krevni polozky, ktery ti normalne zatrhne treba s krevnim obrazem.Me to vypisuje normalne.
Jedna se o TSH, T3,T4. Ani to neni extra nakladne. Pokud by se cukal, muzes jit jako samoplatce. Vsechny 3 veliciny stoji okolo tisicovky.

jannina1
Závislačka 4567 příspěvků 18.04.19 09:38

Pokud tam pujdes, at ti zatrhne jeste mineraly, jaterky a uvidis.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.04.19 09:39

@jannina1 dobře, to by asi mohl udělat. Je to takový doktor, že moc neví, člověk si sám říká co chce :lol: ale proč to chci se určitě zeptá… nechci mu vykládat, že mám tyto problémy. Je nějaká jiná cesta? Zrovna se mnou řeší docela častou únavu apod, ale napsal mi celková atb.. krev pouze na crp.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama