Velikost čípku

elenkazed
11.6.13 17:50

Velikost čípku

Potřebovala bych se zeptat jaká je taková „optimální“ velikost čípku v těhotenství cca po tom 30tt? Jak dlouhý jste měli??

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11132
11.6.13 17:55

Nevim, netusim. Popravde nechapu moc tu posedlost s velikosti cipku. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
elenkazed
11.6.13 17:58

@Ali-Ali Mám hrozící předčasnej, tak mě jenom zajímalo jaká je taková optimální velikost…Toť vše, pro zábavu se neptám…

• Citovat
  • Nahlásit
12181
11.6.13 18:06

Me nikdo velikost cipku nemeril, alespon o tom nevim, protoze vnitrni vysetreni jsem nemela ani jednou (zahranici). Take jsem nechapala posedlost cipkem, dokud jsem nepoznala devcata, ktera diky nemu prisla (i opakovane) o miminko v druhe polovine tehu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11132
11.6.13 18:07

@elenkazed
jo, ja to chapu, spis jsem to myslela tak, ze ten vliv velikoosti cipku na dobu porodu je docela nevyzpytatelny.

podle Kouckeho je norma vse nad 25mm, nad to se to nema resit, kratsi se resi podavanim Utrogestanu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3971
11.6.13 18:07

Každá žena má čípek jinak dlouhý. Délka se pohybuje v rozmezí od 2 do 4 cm. Vše pod 2,5 cm se bere jako riziková hodnota, ale samotná délka čípku je nicneříkající. Záleží i na ostatních parametrech jako je tuhost či prostupnost hrdla atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11132
11.6.13 18:08

@trpaslinka
hele, ja jsem si taky myslela, ze to nikdo v zahranici nekontroluje, ale ono jo, akorat se to dela ultrazvukem. coz mimochodem je pry vseobecne doporuceni jako vhodnejsi forma kontroly cipku, akorat v CR na to vetsina doktoru prdi…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
elenkazed
11.6.13 18:15

@Koty Do 4cm? Já měla předtím napsáno v průkazce dokonce 5 cm =D Tyjo, já nemam asi nic normálně :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
3971
11.6.13 18:16

@elenkazed těch 2-4 je bráno jako průměr ;) Předpokládám, že těch 5 Ti bylo „měřeno“ pohmatem 8) kolik máš teď?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
elenkazed
11.6.13 18:20

@Koty Nee těch 5 mi bylo měřeno vnitřním, vždycky měří vnitřním. Teď mám 3cm. Ale byla sem v nemocnici kvůli kontrakcím..

• Citovat
  • Nahlásit
7576
11.6.13 18:25

Cipek neni podstatny, dulezite je, abys nemela zanet. Nekdo jde rodit s CS 0, jina na dva prsty otevrena a nic to neznamena. Proste kazdemu zrajou porodni cesty jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6959
11.6.13 18:55

Hele já mám od 28.tt 16 mm, což není zas taková trága, nicméně uz kvůli tomu skoro 3 týdny ležím ve špitále, protože mimo jiné jsem otevřená na 1 prst.
Jestli máš jen kratši cipek a neotviras se a nekontrahujes, tak by měl asi jen stačit klidovej režim, ale kdyby cokoli, tak radši zajdu k dr. Mně se takhle rozjížděl predcasnej porod, ale naštěstí to dokážou podchytit.
Hodně štěstí :-*

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12181
11.6.13 19:36

@Ali-Ali ja nevim, vnitrni UTZ mi nikdy nedelali a na vypisu z velkeho UTZ jsem si niceho nevsimla. Priznavam, v prnim tehotenstvi jsem nic neresila, vse bylo v naprostem poradku, ale ted, pri druhem, kdy jsem od zacatku mela mensi problemy jsem furt kontrolovala kazdej papir 3×, protoze jsem si byla jista, ze se neco stane a nic o velikosti cipku jsem nikdy nenasla. Tak ja nevim. Kazdopadne ja usuzuji, ze ho mam v naprostem poradku. Obe tehotenstvi donosena do konce a oba porody rychle (prvni porod cca 5.5 hodiny, druhy porod 1h50m od prvni kontrakce po porod placenty)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
elenkazed
11.6.13 20:03

@bjetuschka No čípek mam 3 cm, neotvírám se ale ležela jsem v nemocnici s kontrakcema a tvrdnutím..

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat