Věření na Ježíška

Anonymní
25.12.19 20:52

Vereni na jeziska

Devcata jdu si pro radu ci zkusenost.syn skoro 9.let odhalil, ze darky nosi rodice, ne jezisek.na to jsem mu odpovedela ze to neni tak a bylo ticho po pesine.asi chyba, mela jsem jit s pravdou ven. myslim si, ze az prijde po novem roce do skoly, tak deti mu to reknou.otazka.mam jit s pravdou ven?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5948
25.12.19 20:54

V 9letech určitě není tak naivní aby věřil, že dárky donese Ježíšek.. Spíš před tebou predstira, že věří.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4053
25.12.19 20:57

Co říct, že dárky nosí Ježíšek, ale rodiče mu někdy pomáhají, protože toho má moc a i on může obdarovat své blízké, pokud bude chtít, můžete jít příští rok na nákupy společně a obdarovat tátu, babičky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2236
25.12.19 20:59

My říkáme, že dětem nosí Ježíšek a dospělý si kupují sobě, protože to už by Ježíšek nezvládl. Ja zas nechápu proč každé 2 téma tu zakládá anonym. Ještě takové téma jako je toto 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6663
25.12.19 20:59

Přesně z tohoto důvodu Ježíška nesnáším protože když jsem se na rovinu zeptala jak to je (bylo mi cca 5 a měla jsem podezření) tak mi řekli že dárky nosí Ježíšek, byla jsem moc zklamaná že mi lžou. Znám docela dost dalších lidí co to má stejně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15981
25.12.19 21:00

@Heivka mám to stejně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52928
25.12.19 21:03

Nase nejstarsi verila do 10r. (do lonska), nez presla na budovu skoly, kde chodi starsi deti. Tam zjistila pravdu. Ma mladsi sourozence, tak jsem holku pozadala, at mlci a nic neresi, aby to nepokazila mladsim. Normalne si s nim promluv.
Uz je velky a pochopi to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30286
25.12.19 21:09
@Anonymní píše:
Devcata jdu si pro radu ci zkusenost.syn skoro 9.let odhalil, ze darky nosi rodice, ne jezisek.na to jsem mu odpovedela ze to neni tak a bylo ticho po pesine.asi chyba, mela jsem jit s pravdou ven. myslim si, ze az prijde po novem roce do skoly, tak deti mu to reknou.otazka.mam jit s pravdou ven?

Ano. V devíti letech už sám nevěří. Chtěl slyšet pravdu.

Doufám, že ho neučíš češtinu :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48967
25.12.19 21:12
@Alušáček píše:
V 9letech určitě není tak naivní aby věřil, že dárky donese Ježíšek.. Spíš před tebou predstira, že věří.

Neřekla bych, že mám naivní dítě a přesto na Ježíška věří a není v tomhle věku rozhodně jediný.

Jinak asi bych to téma teď neřešila a nechala to osudu, co z toho bude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.12.19 21:13

Dekuji za postrehy. reknu mu pravdu a at mlci pred mladsi

• Citovat
  • Nahlásit
7748
25.12.19 21:19

U nás to prasklo letos v prosinci :roll:
Už měl dost indicií ze školy…v únoru mu bude 10.
Vzal to v pohodě, že dal budeme psát dopis Ježíškovi ( u nás tradice i dospělých) a že mladším dětem kamarádů to říkat nebude…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8146
25.12.19 21:19

Když to odhalil, proč jsi mu lhala? U nás to vydýchala i 8letá. Zeptala se, tak jsem jí řekla pravdu, proč to natahovat a ztrapňovat sebe i ji?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52923
25.12.19 21:29

V tomhle věku bych na přímý dotaz řekla pravdu. Však ho to asi nenapadlo ze své hlavy, ne? U nás přechod takový pozvolný, už dost dlouho Ježíškovi pomáháme, momentálně nosí těm, kdo na něj věří, plus spoustu dárků si dáváme pro radost sami. Ale v devíti letech trvat tvrdošíjně na Ježíškovi, když už se dítě samo zeptá a určitě je ze všech stran obklopeno těmi, kdo už vědí, mi přijde nesmysl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.12.19 21:30

@bublinek necekala jsem tu otazku, tudiz rychla odpoved a fakt me to stve.

• Citovat
  • Nahlásit
8146
25.12.19 21:32
@Anonymní píše:
@bublinek necekala jsem tu otazku, tudiz rychla odpoved a fakt me to stve.

to já u dcery taky nečekala

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat