Velmi krátký pohovor

Anonymní
28.2.20 11:04

Velmi krátký pohovor.

Chci se zeptat na zkušenosti z pohovorů. Už delší dobu hledám práci, buď se vůbec neozvou, nebo když se dostanu na pohovor tak většinou buď zavolaji bohužel, vybrali jsme někoho jiného a nebo se taky neozvou vůbec. Na několika pohovorech by mě i vzali, bohužel jsme se nedohodli na pracovní době. Teď v úterý jsem posílala živopis na pozici obchodní referent do firmy, která má několik poboček v Čr. U nás je menší pobočka. Včera mi paní odpoledne volala jestli mohu přijít na pohovor hned dneska v 8 ráno. Tak jsem souhlasila. Dorazila jsem na 8 hodinu na pobočku. V prodejně byla paní, co mi volala a jeden pán, s kterým bych v případě přijetí pracovala. Pohovor trval asi 5 minut s tím, že mi nabídla kávu, kterou jsem odmítla, kávu nepiju. Stali jsme na prodejně, já oblečená v bundě, paní mi řikala co je náplní práce ( objednávky, reklamace, telefonicka a emailova komunikace se zákazníky, většinou práce i s pc, plus občas něco prodat na prodejně),pak mi řekla výši platu, pracovni dobu, zeptala se mě, zda mám otázky ( zeptala jsem se kolik tam pracuje lidi a na zkušební lhůtu a zaučení v programech, které používají). Pak mi paní řekla, že ve středu přijede majitel firmy z Prahy a pokud se mu bude můj životopis líbit tak se mi ozvou. No jak říkám za 5 minut jsem seděla opět v autě celkem rozčarovaná. Mozna jsem neměla odmitnout tu kávu :nevim: O práci bych moc stála, bavila by mě, plus úžasná pracovní doba a plat byl ucházející. Ale nemám z toho dobrý pocit. Zažila jste nekdy takto zvláštní pohovor, který dopadl dobře? Dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1670
28.2.20 11:10

Tak buď už je dávno rozhodnuto koho přijmou a ty si byla jen do počtu a nebo paní o tom nerozhoduje tak vybavila nezbytné formality a až majitel rozhodne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18903
28.2.20 11:12

Prohlídla si tě, viděla jak reaguješ a u tvého životopisu si udělala poznámky :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
96
28.2.20 11:17

U nás pohovory probíhají podobne. Navíc pokud jste probrali vše co píšeš, tak to muselo být déle než pět minut.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.2.20 11:21

@rena621 taky mám ten pocit, že už je vlastně dopředu rozhodnuto, bohužel :roll: :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
13507
28.2.20 11:23
@Anonymní píše:
Chci se zeptat na zkušenosti z pohovorů. Už delší dobu hledám práci, buď se vůbec neozvou, nebo když se dostanu na pohovor tak většinou buď zavolaji bohužel, vybrali jsme někoho jiného a nebo se taky neozvou vůbec. Na několika pohovorech by mě i vzali, bohužel jsme se nedohodli na pracovní době. Teď v úterý jsem posílala živopis na pozici obchodní referent do firmy, která má několik poboček v Čr. U nás je menší pobočka. Včera mi paní odpoledne volala jestli mohu přijít na pohovor hned dneska v 8 ráno. Tak jsem souhlasila. Dorazila jsem na 8 hodinu na pobočku. V prodejně byla paní, co mi volala a jeden pán, s kterým bych v případě přijetí pracovala. Pohovor trval asi 5 minut s tím, že mi nabídla kávu, kterou jsem odmítla, kávu nepiju. Stali jsme na prodejně, já oblečená v bundě, paní mi řikala co je náplní práce ( objednávky, reklamace, telefonicka a emailova komunikace se zákazníky, většinou práce i s pc, plus občas něco prodat na prodejně),pak mi řekla výši platu, pracovni dobu, zeptala se mě, zda mám otázky ( zeptala jsem se kolik tam pracuje lidi a na zkušební lhůtu a zaučení v programech, které používají). Pak mi paní řekla, že ve středu přijede majitel firmy z Prahy a pokud se mu bude můj životopis líbit tak se mi ozvou. No jak říkám za 5 minut jsem seděla opět v autě celkem rozčarovaná. Mozna jsem neměla odmitnout tu kávu :nevim: O práci bych moc stála, bavila by mě, plus úžasná pracovní doba a plat byl ucházející. Ale nemám z toho dobrý pocit. Zažila jste nekdy takto zvláštní pohovor, který dopadl dobře? Dekuji

Ja jo. Odjela jsem z nej rozladěná, bylo to v r 2009, krize ve světě. Za dva dny volal majitel firmy, jestli teda se mnou můžou počítat, jsem povídala, ze jsem čekala, ze mi poslou nějaké vyjádření..on.mi zase řekl, ze to bral za samozřejmé, ze me vezmou a chtěl mi nechat cas na rozhodnutí.
Situace pro mě nepřehledná a stejně to dobře dopadlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1670
@Anonymní píše:
@rena621 taky mám ten pocit, že už je vlastně dopředu rozhodnuto, bohužel :roll: :roll:

Může a nemusí. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní

@ka2ka žádné poznámky si nedělala.
@Nicole 1234 v 7:59 Jsem dorazila na pobočku, v 8:06 jsem uz seděla v autě.

• Nahlásit
  • Citovat
18903
28.2.20 11:25
@Anonymní píše:

no tak asi si před tebou nebude psát do notýsku co si o tobě myslí :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.2.20 11:28

@Talitha tak, kéž by to dopadlo u mě stejně. Je fakt, že z mnoha pohovorů, jsem měla velmi dobrý pocit a nakonec to dobře nedopadlo.
@rena621 no budu doufat a věřit, nic jiného mi nezbývá.

• Nahlásit
  • Citovat
1469
28.2.20 11:28

Tak to nebyl moc profi HR přístup :mrgreen:. Nicméně zažila jsem, že u takových těch (teď nevím, jak to nazvat, ať me někdo nezlynčuje) nižších pozic, se tohle občas/častěji děje. Rozhodně to nemusí nic zásadního znamenat, asi nemá cenu to řešit, dokud se neozvou. Ale je pravda, že pokud už pohovor probíhal takhle, je na zamyšlenou, zda se do toho vůbec pouštět :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13507
28.2.20 11:29
@Anonymní píše:

Mela sis dat kafe. Bez legrace.
Oni podali ruku, tys odmítla. Blby.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.2.20 11:31

@ka2ka byla jsem už na několika pohovorech, a na mnohých si přímo přede mnou zapisovali poznámky, ať uz do nějakého bloku či přímo do životopisu, na tom mi nepřijde nic zvláštního.

• Nahlásit
  • Citovat
1469
28.2.20 11:32
@Talitha píše:
Mela sis dat kafe. Bez legrace.
Oni podali ruku, tys odmítla. Blby.

A jinak souhlasím, měla sis něco dát, když kávu nepiješ, měla jsi ji s úsměvem odmítnout, třeba že už jsi měla, a požádat o čaj. Tím by se vytvořil prostor v klidu si sednout, vypít a probrat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1469
28.2.20 11:34
@ka2ka píše:
no tak asi si před tebou nebude psát do notýsku co si o tobě myslí :roll:

Ano, normálně si personalisté dělají poznámky - do pc, do životopisu. A na vyšší pozice je naprosto běžné, že jeden klade dotazy, druhý zapisuje… Takže :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama