Velký obvod hlavičky?

Anonymní
12.1.21 15:10

Velký obvod hlavičky?

Zdravím :mavam: Nevím, zda jsem jen hysterka ale byla jsem s mimi na 6ti týdenní prohlídce a vše ok, zmeřili, prohlídli atd. Potom jsem ale v očkováku si všimla že jí vyrostla hlavička o 6 cm! celkově moc nevyrostla, je spíš drobnější ale mudr říkala že u ní jsou tyhle přirustky ok, že jí to stačí. No ale 6 cm mi přijde hrozně moc, ale prostě vůbec to nekomentovala a objednala nás za 3 týdny na dvouměsíční prohlídku. Prosím uklidněte mě, že to je třeb jen skokový narůst a teď už to bude v pohodě? Taky si říkám, že z porodnice máme napsáno 32cm oh při porodu ale ona má od té doby stále stejnou čepičku, dokonce jsem jí i jednu pletla a ani jedna ji neni nijak těsná tak nemohli se v porodnici přepsat? Nezdá se mi že bych 6cm nezaregistrovala alespoňa ne té čepici,…
Všichni mě uklidňují že kdyby byl problém tak to dr řeší :nevim:
Díky :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
115
12.1.21 15:15

Syn má taky velkou hlavu, doktor to neřeší, tak neřeším ani já. Při narození 35,5cm, ve dvou měsících 42 cm. On roste celkově docela rychle, ve třech měsících je větší o 13 cm. Velká hlava, velký mozek, třeba budou aspoň chytří. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
119
12.1.21 15:15

No, vždyť teď jsi si odpověděla :) Kdyby byl problém, tak to dr řeší ano, za A je správně :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.1.21 15:17

Já vím ale tak jsem z toho vyplašená… :oops: Je mi divné že z tak malého percentilu se dostala až někde k 90 8o

• Citovat
  • Nahlásit
119
12.1.21 15:20
@Anonymní píše:
Já vím ale tak jsem z toho vyplašená… :oops: Je mi divné že z tak malého percentilu se dostala až někde k 90 8o

Neboj se, dr ví co dělá a nejjednoduší je, když jí zavoláš a zeptáš se.. Prostě tak..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.1.21 15:35

No jo ale co bych jí řekla? “Viděla jste ty údaje hlavičky?” :lol: Nechci působit jak hysterka a tak se spíš ptám na zkušenosti ostatních

• Citovat
  • Nahlásit
119
12.1.21 15:38
@Anonymní píše:
No jo ale co bych jí řekla? “Viděla jste ty údaje hlavičky?” :lol: Nechci působit jak hysterka a tak se spíš ptám na zkušenosti ostatních

Neboj se, nebudeš za pitomce. Spoustu holek se ptá na všechno možný. A hlavně, ona ví, ona ti odpoví :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
825
12.1.21 16:08

Za zavolání nic nedáš, může ti odpovědět třeba jen sestra, nás poslala naše Dr nakonec na sono kvůli rychlému růstu hlavy, nic to ale nebylo. A měřila jsi ho doma sama, jestli se třeba i Dr trošku nesekla teď u měření?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
825
12.1.21 16:12

Syn měl při narození 34 a v 6 týdnech 39 cm, řešila to sonem až v 8 měsícich, to měl 47,5 cm ale šlo o ten nárůst mezi kontrolama. Asi bych teda nevolala a zeptala se až příště

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.1.21 16:24

Syn 8 měsíců, 48 cm a s paní doktorkou jsme jen konstatovaly, že je to lebkoun… To mu zůstalo, jinak ok. Žádný korzet na lebku není, takže je zbytečné se stresovat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.1.21 16:36

Přeměřila jsem ji a opravdu 38 :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
12.1.21 17:01

V té průkazce dětské jsou na konci uvedené percentily na velikost hlavičky, takže si můžeš porovnat, jak moc je to v normě.
Mně zas dneska ale podle těchto standardů vyšlo, že má dcera úplně spodní hranici váhy ku délce v 10 měsících.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
988
12.1.21 17:17

Pokud doktorka nic neříkala, tak bych byla v pohodě a kdyztak se zeptala na další kontrole. Jinak můj starší to měl podobně. On měl tedy horší porod, tlačení trvalo skoro 2 hodiny, nakonec ho tahali. Obvod hlavy měl 32,ale měl ji tedy dost natahlou :lol: :lol: můj bratr, když došel do porodnice tak měl výbuch smíchu, že je jak šišoun a jestli mu to tak zůstane :cert: takže v 8 týdnech měl hlavu 39 cm, ale normálního tvaru :lol: takže mu ty cm dělal návrat do normálního tvaru. Ve 3 měsících měl 41cm. Mladší měl rychlý porod, hlavu jen trošku šiškatou a při porodu 35 cm, v 6 týdnech 39cm a teď 3 měsících 41 cm. Ale zase na délku roste rychle, teď má v těch 3 měsících 69 cm. U nás to lékařka neřešila a asi by to začala řešit az později. Takže klid a nestresuj :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
12.1.21 17:58

To bude v pořádku ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.1.21 18:52

@thalasan Tedy, to mě vůbec nenapadlo ale je pravda že v 35tt mi gynekoložka řekla že dítě bude mít velkou hlavu. Když se potom narodila dcera s 32cm tak jsem si ťukala na čelo ale dcera měl velký poporodní nádor, hlavu hodně šišatou a do špičky :) rychle se to spravilo, tak si říkám jestli to není tím.. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat