Mám 4 děti - poraďte mi s více věcmi ohledně výchovy

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
27.12.19 15:05

Více otázek a informace

Ahoj jsem tu nová. :srdce: Mám čtyři děti a jsem vdaná. Mám tři dcery ve věku 17, 13, 4 a syna ve věku 15 let. Zítra se chystáme z dětmi do Německa na čerty krampusaky ale, nejsem si jistá jestli tam mám brát malou dcerku Adélku když u nás byli čerti 5.12. tak se tolik fnebála ale, tady toho se celkem obávám mám jí nechat u babičky nebo vzít sebou? Jedeme na takovou akci poprvé a tak nevím jelikož je to hororová akce bez věkového omezení a je to obrovský průvod na 3 hodiny. Máte dceru 15-17 let? Jestli ano tak jak se učí? Moje 17.leta dcera od 15.let kašle na učení, brzy ji bude 18.let a chodí do třeťaku na střední škole chce na vysokou a domů nosí běžně 2-3 dostane se na vysokou? Chce být lékařka a říká mi že má vše pod kontrolou a že je to v pohodě. Na základní škole jsem jí teda hodně tlačila do učení a to i manžel. Já teda ne ale, manžel u dcery do třetí třídy netoleroval dvojky a už vůbec ne trojky u ostatních našich dětí též. Od páté třídy už teda sem tam ta dvojka tam byla to samé na druhém stupni. Holka si nosí trojky jak chce… Jsme v učení prostě pedanti.. Když hned v září donesla pětku do 31.10. měla zaracha a bez mobilu kvůli manželovi já bych jí to dala na tři dny on dal na měsíc a půl a pětka byla z matematiky. U ostatních děti je to to samé dává zbytečně velké tresty co stim?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2147
27.12.19 15:14
@Tacomá4děti píše:
Ahoj jsem tu nová. :srdce: Mám čtyři děti a jsem vdaná. Mám tři dcery ve věku 17, 13, 4 a syna ve věku 15 let. Zítra se chystáme z dětmi do Německa na čerty krampusaky ale, nejsem si jistá jestli tam mám brát malou dcerku Adélku když u nás byli čerti 5.12. tak se tolik fnebála ale, tady toho se celkem obávám mám jí nechat u babičky nebo vzít sebou? Jedeme na takovou akci poprvé a tak nevím jelikož je to hororová akce bez věkového omezení a je to obrovský průvod na 3 hodiny. Máte dceru 15-17 let? Jestli ano tak jak se učí? Moje 17.leta dcera od 15.let kašle na učení, brzy ji bude 18.let a chodí do třeťaku na střední škole chce na vysokou a domů nosí běžně 2-3 dostane se na vysokou? Chce být lékařka a říká mi že má vše pod kontrolou a že je to v pohodě. Na základní škole jsem jí teda hodně tlačila do učení a to i manžel. Já teda ne ale, manžel u dcery do třetí třídy netoleroval dvojky a už vůbec ne trojky u ostatních našich dětí též. Od páté třídy už teda sem tam ta dvojka tam byla to samé na druhém stupni. Holka si nosí trojky jak chce… Jsme v učení prostě pedanti.. Když hned v září donesla pětku do 31.10. měla zaracha a bez mobilu kvůli manželovi já bych jí to dala na tři dny on dal na měsíc a půl a pětka byla z matematiky. U ostatních děti je to to samé dává zbytečně velké tresty co stim?

Tak když jste v učeni takoví pedanti, zkus se naučit psát česky, aby to bylo vůbec k přečteni :zed:. Miluju rodiče, kteří neumí napsat kloudnou větu, ale děti by za dvojku pomalu vydědili :lol:. Nejmenší bych na Krampus průvod nevzala. Známky na SŠ už bych neřešila, pokud by se nejednalo o něco fatálního, jako je třeba propadnutí. Na medicíně je požadován jistý průměr ze chemie, biologie a fyziky + výsledky přijímaček. Ať si dcera zjistí podmínky přijetí na fakultě, kam by ráda a hned bude mít jasněji, je to fakulta od fakulty a rok od roku jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Lalelale
27.12.19 15:22

Pardon, ale když jste takoví pedanti na učení, co začít u sebe? Pomalu to po tobě nejde číst, hlavně že dcera si nesměla dovolit donést domů trojku. Co se týče VŠ a podmínek přijetí, každá fakulta má na svém webu vše jasně napsané, pedanti jako vy to jistě prelouskat zvládnout ;)

• Citovat
  • Nahlásit
27.12.19 15:48
@Lalelale píše:
Pardon, ale když jste takoví pedanti na učení, co začít u sebe? Pomalu to po tobě nejde číst, hlavně že dcera si nesměla dovolit donést domů trojku. Co se týče VŠ a podmínek přijetí, každá fakulta má na svém webu vše jasně napsané, pedanti jako vy to jistě prelouskat zvládnout ;)

Měla jsem to doma špatné do šesti let v děcáku potom dva roky krásné dětství. Od 8 let jsem nežila z otcem bez matky jelikož se rozešli a mamka mě nechtěla já měla deprese od tak malého věku chodila jsem k psychiatrovy.. Pak si táta našel nějakou ženskou která mi byla absolutně nesympaticka a byla arogantní a otec ji miloval mě bylo 13 dostala jsem menstruaci a řekla jsem to otcovi ten řekl ať jdu stutim za Miladou (ta jeho přítelkyně) ta byla jako vyměněna a byla milá a hodná takhle to bylo dva roky a rozešli se otec byl najednou zlej přísnej jenom do školy jsem mohla celé léto doma bez mobilu bez ničeho chtěla jsem Miladu :,( :srdce: bylo mi 17 a já prostě měla samou depresi v 18 po střední škole mě vykopl z bytu a já šla k Miladě ta byla těhotná a mohla jsem být u ní měla tam ještě svého přítele, byla jsem u nich rok a půl platila jsem jim takový mini nájem :think: ;) :) pak jsem si našla přítele a bylo vše ok s Miladou se občas výdame má tři krásné syny. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4545
27.12.19 15:54

Já chápu, proč jsou někdy méně vzdělaní rodiče pedanti na vzdělání svých dětí. Právě proto, aby jejich život vypadal jinak.

Rozhodně lepší než komunity, kde se negramotnost a parazitární způsob života hrdě dědí z generace na generaci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27.12.19 15:58
@MrsNorris píše:
Já chápu, proč jsou někdy méně vzdělaní rodiče pedanti na vzdělání svých dětí. Právě proto, aby jejich život vypadal jinak.Rozhodně lepší než komunity, kde se negramotnost a parazitární způsob života hrdě dědí z generace na generaci.

Přesně tak myslíme vše dobře a chceme aby naše děti byli na nějaké úrovni

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2821
27.12.19 16:10

Teda přečti si to po sobě, taky to nezáří na 1 tak co chceš po dceři. Buď ráda za ty 2 a 3.Dceru bych na čerty nebrala jsou dost drsní. Myslím že jste na děcka moc přísní, čím víc na ně budeš s učením tlačit tím se víc šprajcnou. Neříkám že se nemají učit, ale každý nemá vlohy mít samé jedničky, a stačí jim 2 a 3.Spíše to chce si s děckama promluvit co vlastně chtějí v životě dělat a popřípadě jim vysvětlit že bez vzdělání je nečeká žádný slušný výdělek. Hlavně dcera pokud chce jít na lékařku tak musí splňovat určitá kritéria pro přijetí. Vím že děcka v tomhle věku rodiče moc neposlouchají tak je těžký poradit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43140
27.12.19 16:38
@Tacomá4děti píše:
Ahoj jsem tu nová. :srdce: Mám čtyři děti a jsem vdaná. Mám tři dcery ve věku 17, 13, 4 a syna ve věku 15 let. Zítra se chystáme z dětmi do Německa na čerty krampusaky ale, nejsem si jistá jestli tam mám brát malou dcerku Adélku když u nás byli čerti 5.12. tak se tolik fnebála ale, tady toho se celkem obávám mám jí nechat u babičky nebo vzít sebou? Jedeme na takovou akci poprvé a tak nevím jelikož je to hororová akce bez věkového omezení a je to obrovský průvod na 3 hodiny. Máte dceru 15-17 let? Jestli ano tak jak se učí? Moje 17.leta dcera od 15.let kašle na učení, brzy ji bude 18.let a chodí do třeťaku na střední škole chce na vysokou a domů nosí běžně 2-3 dostane se na vysokou? Chce být lékařka a říká mi že má vše pod kontrolou a že je to v pohodě. Na základní škole jsem jí teda hodně tlačila do učení a to i manžel. Já teda ne ale, manžel u dcery do třetí třídy netoleroval dvojky a už vůbec ne trojky u ostatních našich dětí též. Od páté třídy už teda sem tam ta dvojka tam byla to samé na druhém stupni. Holka si nosí trojky jak chce… Jsme v učení prostě pedanti.. Když hned v září donesla pětku do 31.10. měla zaracha a bez mobilu kvůli manželovi já bych jí to dala na tři dny on dal na měsíc a půl a pětka byla z matematiky. U ostatních děti je to to samé dává zbytečně velké tresty co stim?

Jestli je po tobě, tak se nedivím, že nosí pětky :roll: Na Krampuse bych tak malé dítě nebrala. Zarach bych volila kratší, ale je to vaše dítě. Řekla bych, že jste na dceru zbytečně přísní. Třeba až se na medicínu nedostane, dojde jí, že se učí hlavně pro sebe. Ne na vaše přání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
78740
27.12.19 16:52

Taky si myslím, že se s trojkama tvoje dcerka na zdravku nedostane. A čtyřletou dcerku bych čerty nestrašil. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1938
27.12.19 17:05
@mrav píše:
Taky si myslím, že se s trojkama tvoje dcerka na zdravku nedostane. A čtyřletou dcerku bych čerty nestrašil. :mavam:

Já nosil na střední běžně pětky a z maturity jsem dělal reparát. A pak jsem šel na práva. A co?

Zakladatelko - vy vyvoláváte v dětech pocit, že známky jsou to nejdůležitější na světě. Že veškeré jejich štěstí závisí jen na tom, jestli domů donesou dvojku nebo čtyřku. Všichni víme, že takhle to není. Je důležité, aby člověk uměl dobře psát a počítat (což ty neumíš, ale tvoje děti jistě ano). To stačí. Ať si užijí dětství a dospívání. O tom je přece život. Ne o číslu v žákovské knížce.

Víš jak se říká, že někdo přes stromy nevidí les? Tak vy samou tohou, aby se vaše děti měly v životě dobře, jim ten život sami vědomě kazíte. Třeba zarachem na měsíc a půl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
929
27.12.19 17:51
@mrav píše:
Taky si myslím, že se s trojkama tvoje dcerka na zdravku nedostane. A čtyřletou dcerku bych čerty nestrašil. :mavam:

Ale samozřejmě, že dostane, známky ze střední nic nevypovídají o inteligenci nebo talentu dítěte. Pokud se zaměří na předměty, které bude potřebovat k přijímačkám a studiu, bude je umět a hlavně chápat, pak jsou známky prakticky jedno (když nebude propadat).
Zakladatelko, dávat 17 leté holce zákazy a zaracha mi přijde dost mimo, spíš ji to zbytečně zabejčí. Domluvila bych se s ní na nějaké rozumné hranici, která je pro vás i pro ni ok (např. Trojky z předmětů, které nepotřebuje k maturitě a přijímačkám, jsou ok, u těch důležitých jsou ok jedničky a dvojky) a věřila tomu, že si jako dospělá pohlídá známky sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2147
28.12.19 01:37
@Tomkins píše:
Já nosil na střední běžně pětky a z maturity jsem dělal reparát. A pak jsem šel na práva. A co?

Zakladatelko - vy vyvoláváte v dětech pocit, že známky jsou to nejdůležitější na světě. Že veškeré jejich štěstí závisí jen na tom, jestli domů donesou dvojku nebo čtyřku. Všichni víme, že takhle to není. Je důležité, aby člověk uměl dobře psát a počítat (což ty neumíš, ale tvoje děti jistě ano). To stačí. Ať si užijí dětství a dospívání. O tom je přece život. Ne o číslu v žákovské knížce.

Víš jak se říká, že někdo přes stromy nevidí les? Tak vy samou tohou, aby se vaše děti měly v životě dobře, jim ten život sami vědomě kazíte. Třeba zarachem na měsíc a půl.

No, faktem je, že na LF se také počítá průměr z průběžných středoškolských výsledků z biologie a chemie, jestli pořád i z fyziky si už jistá nejsem. Takže tam známka taky nějakou roli hraje. ALE, zakladatelko, pokud tam slečna chce, jistě si to sama zjistí a bude s tím dopředu počítat, fakt tím nedosáhnete nějakým zarachem. Naprosto souhlasím s Tomkinsem. Kdyby dítě balancovalo na pokraji propadnutí, ale řešit u dospělé holky dvojky/trojky. Znám to ze svého velmi blízkého okolí - kluk, dnes již muž 30+ studoval gympl, velmi precizní dítě, pečlivé, vzorné, žádné průšvihy, velmi cílevědomý. Nedejbože, když však přinesl z matiky třeba trojku, to byl doma oheň na střeše, byť se jednalo o blbou pětiminutovku. Bohužel, je to velmi citlivý člověk, kterého to ještě víc utvrzovalo v jeho vlastním perfekcionismu, takže to vygradovalo v to, že začal mít z úplně všedních studijních záležitostí nervy na pochodu, a před písemkou byl schopen noc prozvracet. Nakonec musel vyhledat pomoc psychoterapeuta, a po roční pauze a vzpamatování se, nastoupil na práva, která zdárně absolvoval. Míň tlaku, víc pohody, nakonec je to stejně jen kontraproduktivní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat