Boxera fenku - odkud?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

AndilekOli
Závislačka 4992 příspěvků 01.01.17 15:33
Boxera fenku - odkud?

Ahoj,
máte někdo aktuální přehled o chovatelských stanicích boxerů? Naposledy jsme měli fenku z Aldeberan Taurus (před skoro 13 lety), ale ti už teď mají jen francouzské buldočky a bostonské teriéry. Chtěli bychom zlatou fenku, z dobrého vrhu, k dětem (syn je autistický, s předchozí boxerkou si dobře rozuměl a chce zase jen boxera), ale nevýstavní - tedy nějakou, která po vrhu nebude vzhledově stoprocentní. Na Boxer klubu je těch chovatelských stanic velká hromada a popravdě se vůbec neorientuji. Ideálně bych někoho kontaktovala třeba už v době nakrytí fenky a domluvila se. Nespěcháme na to :-)

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25041 příspěvků 01.01.17 15:48

Najdi si skupinu na FB, určitě bude. Konkrétně neporadím, ale v poslední době jsem dost pátrala po plemenech a to co jsem chytila o boxerech je fakt, že je tam opravdu velký problém se zdravím. Takže to chce opravdu dobře vybírat.
A klidně bych se zeptala i v té stanici, odkud jste měli, jestli by neporadili, kdo je podle nich dobrý. A taky bych se zeptala poradce chovu, předpokládám, že něco takového existuje i u boxérů.

Taao 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.01.17 16:03

Doporučuji Moravian Box manželů Žárských. Věnují se boxerům už několik desítek let.

AndilekOli
Závislačka 4992 příspěvků 01.01.17 16:13

@Taao Děkuji a koukám, že mají zrovna nakryto. Zkusím se jich zeptat - někdy je problém s tím, že nechceme jezdit na výstavy, ale ono obvykle v každém vrhu je nějaké vizuálně ne zcela ideální štěňátko.

AndilekOli
Závislačka 4992 příspěvků 01.01.17 16:15

@jenny.fields Že by se za ty roky zhoršili zdravotně? No, juknu na to. My jsme se rozhodli teď o Vánocích, že půjdeme zase do psa - tedy do fenky - takže začínám sbírat informace. V ideálním případě bychom chtěli mít už o letních prázdninách štěňátko :-)

Taao 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.01.17 16:19

@AndilekOli Není zač. :) Oprava: Moravia. Jj, tak ji zkus napsat a uvidíš. Jsme kdysi měli v rodině boxery. Opět chceme, ale až tak pristi rok. Tak jedině Moraviu nebo potom stěně od někoho, kteří mají jejich psa.

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25041 příspěvků 01.01.17 16:21

@AndilekOli Hele to nevím, možná na to vždy byli špatně. Což je dost jiných plemen taky.
U boxera je ale ta délka života fakt krátká- osm let v průměru?

AndilekOli
Závislačka 4992 příspěvků 01.01.17 16:25

@jenny.fields Naše poslední se dožila 12, u tchyně 11, strýcova 13…8 let by mě fakt překvapilo.

Taao 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.01.17 16:26

@AndilekOli Nebo případně koukni na stránky boxerklub.cz, kde jsou vypsány chovatelské stanice.

AndilekOli
Závislačka 4992 příspěvků 01.01.17 16:28
@Taao píše:
@AndilekOli Nebo případně koukni na stránky boxerklub.cz, kde jsou vypsány chovatelské stanice.

Tam jsem samozřejmě hledala, ale těch stanic je obrovská hromada - špatně se mně v nich orientuje - a většina z nich má třeba jen 2-3 vrhy za posledních 8 let…atd.

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25041 příspěvků 01.01.17 16:32

@AndilekOli Tak to je dobře. Já četla 8-9 let.

Taao 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.01.17 16:52

@AndilekOli To jsem nevěděla, to je na nic. Nebo případně třeba zkusit i Slovensko. Nevím, odkud jsi.

sven
Extra třída :D 10203 příspěvků 01.01.17 16:55

@emers - neporadíš?

AndilekOli
Závislačka 4992 příspěvků 01.01.17 16:56
@Taao píše:
@AndilekOli To jsem nevěděla, to je na nic. Nebo případně třeba zkusit i Slovensko. Nevím, odkud jsi.

Praha, ale dojedeme víceméně kamkoliv. Ta Moravia Box vypadá slušně :-)

Taao 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.01.17 17:03

@AndilekOli Tak to je fajn, že jste pojízdní. Jj, oni se boxerům věnují opravdu dlouho a věřím, že by třeba i poradili, kde v Čechách je kvalitní stanice. A divam se, že mají bílé fenky. :)Ty přece nejsou určeny na chov.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Josef Rychtář se zastal Andrey a pustil se do Pomejeho: Zadlužil a okradl i Ivetu!

Andrea Pomeje se dočkala nečekaného zastání. Po vydání článku, v němž jsme... číst dále >

Malý blondýn s černou botou: Má Juncker během konference každou botu jinou?

Na tiskovou konferenci v belgickém Bruselu, kde vystoupil předseda Evropské... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pro lidi je jednodušší se dál trápit, než si krizi přiznat, říká psycholog

Většina vztahů zažije krizi, není možné se jí vyhnout. Znamená jak ohrožení,... číst dále >

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >