Věkový rozdíl 7-8let?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.10.14 13:04
Věkový rozdíl 7-8let?

Může mi někdo prosím napsat jaké je to mít děti od sebe ve věkovém rozdílu 7-8 let? Nejlépe, že první dítě je chlapec.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
alviola
Ukecaná baba ;) 2236 příspěvků 02.10.14 13:08

Nemám osobní zkušenost. Ale má to takhle moje sestřenice. Starší kluk, když malou donesli z porodnice, tak utekl na zahradu a nechtěl jít domů. nechtěl aby se narodila. Za pár dnů už se nemohl dočkat, až ji bude ukazovat spolužákům. Soužití celkem v klidu, neprobíhají už také ty půtky, jak že ona mi bourá lego atd, protože ten starší už dokáže pochopit, že si musí hrát z jejího dosahu :-) Ale samozřejmě sourozenecké spory jsou taky. Teď má malá 4, starší 12. Zkrátka je to v pohodě jak pro rodiče, tak asi i pro děti, na druhou stranu asi nebudou mít tak těsný vztah. Spíš jako dva jedináčci.

peladom
Ukecaná baba ;) 1944 příspěvků 02.10.14 13:09

Já mám přesně o 7 let staršího kluka. Myslela jsem si, že je už velký a nebude žárlit na sestřičku, ale ze začátku žárlil hodně a začal se chovat rozežraně, upoutával na sebe pozornost, malou ignoroval…jsem se nabrečela. Ale za chvíli to přešlo a teď je nejlepší brácha, sestru opatruje, stará se o ní, taky dělají pořád blbosti-malá bude mít dva roky.Taky jsem ocenila, že kluk už byl soběstačný, takže jsem s tímto rozdílem spokojená!

Kacise
Zasloužilá kecalka 996 příspěvků 02.10.14 13:09

Z pohledu toho dítěte, které je starší o 7 let: je to jako být jedináček. Až dneska, když nám je se ségrou už přes dvacet, si teprve máme co říct. Když jsme byly obě malé, dost jsem pomáhala a ne vždycky jsem za to byla ráda.

Ale napadá mě, že by třeba ten první (kluk) mohl být takový ten „velký brácha“… :nevim:

krtek7489
Kelišová 5827 příspěvků 02.10.14 13:11

Já mám sice 11 let rozdíl, ale nemyslím si, že by ty 3 roky byl nejaký zásadní rozdíl. No i když, u dítěte je to asi dost :think: Každopádně je 11 letý roudíl je naprosto super :palec:

peladom
Ukecaná baba ;) 1944 příspěvků 02.10.14 13:12

Ještě dodám, že k sobě mají blízko, mají se moc rádi, malá na bráchovi doslova visí! Doufám, že jim to dlooouho vydrží. Samozřejmě někdy mu něco zničí, roztrhá…ale v klidu, ví, že si věci musí schovávat. Já sama jsem s bráchou o 3 roky a jako děti jsme se rádi neměli…až v dospělosti jsme se našli…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.10.14 13:14

@peladom jde mi právě do budoucna, aby byl syn soběstačný a já se kdyžtak mohla věnovat miminku. A pokud mohu posoudit můj náhled na vztahy mezi sourozenci, tak myslím, že to stejnak ocení, že mají třeba sourozence až když jsou velký(dospělí)­.Protože v mladí se většina sourozenců mlátí a hádají.

peladom
Ukecaná baba ;) 1944 příspěvků 02.10.14 13:14

Moje mamka má bratra o 21 let staršího, vždycky říká, že se nechoval nikdy jako bratr, ale spíše jako starostlivý otec.

martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 02.10.14 13:14
@Anonymní píše:
Může mi někdo prosím napsat jaké je to mít děti od sebe ve věkovém rozdílu 7-8 let? Nejlépe, že první dítě je chlapec.

fajné a pěkné.. mladý mi udržuje mrně v klidu - chrastí mu chrastítkama, povídá si s nim, dává mu dudlík atd.. a je schopný pochopit, že zrovna musim nakojit, přebalit atd.. já bych neměnila. Klidně i větší rozdíl by se šiknul..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.10.14 13:15

@krtek7489 takže spokojenost jo? a v čem třeba?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.10.14 13:16

@martina.se tak to moc ráda čtu. pokud by mělo být někdy druhé dítě, tak právě až za delší dobu, dřív to nejde a nechci!

Eva 13
Kelišová 6006 příspěvků 02.10.14 13:18
@Anonymní píše:

Mám dva syny, staršímu bylo v době narození mladšího 7 let, teď jsou mladšímu 2 roky, ze začátku žárlil, ale nechal si to vysvětlit, hrát si s ním moc nechce, spíš spolu blbnou a starší se mladšího snaží „vychovávat“…ale je fakt, že když potřebuji na chvíli, aby na něj dohlédnul, můžu se na něj spolehnout.
Mladší na něm samozřejmě vysí :pankac:

martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 02.10.14 13:18

Jo a mmchdm, když starší poprvé viděl malého, tak jen koukl do postýlky a hm.. měla jsem obr strach, protože starší nechtěl sourozence ani omylem.. a teď je zlatej. škemrá, ať může mrně pochovat, hraje si s nim atd.. ale je fakt, že malému je zatím jen měsíc, uvidíme, co bude dál :mrgreen:

peladom
Ukecaná baba ;) 1944 příspěvků 02.10.14 13:18

Přesně tak, my s bráchou taky tak, jako malou mě furt mlátil a to opravdu hodně, nesnášeli jsme se.Bylo to tím, že na mě žárlil, já mohla o dost víc než on…a teď, až jak jsme dospělí, nám to klape jak má :-) I mé děti nás dost stmelily, on je zbožnuje, svoje nemá a tak je nejlepší strejda :-)
A je určitě super, když se starší už sám obleče, nají, no prostě velký chlep a tak je čas na mimi.Ale i tak jsem si vždy musela najít čas jen a jen pro syna, byl moc rád, že jsem jen jeho :-) teď už o žárlení nemůže být řeč, vše o. k. :-)

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31692 příspěvků 02.10.14 13:20
@Anonymní píše:
@peladom jde mi právě do budoucna, aby byl syn soběstačný a já se kdyžtak mohla věnovat miminku. A pokud mohu posoudit můj náhled na vztahy mezi sourozenci, tak myslím, že to stejnak ocení, že mají třeba sourozence až když jsou velký(dospělí)­.Protože v mladí se většina sourozenců mlátí a hádají.

jo, sourozenci s malým rozdílem se dost často mlátí a hádají, asi tak hodinu denně, ale zbytek dne si spolu hrají, a hodně na sobě lpí, ty spory k tomu patří, zatím neví, jak jinak problémy řešit, ale i díky sourozenci se to časem naučí. každopádně i v tomto věku jsou rádi, že mají jeden druhého. s rozdílem 8 let zkušenost nemám, nicméně myslím, že pokud nebude starší sourozenec nucen suplovat roli rodičů, tak i takto věkově rozdílní sourozenci budou mít krásný vztah :kytka:

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Nový život v Hurghadě: Češi se na důchod stěhují do Egypta, je tam třikrát levněji!

Bohatší západní sousedé se na stáří stěhují za sluncem a mořem do Španělska,... číst dále >

Česká pošta pod palbou další ostré kritiky: Co Čechům vadí nejvíce?

Česká pošta je už delší dobu terčem hněvu české populace. Na sociální síti... číst dále >