Pořád chce hrát na tabletu

Anonymní
22.12.19 15:33

Pořád chce hrát na tabletu

Krásný den, můj skoro 7letý syn chce často hrát na tabletu nebo počítači. Vpodstate to ma od manzela, který mu to uz jako malymu ukazoval, kdyz sam hral. Syn ma i jine aktivity, je velmi spolecensky zatim, jen to pareni je proste ted nade vse. Ma vse samozrejme limitovane casove i si nemuze hrat to, co se mu zlibi. Ale je vzdy narocne ho od toho dostat a kdyz ma dny „bez pareni“, tak to obcss i tak zkousi. Mate doma nekdo taky takovy maly paranky? Jaka mate pravidla? Vim, ze je takova doba, ale stejne mne to trochu stresuje, aby nebyl uplne zavislej jednou.

Krasne Vanoce :)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1089
22.12.19 15:46
@Anonymní píše:
Krásný den, můj skoro 7letý syn chce často hrát na tabletu nebo počítači. Vpodstate to ma od manzela, který mu to uz jako malymu ukazoval, kdyz sam hral. Syn ma i jine aktivity, je velmi spolecensky zatim, jen to pareni je proste ted nade vse. Ma vse samozrejme limitovane casove i si nemuze hrat to, co se mu zlibi. Ale je vzdy narocne ho od toho dostat a kdyz ma dny „bez pareni“, tak to obcss i tak zkousi. Mate doma nekdo taky takovy maly paranky? Jaka mate pravidla? Vim, ze je takova doba, ale stejne mne to trochu stresuje, aby nebyl uplne zavislej jednou.Krasne Vanoce :)

Jaký k tomu bude mít časem vztah to neovlivniš…moje babička přičichla k tabletu až po 80 tce a jak paří :mrgreen:
Musí se naučit plnit svoje povinnosti a naučit ho, že v první řadě je povinnost nutná..
Z druhé strany, možná tu budu osamocená v názoru, ale doba se mění a tudíž i,, hry u dětí,,
A když kdysi dítku stačilakukuřice, hadrová panenka a poté panenka chuchu a dneska?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.12.19 15:51

@KahlanAmnel diky moc za pekny nazor. Jako takhle nejak podobne to vysvetluju opovrzlivcum( Verim, ze to deti i urcitym zpusobem rozviji.) Ale pak me to samozrejme zacina hlodat :P

• Citovat
  • Nahlásit
1089
22.12.19 16:21
@Anonymní píše:
@KahlanAmnel diky moc za pekny nazor. Jako takhle nejak podobne to vysvetluju opovrzlivcum( Verim, ze to deti i urcitym zpusobem rozviji.) Ale pak me to samozrejme zacina hlodat :P

Asi protože všude čtou kolem sebe jak je to škodlivé a že děti by neměli a technika může za..
Ale pokud se nic nepřehání a dítě není na tom od rána do večera každý den..nevidím v tom problém.
Naopak, hry jsou i součástí léčebných procedur, protože stimulují mozek. Postřeh, logiku a paměť…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5936
22.12.19 16:22

Nevlastniho syna jsem poznala když mu bylo skoro 7let už v té době hrál hry na pc a byla to jeho nejoblíbenější činnost, v podstate ke všem ostatním aktivitám jsme ho musely přemlouvat a je tomu tak do teď. Teď je mu 16,hry stále vedou, jinak je to, ale hodnej kluk ve škole se dobře učí, nejsou s ním žádné starosti.Jen má podle mě trochu nudné dětství a mladí, když si vzpomenu na sebe v 16letech jak jsme už lítali po diskotéch a on celé dny, večery sedí doma a hraje. Podle mě se to hraní nedá zakázat, ale kdybych měla syna snažila bych se mu existenci her co nejdéle utajit :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20681
22.12.19 16:25

Tak každá činnost nějakým způsobem dítě rozvíjí… jde o to, jestli je to skutečně ten směr rozvoje, který je pro ně žádoucí. Nenapadá mě nic, v čem by měl tablet výhodu pro 7 leté dítě oproti tradičním hračkám a činnostem - stavebnice, kreslení, plastelína, čtení… Stimulovat postřeh, mozek a logiku se prostě dá i jinak a podle mě pro takhle staré dítě i vhodněji a přínosněji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
lebambule
22.12.19 16:30
@Anonymní píše:
@KahlanAmnel diky moc za pekny nazor. Jako takhle nejak podobne to vysvetluju opovrzlivcum( Verim, ze to deti i urcitym zpusobem rozviji.) Ale pak me to samozrejme zacina hlodat :P

Ja s tim taky šíleně bojuju, nechci aby seděl u tv, pc… Jsou mu teda jen ctyri. Když mel zánět usi a drepel 14dni doma, ukazal mu tatinek na pc simulátor zemědělských strojů, mas prostě celou rostlinnou vyrobu i zivocisnou. Kdyz se dobře staras, vydelavas a můžeš si kupovat lepší stroje. On miluje traktory, kombajny atd, hrozně rychle se to naucil ovladat, a ze to je složitý, je to opravdu věrná kopie skutečných strojů… Takže na jednu stranu mě to točí a furt hystercim, ze z nej bude tupec, ale možná to přeháním, nejde o zadnou brutalitu a jeho to fakt bavi. 🤷‍♀️ Asi uz je fakt jiná doba, my kdyz meli první pc 486, bylo mi asi deset a clobrdo jsem hrala i ráno pred školou a nikdo mi to nezakazoval. Fakt nevim, no. Ma i spoustu jinych zájmů.

• Citovat
  • Nahlásit
394
22.12.19 16:37

Prostě to zlikviduj. Zavřela bych to do skříně, schovala nabíječku a konec prostě. Pokud už sedmileté dítě je závislé na tabletu, tak je to cesta do pekla. Případně to omezit na daný čas a přes to nejede vlak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.12.19 16:52

@HrozTaj a mohla bych se jen zeptat, prosim, jak jste dosla k tomuto nazoru? Nemyslim to zle, jen me to zajima. Mate kolem sebe nejake podobne pripady, kteri spatne skoncily? A pokud ano, hraly treba 2 krat tydne nebo denne? Dekuju.

• Citovat
  • Nahlásit
1089
22.12.19 16:53
@HrozTaj píše:
Prostě to zlikviduj. Zavřela bych to do skříně, schovala nabíječku a konec prostě. Pokud už sedmileté dítě je závislé na tabletu, tak je to cesta do pekla. Případně to omezit na daný čas a přes to nejede vlak.

Můžu jenom otázku..ty bys zamkla třeba knihy do skříně, kdyby si dítě rádo četlo?
Kdyby miloval knihy? Je tablet zlo světa? Nebo nechápu to hrozné démonizování technologie ( především když rodiče to používají sami a jedno zda je to smartphone, notebook či tablet).
Každý koníček či záliba vyvolá v dítěti touhu si hrát…je na rodiči, jak to bude korigovat, ale odstřihnout mi přijde v době technologické ujeté jako v příběhu Williho Wonky s cukrátky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.12.19 16:56
  • Citovat
  • Nahlásit
1158
22.12.19 17:19

Syn, 4 roky, tablet dostane do ruky, jen když němůže se mnou ven poklidit. Zapnu mu pohádku, kterou si vybere. Hry nezná, ale je mi jasné, že se tomu nevyhnem. Holt doba je taková, s tím nenaděláme nic. Za mě je potřeba tomu jen dát řád, aby měli přístup, ale podle pravidel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4254
22.12.19 17:21
@KahlanAmnel píše:
Můžu jenom otázku..ty bys zamkla třeba knihy do skříně, kdyby si dítě rádo četlo?
Kdyby miloval knihy? Je tablet zlo světa? Nebo nechápu to hrozné démonizování technologie ( především když rodiče to používají sami a jedno zda je to smartphone, notebook či tablet).
Každý koníček či záliba vyvolá v dítěti touhu si hrát…je na rodiči, jak to bude korigovat, ale odstřihnout mi přijde v době technologické ujeté jako v příběhu Williho Wonky s cukrátky.

Knihy vydávají modré světlo prokazatelně poškozující lidský zrak (čím mladší, tím více) a způsobující závislost projevy ne nepodobnou závislosti na drogách? Existují léčebné skupiny pro závislé na čtení knih? Pokud na obě otázky lze odpovědět ano, tak má tvůj příměr smysl. Ale jelikož správně je „ne“, tvůj příklad je naprosto irelevantní.

Moderní technologie není třeba démonizovat ani od nich děti odstřihávat, ale zároveň je hodně nebezpečné podceňovat jejich negativní stránky. Srovnání s knihou je totálně zcestné. A sedmileté dítě prostě nemá být závislé na paření hry na tabletu do té míry, že má cukání, když hrát nemůže. Pohádka na tabletu nebo jedna výukovka denně na tabletu nikoho nezabije ani nenávratně nepoškodí, ale rodič, který má doma sedmiletého pařmena, by se měl pořádně chytnout za rypák.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12891
22.12.19 17:26

Nemam rada blbe cumakovani do tabletu, nebo jen omezene, ale jinak si myslim, ze systematicke vedeni k tomu co jsou technologie, jak funguji, co diky nim mame..je velmi dobre.
Proste to je dnesni doba.
Myslim, ze je fajn, kdyz deti znaji zaklady programovani, jak vznikaji aplikace, cely proces, nez se i hra dostane k uzivateli apod.
Deti to zajima a jsou schopne ty zaklady pojmout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1887
22.12.19 17:41
@Anonymní píše:
Krásný den, můj skoro 7letý syn chce často hrát na tabletu nebo počítači. Vpodstate to ma od manzela, který mu to uz jako malymu ukazoval, kdyz sam hral. Syn ma i jine aktivity, je velmi spolecensky zatim, jen to pareni je proste ted nade vse. Ma vse samozrejme limitovane casove i si nemuze hrat to, co se mu zlibi. Ale je vzdy narocne ho od toho dostat a kdyz ma dny „bez pareni“, tak to obcss i tak zkousi. Mate doma nekdo taky takovy maly paranky? Jaka mate pravidla? Vim, ze je takova doba, ale stejne mne to trochu stresuje, aby nebyl uplne zavislej jednou.Krasne Vanoce :)

To je jako můj syn 7 let. Mám tři děti a mají dovolené hrát pátek a sobotu 2 hodiny na Xboxu nebo mobilu, ale přes týden to pořád zkouší. Mami můžu si zahrát? Atd. :) Kdyby mohl hrál by pořád :) já osobně proti hraní her nic nemám jen mají nastavené limity vůči her - žádné krváky a žádné střílení, to mají zakázané.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat