Velké mimčo (5měsícu) sono hlavičky

4
26.8.21 12:58

Velké mimčo (5měsícu) sono hlavičky

Ahoj holky
Dostala jsem od doktorky zadanku na sono hlavičky z důvodu její velikosti ( nad 97 perc.). Začínám z toho mít dost strach tak se chci zeptat zda to měl někdo podobné. Údaje našeho růstu jsou
Váha Výška Obvod hlavičky
Narození 3.990kg. 51cm. 36,5cm
14 dní 4,340 kg. 51cm. 36,5cm
6 týdnů 5,500kg. 57cm. 38cm
3 měsíce 6,890kg. 62cm 41cm/nad 50perc
5 měsíců 9,550kg. 69cm. 46,5cm/nad 97perc
Jinak teda výška odpovídá 75perc
A váha nad 97perc
Ja ani tatínek nejsme žádný obří
Nemáte nějaká zkušenost? Měl to někdo podobné? Vím že 5ti měsíční miminka jsou různá a každý to má jinak ale já mám nervy na pochodu 🙈 děkuju za odpovědi 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1607
26.8.21 13:34

Ahoj, taky jsem se synem byla, skočil s hlavou z desátého percentilu na 75. přitom výškou byl pořád průměrný. Měl hlavu proti tělu jak meloun. Vše ok. Troufám si tvrdit, že když má 9,5 kilo, tak ta hlava k tomu pasuje ;) Vyšetření se neboj, je to chvilička, dělá se to přes velkou fontanelu. Mmch, tu má normální? Věřím, že to bude ok a když ne, tak se to pořeší…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
26.8.21 14:39

@Pantalaimon
Děkuju za reakci…a můžu se zeptat za jakou dobu vám to takto skočilo? Mě trošku u nás děsí poměr s tou výškou protože předtím to sedělo plus mínus. Fontanelu má zřejmě ok jelikož se nic neříkala

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1607
26.8.21 14:47

@Nelix no postupně od narození, hlava rostla rychleji, bez tělo…už je to dlouho, přesně to nevím. Hele, jestli má skoro devět kilo a má normální fontanelu, tak neplaš. A devet kilo je v 5 měsících mazec, to má naše holka ve dvou letech.. ta je zas hluboko pod tabulkou…A s vývojem je v pohodě?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
275
26.8.21 15:02

Můj syn je velký od narození 57 cm a 4.290 g
V 5 měsících 9.190 a 72 cm. Obvod hlavičky 47 cm

Doktorka to už přechází, že se narodil veliký a vše ok.
Já o tom kolikrát přemýšlím a trápí mě jak je velký.
V těhotenství měl dvě cysty v mozku, ale vymizely.
Já bych pro můj klid vyšetření uvítala, ale jsem úzkostlivá matka. Už se na to snažím nemyslet.
V těhotenství jsem si zažila jeden velký stres, můj gynekolog říká, že proto je tak velký nejspíš.
Mám z toho výčitky.

Ať to dobře dopadne a noc si z toho nedělej.
Já si říkám, že to nemůžeme ovlivnit.
Buď ráda, že vás Dr. pošle na přesnější vyšetření.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21303
26.8.21 15:11
@Arianna007 píše:
Můj syn je velký od narození 57 cm a 4.290 g
V 5 měsících 9.190 a 72 cm. Obvod hlavičky 47 cm

Doktorka to už přechází, že se narodil veliký a vše ok.
Já o tom kolikrát přemýšlím a trápí mě jak je velký.
V těhotenství měl dvě cysty v mozku, ale vymizely.
Já bych pro můj klid vyšetření uvítala, ale jsem úzkostlivá matka. Už se na to snažím nemyslet.
V těhotenství jsem si zažila jeden velký stres, můj gynekolog říká, že proto je tak velký nejspíš.
Mám z toho výčitky.

Ať to dobře dopadne a noc si z toho nedělej.
Já si říkám, že to nemůžeme ovlivnit.
Buď ráda, že vás Dr. pošle na přesnější vyšetření.

to je hodně zajímavý názor 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
26.8.21 16:50

Mě právě strašně desi ten skok z 50 na 97 (ono je to ve skutečnostii ještě nad tou křivkou 97)během dvou měsíců tak nějak jsem přemýšlela co se v té době změnilo a jediný co mě napadlo že byl očkovaný ale tomu moc nevěřím…Jste hodně holky ale ten pocit že nevím je strašný ještě když jde o hlavu ikdyz ono to je asi úplně jedno o co jde nic není příjemné… každopádně vím že asi nic nenadělám. Vývojové jsme v pořádku máme dva zuby, pase koníčky, sedí, snaží se stát za ruce umí se přetočit což si myslím že by v 5ti měsícich mělo být ok Dr teda aspoň nic neříkala. Dokonce říkáme už táta a máma ( což mi nejde do hlavy ale je to tak)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5480
26.8.21 22:59

Kdy jste dostali termín na vyšetření? Při takové skokové progresi obvodu hlavičky je to i na krátkodobou hospitalizaci (odběry, neurologické vyšetření, USG hlavičky).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
27.8.21 20:45

@Doctus
Jdeme až 1.9…hospitalizaci? Co to může značit nevíte?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5480
27.8.21 20:52

@Nelix
Tak to je skoro za rohem. Nejčastější příčina většího obvodu hlavičky je tzv. familiární makrocefalie, vlohy pro větší obvod hlavičky často přeskakují generace. Samozřejmě se musí vyloučit i jiné patologie, zejména komorového systému CNS. Fontanela je postupně zmenšuje, nebo došlo k jejímu náhlému rozšíření (z např. 1×1 cm na 3×3 cm).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat