Reklama

Venčení kočky na vodítku, kočka kálí mimo záchod

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

JaninkaŠv
Stálice 92 příspěvků 01.01.17 15:48
venčení kočky

Ahojte. Je tu někdo, kdo chodí s kočkou na vodítku ven? Řeším už asi tři měsíce kálení naší osmiměsíční kočky mimo záchod. Je to kočka pouze bytová. Do jejích pěti měsíců s tím nebyl problém a pak to začalo. Zkoušela jsem snad úplně všechno- dva záchody, různé steliva, jiné místa, pořád má záchod od čůránků vyčistěný, ale bohužel kachličky jsou kachličky :zed:. Už mě došly nápady :nevim: Nedávno jsem viděla jednu paní, jak byla na procházce se dvěma psy a kočkou na vodítku. Kočka si ulevila pod stromem, paní to po ní sebrala jak po psovi a bylo to. Jak to ale tu naši číču naučit? A nebude pak chtít pořád ven a zdrhat mi, jenom otevřu dveře od bytu?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

jenny.fields
Generální žvanilka 24591 příspěvků 01.01.17 15:53

@JaninkaŠv Spíš kontaktuj nějakého odborníka na chování koček-mohu doporučit třeba Bad Kitty Kláru Vodičkovou na FB.

Jinak tyto problémy mají často kočky, které byly příliš brzy odebrány od matky.

Black Tears
Závislačka 3705 příspěvků 01.01.17 15:54

Je kastrovaná?

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2290 příspěvků 01.01.17 15:58

Konání potřeby mimo toaletu může znamenat i zdravotní problém, mj.

Neměnili jste něco? Jinak nábytek, jiné steliv atd…? Myšleno předtím než to začala dělat…

JaninkaŠv
Stálice 92 příspěvků 01.01.17 15:58
@Black Tears píše:
Je kastrovaná?

Kastraci doporučila veterinářka jako možné řešení. Takže ano, je kastrovaná, ale nepomohlo to :(

JaninkaŠv
Stálice 92 příspěvků 01.01.17 16:01
@Nowuka2 píše:
Konání potřeby mimo toaletu může znamenat i zdravotní problém, mj.Neměnili jste něco? Jinak nábytek, jiné steliv atd…? Myšleno předtím než to začala dělat…

Když to udělala poprvé, tak jsem hned začala přemýšlet o nějaké změně, která by ji rozhodila, ale na nic jsem nepřišla. Opravdu jsem asi zkusila všechno. To venčení už je nápad poslední :nevim:

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2290 příspěvků 01.01.17 16:04
@JaninkaŠv píše:
Když to udělala poprvé, tak jsem hned začala přemýšlet o nějaké změně, která by ji rozhodila, ale na nic jsem nepřišla. Opravdu jsem asi zkusila všechno. To venčení už je nápad poslední :nevim:

Osobně bych v první řadě navštívila veterináře, vzala bych a sebou i bobky, ať udělá rozbor a podle toho se zařídila dál. Přijde mi divný že by se změnila takhle z ničeho nic. Osobně s venčením zkušenost teda nemám.

JaninkaŠv
Stálice 92 příspěvků 01.01.17 16:06
@jenny.fields píše:
@JaninkaŠv Spíš kontaktuj nějakého odborníka na chování koček-mohu doporučit třeba Bad Kitty Kláru Vodičkovou na FB.Jinak tyto problémy mají často kočky, které byly příliš brzy odebrány od matky.

V kontaktu s odborníkem jsem taky, ale zatím nic nefunguje. A brali jsme si ji v deseti týdnech. Na záchůdek chodila bez problémů.

JaninkaŠv
Stálice 92 příspěvků 01.01.17 16:09
@Nowuka2 píše:
Osobně bych v první řadě navštívila veterináře, vzala bych a sebou i bobky, ať udělá rozbor a podle toho se zařídila dál. Přijde mi divný že by se změnila takhle z ničeho nic. Osobně s venčením zkušenost teda nemám.

No pravda s bobkem u veterináře jsem ještě nebyla. A veterinář mi to ani neřekl. Asi se zeptám blbě, ale je to vyšetření drahé?

White Lotus
Povídálka 29 příspěvků 01.01.17 16:12

Poradím vám tento článek www.mazlickoviny.cz/…ku-a-proc-ne
píše se tam o výhodách a nevýhodách venčení koček. Také rady jak venčit kočičku. Dle mého to není blbý nápad :)
Musíte ale vědět, že obojek nesmíte používat. Proč? Kočička se mnohem snáz vyvlékne z normálního obojku než pejsek. Ve zverimexech můžete zakoupit speciální postroj určený speciálně pro kočky.
Také na kočičku může venku číhat jisté,,nebezpečí". Jako jsou psy, blechy, klíšťata… Konec konců si vše můžete přečíst v tom článku :)
Jak už tu psali přede mnou, je zcela možné, že vaše kočka nedělá svoji potřebu na záchodě z nějakého konkrétního důvodu. Já si myslím, že venčení je dobré řešení (pokud vaše kočička není extrémně plachá). Přeji hodně štěstí ;)

Taao 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.01.17 16:13

@JaninkaŠv A nestalo se ve vaší domácnosti něco? Oni špatně snášejí změny. Není někdo u vás v rodině nemocný? Také jsou citliví na pachy.

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2290 příspěvků 01.01.17 16:14
@JaninkaŠv píše:
No pravda s bobkem u veterináře jsem ještě nebyla. A veterinář mi to ani neřekl. Asi se zeptám blbě, ale je to vyšetření drahé?

Běžná koprologie tak kolem stovky, ale laborka bude drahá. Bohužel nejsem veterinář takže netuším, co vše je potřeba vyšetřit, ale to bude dr už určitě vědět.

Black Tears
Závislačka 3705 příspěvků 01.01.17 16:15

@JaninkaŠv ono to trvá delší, dobu než odezní hormony

Simona97
Povídálka 13 příspěvků 01.01.17 16:16

Píšete že má zachod pořád vyčištěný, v tom by mohl být problém… doporučuji pokaždé když vykoná potřebu mimo zachůdek, sebrat a dát do něj… dělá se to tak s malými koťaty :D

JaninkaŠv
Stálice 92 příspěvků 01.01.17 16:18
@White Lotus píše:
Poradím vám tento článek www.mazlickoviny.cz/…ku-a-proc-ne
píše se tam o výhodách a nevýhodách venčení koček. Také rady jak venčit kočičku. Dle mého to není blbý nápad :)
Musíte ale vědět, že obojek nesmíte používat. Proč? Kočička se mnohem snáz vyvlékne z normálního obojku než pejsek. Ve zverimexech můžete zakoupit speciální postroj určený speciálně pro kočky.
Také na kočičku může venku číhat jisté,,nebezpečí". Jako jsou psy, blechy, klíšťata… Konec konců si vše můžete přečíst v tom článku :)
Jak už tu psali přede mnou, je zcela možné, že vaše kočka nedělá svoji potřebu na záchodě z nějakého konkrétního důvodu. Já si myslím, že venčení je dobré řešení (pokud vaše kočička není extrémně plachá). Přeji hodně štěstí ;)

Děkuju moc, na ten článek se určitě podívám :)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Sirotky ze Sýrie bych přijala, potřebují pomoc, říká „miss z děcáku“ Kašáková

Kauza padesáti syrských sirotků hýbe Českem. Europoslankyně Michaela Šojdrová... číst dále >

Co bude Kristelová řešit na YouTube? Záhadnou věc, kterou nikdo nezná

Moderátorka Kateřina Kristelová se rozhodla začít natáčet videa na YouTube,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Reklama