Single máma staví domek

Anonymní
14.2.21 14:39

Single máma staví domek

Chci se zeptat, troufla si některá z vás po rozchodu s otcem dětí, postavit si domek? Tzn sama hypotéku, sama vše vyřídit a obstarat.. díky za postřehy. D

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6021
14.2.21 14:43

Znam jednu takovou, jako bonus si z casu na cas dovedla novyho strejdu, jeden udelal zahradni upravy, dalsi plot.
A svymu klukovi (synovi) porad omlacuje o hlavu, ze mu postavila barak a jednou bude jeho. Co uz, ze prodala byt svy mamy a za neho ma v novem dome pokojicek a byt, ktery ji exmanzel velkoryse nechal, aby mela s klukem kde bydlet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1890
14.2.21 14:48

Mám to v plánu vzhledem k cenám bytů :-D jen čekám až děti povyrostou a já se budu moct vrátit do práce. Teď platím nájem 14 tis, pardubický kraj, takže si nemyslím, že by to bylo úplně nereálné. Už si zjišťuji všechno potřebné ohledně pozemcích a budu chtít buď modulový domek nebo dřevostavbu. Mám dvě děti 1,5 a 2,5. Ještě teda nejsem rozvedená, ale za chvíli už budu, docela dlouho se to táhne, nicméně s mužem už nebydlíme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10876
14.2.21 14:58

Znám paní, která ovdověla s ročním miminkem a zůstal jí koupený pozemek, kde měli stavět. Zesnulý manžel měl naštěstí životní pojistku, takže dostala dost slušnou finanční injekci a koupila si levnou malou přízemní novostavbu. Hypotéku si nebrala, tuším že jen úvěr ze stavebka na nějaké vybavení.
Potom znám starší paní, která prodala starý dům a taky si postavila levný bungalov.
Mně osobně se většina bungalovů nelíbí (hlavně ty slepeniny na okrajích měst a vesnic, prostě to do té krajiny vůbec nezapadá), ale z praktického hlediska pro samotnou ženskou určitě lepší (opře žebřík a dostane se v pohodě na střechu atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1890
14.2.21 14:58

Jinak single kamarádka s jedním synkem si nedávno nechala postavit domek na klíč, ale měla aspoň pozemek, stavěla u rodičů na pozemku, to já budu muset ještě shánět pozemek, ale jelikož jsem vždycky všechno zařizovala já, tak si nemyslím, že to pro mě bude překážka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1560
14.2.21 15:03
@Zoe1 píše:
Jinak single kamarádka s jedním synkem si nedávno nechala postavit domek na klíč, ale měla aspoň pozemek, stavěla u rodičů na pozemku, to já budu muset ještě shánět pozemek, ale jelikož jsem vždycky všechno zařizovala já, tak si nemyslím, že to pro mě bude překážka.

S dovolením se háčkuji.. jak to dopadlo? Přemýšlím o tom samém. Jen se bojím případné výše vícenákladů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1890
14.2.21 15:05
@MickaSonda píše:
S dovolením se háčkuji.. jak to dopadlo? Přemýšlím o tom samém. Jen se bojím případné výše vícenákladů.

No dobře, bydlí už 4 měsíce a je moc spokojená :-) má 4+kk, ale jak říkám, měla výhodu toho pozemku, to je dost velká výhoda mít pozemek :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52203
14.2.21 15:07

Nedavno psali o pani v Uherskem Hradisti. Mela tam i fotky domu. Tusim na seznamu byl ten clanek.
Takze existuji takove odvazne zeny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1890
14.2.21 15:10
@Kelsey píše:
Nedavno psali o pani v Uherskem Hradisti. Mela tam i fotky domu. Tusim na seznamu byl ten clanek.
Takze existuji takove odvazne zeny.

No odvážné, jasný je to odvážný, ale nějak tak i normální, jestli si mám vybrat mezi bytem za 3,5 mega nebo domem za 4 i s pozemkem, tak to už si radši vyberu ten domek :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2716
14.2.21 15:23
@Zoe1 píše:
No odvážné, jasný je to odvážný, ale nějak tak i normální, jestli si mám vybrat mezi bytem za 3,5 mega nebo domem za 4 i s pozemkem, tak to už si radši vyberu ten domek :-)

Tak podle mě nejde o to, co si vyberes teď. Ale o to, jestli si schopna pak dům zvládnout. Opravy apod. Já osobně vím, že ne. Potřebuji k určitým věcem šikovného chlapa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1890
14.2.21 15:38
@marra2 píše:
Tak podle mě nejde o to, co si vyberes teď. Ale o to, jestli si schopna pak dům zvládnout. Opravy apod. Já osobně vím, že ne. Potřebuji k určitým věcem šikovného chlapa.

Tak ono v novostavbě snad nebude tolik co hned opravovat, na opravy bych potřebovala chlapa i do bytu :-D ten můj neudělal za celou dobu vůbec nic, takže de facto jsem zvyklá :-D já mám naštěstí šikovného tátu, ale rodiče taky nemůžu vždycky a pořád otravovat, takže pak ještě spoléhám na hodinového manžela, jistý je ale jedno, už v životě nechci spoléhat na nějakého mého potenciálního chlapa, proto chci i sama svoje bydlení, a tak. Už životě si nechci s někým dohromady brát hypotéku a zařizovat společný majetek, takže buďto budu žít po pronájmech nebo se mi podaří uskutečnit mé plány.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
404
14.2.21 15:43
@Kelsey píše:
Takze existuji takove odvazne zeny.

Taky jsem to četla, ale tam pak bylo, že to snad hradila z majetkového vyrovnání. Proč to píšu - nejdřív dali ohromující titulek a pak se ukázalo, že je to trochu jinak. Ale jako inspirace asi dobrý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52203
14.2.21 15:57
@Magical-eyes píše:
Taky jsem to četla, ale tam pak bylo, že to snad hradila z majetkového vyrovnání. Proč to píšu - nejdřív dali ohromující titulek a pak se ukázalo, že je to trochu jinak. Ale jako inspirace asi dobrý.

Ano, pouzila majetkove vyrovnani. Nevidim v tom problem. Furt lepsi, nez ho prosustrovat za leta v najmu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
404
14.2.21 16:19

@Kelsey Jasně, spíš to ale vyznívalo, že byla tak schopná, že to zvládla sama od nuly a ono to nakonec bylo celé jinak. Ale je to fuk a stavba domu je náročná, o tom žádná. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
404
14.2.21 16:21
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie