Synův čas na mobilu

Anonymní
27.12.19 01:16

Synův čas na mobili

Jaký máte na to názor vy? Mě i manželovi to přijde v pořádku ale syn si pořád stěžuje. Máme 14 letého syna, chodí do deváté třídy. Ze školy domů chodí kolem 2 -3 hodiny, a az přijde domů tak má mobil povolený na 2 hodiny denně, potom už na mobilu nemůže být (jen když dělá úkol).Syn si ale pořád stěžuje, že nemůže být ani na mobilu, že je to strašné. Kdyby měl mobil tak mobil ještě něm strávil celý den, a začal by flákat školu. Mě na tom nepřijde ale nic strašného, jak já jsem byla v jeho věku tak jsem ten mobil ani neměla. Co na to říkáte vy? Nebo kontrolujete vaše děti jak jsou dlouho na mobilu?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3691
27.12.19 02:59

Se dvěma hodinami na mobilu denně jste ještě dost tolerantní. Že se to synovi nelíbí? To mě nepřekvapuje, ale také to není důvod mu ustupovat. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3403
27.12.19 04:44
@Anonymní píše:
Jaký máte na to názor vy? Mě i manželovi to přijde v pořádku ale syn si pořád stěžuje. Máme 14 letého syna, chodí do deváté třídy. Ze školy domů chodí kolem 2 -3 hodiny, a az přijde domů tak má mobil povolený na 2 hodiny denně, potom už na mobilu nemůže být (jen když dělá úkol).Syn si ale pořád stěžuje, že nemůže být ani na mobilu, že je to strašné. Kdyby měl mobil tak mobil ještě něm strávil celý den, a začal by flákat školu. Mě na tom nepřijde ale nic strašného, jak já jsem byla v jeho věku tak jsem ten mobil ani neměla. Co na to říkáte vy? Nebo kontrolujete vaše děti jak jsou dlouho na mobilu?

Dvě hodiny denně ve 14 letech? 8o To mi přijde přehnané. Proč ho nemůže mít dlouho jak chce, pokud bude mít vše splněné a dodrží nějakou večerku? Věřím, že by se s ním dalo domluvit na takovém kompromisu. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.12.19 04:58

Take mam syna v devitce, mobil mu nejak neomezuji. Vzdyt jsou skoro dospeli.Ale syn si pise se spoluzaky a telefonuji si i vecer ohledne ukolu a informuji o pisemkach. Neumim si predstavit, ze bych mu mobil sebrala a dovolila jen urcity cas.
Ale prekvapujeme me, ze chodi ze skoly tak brzo.Syn ma 4 krat v tydnu do 16 hod.,tak prijde pred patou.
Mobil mu nech, to jsi mela korigovat u maleho ditete, ne u skoro dospeleho.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
27.12.19 05:03
@J_Doe píše:
Se dvěma hodinami na mobilu denně jste ještě dost tolerantní. Že se to synovi nelíbí? To mě nepřekvapuje, ale také to není důvod mu ustupovat. :nevim:

Jak dlouho by jste mu ho brala? Az do vysoke? Vzdyt za par mesicu jiz budou na stredni.Nyni je cekaji zkousky, proc by to potom nemohl probirat se spoluzaky kdy chce?

• Nahlásit
  • Citovat
Ou
11292
27.12.19 06:04

Jasně že si puberťák stěžuje. Dokud bude jen fňukat jako malý kluk, tak se k němu jako k malému klukovi chovejte a držte hranice toho, jak to máte nastavené. To že se vymezuje proti rodičům a myslí si o nich jak jsou strašní a on je chudáček největší holt tak nějak patří k věku a je v pořádku - zejména když téma těch hranic je vcelku bezpečné. Pokud by je měl nastavené příliš volně, tak by holt zkoušel bojovat s nějakýma co jsou mnohem dál a jejich posunutí už by mohlo dělat problémy.

Pokud přijde s racionálním vyjednáváním, že by chtěl proměnit pravidla tak a tak, a slibuje za to to a to, tak pokud vám to bude připadat rozumné, tak mu ulevte a počkejte, jestli dodrží svou stranu dohody.

Fňukáním a poukazováním na to že ostatní můžou by výhody úplně získat neměl, racionální dohodou, kdy se místo malého kluka začne ukazovat mladý muž ano.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3403
27.12.19 06:52

@Ou Zase dokud se k němu budou chovat jako k pětiletému dítěti, tak se tak bude chovat i on.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.12.19 07:02
@Lychee13 píše:
@Ou Zase dokud se k němu budou chovat jako k pětiletému dítěti, tak se tak bude chovat i on.

Presne! Dala bych mu duveru, s tim, ze to nebude prehanet.
Syn treba prijde v 8-9 hodin, ze mu volal spoluzak, jestli ma ten a ten ukol. Vetsinou ho syn ma, ale nekolikrat ho bezel dodelavat. Nebo se domlouvaji na referaty, maji je treba ve dvojicich. Takze mobil u nas nutnost.

• Nahlásit
  • Citovat
3691
27.12.19 07:35
@Anonymní píše:
Jak dlouho by jste mu ho brala? Az do vysoke? Vzdyt za par mesicu jiz budou na stredni.Nyni je cekaji zkousky, proc by to potom nemohl probirat se spoluzaky kdy chce?

Co že píšeš tak citlivého, že jsi anonymní, hm?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3691
27.12.19 07:40
@Anonymní píše:
Presne! Dala bych mu duveru, s tim, ze to nebude prehanet.
Syn treba prijde v 8-9 hodin, ze mu volal spoluzak, jestli ma ten a ten ukol. Vetsinou ho syn ma, ale nekolikrat ho bezel dodelavat. Nebo se domlouvaji na referaty, maji je treba ve dvojicich. Takze mobil u nas nutnost.

A na to domlouvání potřebuje mobil x hodin denně, případně neomezeně? To nestačí všechen čas, který je ve škole, plus cca hodina doma?

Každý zná své dítě nejlíp, a když vím, že mobil / počítač neomezeně dobrotu nedělá, tak holt zasáhnu. Pokud máš uvědomělejší dítě, a koriguje si ten čas sám, tak gratuluji, máš život jednodušší, moje dítě to v tomto věku samo ještě neumí. Tak korigujeme my, rodiče. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1372
27.12.19 07:41

Tak mu ho dejte na hodinu a za dve bude stastny :lol: Je fakt, ze my jsme mobily nemeli, meli jsme jinou zábavu. Nebyli jsme vubec doma. Myslim, ze jde hlavne o to, jestli se dokaze bavit i jinak nez s mobilem v ruce. Nejake zajmy, krouzek, kamaradi, knizky, cokoliv.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.12.19 07:46
@J_Doe píše:
Co že píšeš tak citlivého, že jsi anonymní, hm?

Ano, pisi o synovi, takze chci anonym.

• Nahlásit
  • Citovat
3691
27.12.19 07:53
@Anonymní píše:
Ano, pisi o synovi, takze chci anonym.

Ne, v daném příspěvku nepíšeš nic o svém synovi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
40144
27.12.19 07:58

Omezovat 14 leté dítě na 2 hodiny denně mi přijde ujetý. Takové praštěné omezení nemá ani můj devítiletý.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3691
27.12.19 08:28
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie