Velká lysina u psa

Anonymní
10.1.20 18:19

Velká lysina u psa

Dobry den, pred dvema dny jsem si dovezla cca rocniho psa z utulku, krizence vseho mozneho. Dnes jsem u nej nasla hole misto na stehne, ktere je dost velke. Nevim, zda uz to mel kdyz jsem si ho privezla. Nevite co by to mohl byt? Byl v minulosti tyrany, tak me napada, zda nejake poraneni z ninulosti? Nejaka nemoc? Reakce na zmenu prostredi? Dekuji vsem predem za odpovedi

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
435
10.1.20 18:22
@Anonymní píše:
Dobry den, pred dvema dny jsem si dovezla cca rocniho psa z utulku, krizence vseho mozneho. Dnes jsem u nej nasla hole misto na stehne, ktere je dost velke. Nevim, zda uz to mel kdyz jsem si ho privezla. Nevite co by to mohl byt? Byl v minulosti tyrany, tak me napada, zda nejake poraneni z ninulosti? Nejaka nemoc? Reakce na zmenu prostredi? Dekuji vsem predem za odpovedi

Asi bych smerovala svou otazku do utulku. Oni pejsky prohlizi a meli by o tom vedet. Pokud ne, navstivila bych veterinu. Tu bych navstivila i tak ;) pokud si donesu domu pejska z utulku bez historie, je to velice dulezita vec…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.1.20 18:34

@Dragonsqueen promin za asi hloupy dotaz, jen ted nevim v cem presne mi veterinar pomuze? Pejsek je z utulku naockovany

• Citovat
  • Nahlásit
82
10.1.20 18:36

Nemá to zarudlé ani nic takového podle fotky, řekla bych, že je to jizva :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6368
10.1.20 18:37

Stehno mojí čuby, když rozhrnu srst. Mám jí od narození, je zdravá. Kůže vašeho pejska vypadá na fotce zdravě, psi mívají různé pěšinky, v závislosti na místě a hustotě srsti mohou být různě široké. Až s pejskem půjdete k veterináři, tak mu to ukažte, ale z 90% to nic nebude. Pokud se kůže loupe a dělají se suché lupy může to být kožní plíseň nebo kvasinky (mě to psi chytají z myších děr, takže to léčím tak dvakrát do roka), pokud se mastí a je hrubá může to být vyrážka (alergie) nebo svrab, ale ten dělá spíš kolečka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
435
10.1.20 18:37
@Anonymní píše:
@Dragonsqueen promin za asi hloupy dotaz, jen ted nevim v cem presne mi veterinar pomuze? Pejsek je z utulku naockovany

Tak muze mit parazity, to ze je naockovany, to ho jich opravdu nezbavi a bezne odcerveni take ne ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
435
10.1.20 18:39

Kazdopadne muze to byt stresove nebo nejake stare zraneni, alergie na potravu, cokoliv proto veterinar, ktery udela pejskovi vysetreni a budete vedet ze je vse ok a ze ste si z utulku nedonesla domu treba kozni plisen ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30
10.1.20 19:24

Můžou to být otlaky. Mrkněte třeba na
http://day-dream.cz/…%C4%9B-.html

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
637
10.1.20 19:30

Z pohledu na fotku jakožto veterinární technik bych řekla, že je to stará zahojená jizva. Jen bych tipovala, že to bude zranění o dost starší než rok. Nicméně z fotky se nevykouká všechno, zkuste se zeptat na veterině, z čeho by to mohl mít. Na svrab a podobné breberky to nevypadá. Pouze pěšinka v srsti to být také může, jen je zvláštní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama