Věcné břemeno - soused chce přes náš pozemek vést vodu

3
15.2.21 09:50

Věcné břemeno - dotaz

Dobrý den,

mám chatu a soused(kterého vůbec neznám) chce přes náš pozemek vést vodu. Váže se na to pro mě spousta potíží (věcné břemeno, vykopat keře a stromky, umožnit přístup, řešení s úřady apod.) I přesto mu to chci umožnit (jelikož jsem hodný nebo trouba(vyberte si) :-D)

Mé dotazy jsou:

• na co si dát pozor při sepisování smlouvy
  • o jakou částku si mám říct - měla by být ze zákona určena nějaká částka za metr + jestli můžu zohlednit všechny ty problémy
  • jak je to s umožněním přístupu k zakopané trubce až bude vše hotovo

Děkuji moc za odpověď

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
343
15.2.21 09:56

Částku za věcné bremeno je dle zakona, ale jde si ji navýšit. Byt tebou do toho nejdu. Protoze se to muze rozbit, trubky prasknout a bude nutne opravit, tedy znovu vykopat zahradu a znicit rostliny. I kdyz si das do smlouvy, ze hradi soused, neznamena to, ze z nej pak penize dostanes..plus on bude mit jeste pristup na tvuj pozemek..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6848
15.2.21 10:22

@Modos záleží jak moc přes ten pozemek. A pokud tím přivede vodu i tobě. Tak by se nad tím možná dalo uvažovat.

Ale pokud jen zkrz tvůj pozemek vykope příkop, zničí všechno v cestě atd. tak pokud by nezaplatil majlant. Tak bych do toho nešel ani omylem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62216
15.2.21 10:53

@Modos rozhodně to nedělej.. Je s tím tolik problémů, nehledě na jakoukoliv havárii, kdy ti to tam rozbombarduji a nedostaneš nic. A musíš mu k tomu dát přístup, od toho to věcné břemeno je.. Ani za zlaté prase, fakt nee

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
15.2.21 10:54

Já z toho nic mít nebudu a vím že je to divné, ale já mu chci vyjít vstříc, ikdyž vím že to za to nestojí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
572
15.2.21 10:59

Ze z toho nic mit nebudes neni pravda. Budes mit rozoranou zahradu. Bude si to roky sedat. Je hezky, ze mu chces vyjit vstric, ale tady bude platit pro dobrotu na zebrotu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6848
15.2.21 11:17
@Modos píše:
Já z toho nic mít nebudu a vím že je to divné, ale já mu chci vyjít vstříc, ikdyž vím že to za to nestojí…

Ty to musíš mít v životě hrozně těžký. Nic osobního.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62216
15.2.21 11:36
@Modos píše:

Pokud to stojí za to zničit si pozemek a snížit jeho hodnotu na úplné minimum.. Někdy mě nepřestavaji tyhle věci fascinovat :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
15.2.21 13:04

Tak jsem se vlastně dozvěděl, že jsem trouba, ale ani na jeden z příspěvků neodpověděl na můj dotaz.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
343
15.2.21 13:13

@Modos bez ta pravnikem a nech si od nej udelat kvalitní smlouvu. Za to to stojo, jinal bides i kazde havárie doplacet ze sveho. My mame treba vodu ba pozemku a vodarny tam x krat zbourali plot, kdyz tam potřebovali i pres to, ze kontakt na me meli, abych je pustila. Nikdo mi skodu neuhradil. Neb to neprokazes a musel by ses soudit.

Pravidelna platba za vecne bremeno je k dohledáni pres google.

Do smlouvy dat oravidelnou platbu za bremeno, dale financni kompenazaco za jakekoli zasahy a poškození tveho pozemku plus jeste financni benefot ze znehodnocení ppzemku. Neb bude pak hure prodejny a kdokoli jej po tobe zdedi, bude na tom tratny. Za smlouvu u pravnika stoji treba tich 3-5 tis dat, neb hrozi, ze budeš jinak ze sveho platit deseti ci statisice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat