Vídeň - Prater a Zoo

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
1170
25.6.15 23:55

Vídeň - Prater a Zoo

Hezký večer, chtěla bych moc poprosit o nějaké informace ohledně Vídně, konkrétně Zoo a Prateru. Dotazů mám víc, vezmu to postupně a předem moc moc děkuji!! S sebou budeme mít dvě děti: 5 let a 1 rok (ta bude převážně v kočárku, je docela zvyklá, že je všude možně tahaná :-D )

1. Zda je moje časová představa reálná, abych neplánovala nemožné :-)
Počítám cca v 10 hodin příjezd do Vídně
10-11.00 Schonbrunn a park (jen se tam projít a dojít k zoo)
11-16 hod ZOO, počítám tedy 5 hodin, dá se to?
17-20 hod Prater - myslím, že nám stačí tak max 5-6 atrakcí (určitě velké kolo, nějakou horskou dráhu, autodrom, vláček, nějaký kolotoč)
Je to takto reálné nějak v klidu stihnout nebo mám počítat víc? Bývají tam třeba fronty?

2. Kolik s sebou do Prateru Eur čistě jen na atrakce? Jejich stránky jsem viděla, ceny atrakcí také, ale nějak si stejně neumím udělat představu, kolik vy tam třeba asi tak utratíte za osobu za 3 hodiny? A taky všude píšou, že kombinace atrakcí je za zvýodněné vstupné, tak nevím o kolik cca je to pak levnější nebo vyplatí se třeba ta jejich karta a kolik se tammusí nejméně vložit?

3. Parkování u ZOO a u Prateru, kde a za kolik doporučujete? Popřípadě jestli není lepší než jezdit po Vídni autem jet třeba od Zoo MHD do Prateru a pak zpět, ale raději bych auto, aby jsme ještě s dětma nebloudili po metru a mohlii pak rovnou z Prateru jet domů.

4. Je lepší jet o víkendu nebo v týdnu?

5. Mě určitě ještě něco napadne :-D

Moc děkuj!!! :*

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8924
26.6.15 00:23

@Haku ty bys mohla poradit ;-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
532
26.6.15 00:34

@peta h
S parkováním bych to neviděla moc nadějně, asi bych zvolila parkování na kraji Vídně v parkovacím domě, stojí to 3 eura na celý den a potom bych jezdila metrem (koupíš jízdenku na celý den).

1. Pokud parkem jen projdete, tak se to za hodinu dá, ale zámek samozřejmě nestihnete.

ZOO je velká, ale asi se to za těch 5 hodin dá, ale já jsem byla totálně mrtvá po tom courání po ZOO, tak nevím, jestli bych dala ještě Prater, hlavně myslím to 5leté dítko :-)
Tří hodiny na Prater určitě stačí, kor jestl isi to chcete jen projít a dát tak 5 atrakcí, fronty bývají akorát na Riesenrad, jinak ani moc ne.

1. Na atrakce těžko říct, nevím, kolik stojej ty dětské, ale takové ty „brutální“ jsou cca za 5 euro, Riesenrad je myslím dražší, já na něm byla asi před 7 lety a to mě to tuším stálo 6 euro, ale už si to moc nepamatuju. Jinak o té kartě nic nevím, ale prodávaj se hromadné vstupy typu - Riesenrad, Schönbrunn, Hofburg apod…ale že by něco bylo jen na atrakce, to se mi nezdá. Oni podporují návštěvu památek, tak to myslím bude spíš takhle
  1. To parkování fakt nevím, u toho Prateru a Schönbrunnu to možná půjde, ale v centru to problém bývá…Teď jsem si vzpomněla, že u Schönbrunnu jsou určitě nějaký placený parkoviště.
  1. Určitě lepší jet v týdnu, pokud vám to nedělá problém, zvolila bych všední den, už jenom proto, že o víkendu mají skoro všechny obchody zavřeno, tak je problém i koupit třeba nějaké levnější jídlo.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13504
26.6.15 00:56

@peta h

1. urcite casovy plan dobry, pokud parkem jen projdete k zoo, pak hodka staci. Pet hodin na ZOO je dostanecnych!!! Uplne dostanecnych…Videnska ZOO je velmi prehledna a neni roztahla!! Prater taky pohoda, fronty tam moc nejsou.
Jinak v ZOO si muzes u vstupu pronajmout takovy vozik, kde si treba lidi vozi jidlo, tasky a taky deti ;)

2. Atrakce nejsou moc drahe, ja si vzdy platila vsechno extra. Ceny jsi videla na strankach, tak predstavu mas.

3. Parkovani u ZOO si nedokazu predstavit, protoze do parku v casti, kde je zoo se jde z hlavni cesty. U zamku je velke parkoviste, tak zaparkovat tam, stoji to nejake eura, ale jen prejdete silnici a za par minut jste pred zamkem a v parku.

4. Vikend NIKDY!!! Katastrofa, vsude spousta lidi!!

Jinak ja vzdy nekde zaparkovala na zacatku Vidne, kde je P+R a nasedla na metru, koupila 24h jizdenku a jezdila. Je to mnohem lepsi nez auto. Metro stavi kousek od Prateru, kousek od ZOO a kousek od zamku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1170
26.6.15 00:58

@zpevanda
Moc děkuji za reakci! My právě někde po centru parkovat nechceme, skutečně jen u té ZOO a pak přejet k Prateru, tím, že to chceme stihnout za jeden den, tak nikam jinam určitě nepůjdeme a asi ani po obchodech, svačinka s sebou a nějaká drobnost k zakousnutí v Prateru třeba, pokud bude cena snesitelná :-).

Do Schonbrunnu do zámku nepůjdeme, myslím, že s malou by to ani nebylo vhodné, dělala by tam bugr :-D Takže jen zvenčí se podívat a projít se parkem, koukala sem, že po ZOO jezdí i vláček, tak tím by se to dalo taky zkrátit.

Takže doporučujete spíš všední den?

Moc děkuji!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10712
26.6.15 00:59

Nemám nedávné zkušenosti, ale určitě si neumím představit být 5 hodin v ZOO a jít pak ještě do Prateru. Ani jako dospělá, natož 5 leté nebo roční dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1170
26.6.15 01:02

@Taminka
Díky! Vozík v Zoo je perfektní tip! :palec:

Zvážím tedy, jestli nenechat auto taky na kraji Vídně, je tam metro přehledně značené? Neztratíme se tam? :-D Popřípadě to parkoviště u zámku, je to nějak označené? Já hrozně nerada bloudím a muž, no ten je úplně nepříčetný když nevím kudy máme jet a kde zaparkovat :-D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1170
26.6.15 01:06

@AnastazieB Tak mě to tak hrozné nepřijde, samozřejmě neznám to v té Vídni. Ale třeba tady běžně chodíme po celodenních výletech, pražskou zoo vždycky taky spojujeme ještě s procházkou po Troji, k řece, ke stájím a tak. Malá se poveze v kočárku a Davídek už mi přijde velkej. V zoo se i najíme, provezeme vláčkem, no třeba budu po návratu mluvit jinak :-D Ikdyž teď jsem byli na dovolené na Kypru a jeden den jsme měli dopoledne na pláži u moře, přes poledne malá spí, Davídek řádí v bazénu a odpoledne 7 km cesta po pláži, bosky, pískem k archeologickým vykopávkám a ještě večer běhali po celém hotelu :-D Myslím, že nejvíc budeme vyšťavený my než děti :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
532
26.6.15 01:34

@peta h Já bych zvolila to parkování na kraji v těch P+R PARKOVIŠTÍCH, tam je metro hned v tom parkovišti, takže se není kam ztratit a upřímně bloudit po Vídni autem by se mi nechtělo. Prater a Schönbrunn nejsou zrovna příliš blízko sebe a pokud chytneš kolonu, tak to příjemný nebude.

Jo, tak v Prateru maj jídlo, nějaký kravinky i myslím fast foody, ono ve Vídni jíst jinde než ve fast foodu nebo jídlo z obchoďáku cenově moc nejde, jídlo v restauraci tak 8 euro, což dát krát 3 je už hodně no

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13504
26.6.15 01:45

@peta h mmch v zamku je super detske muzeum, to by se detem
urcite libilo! muzou si vyzkouset saty, paruky, fakt je to
tam super.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26.6.15 05:50

Parkování u zoo je zdarma, najdeš to na netu. já osobně jsem byla v zoo a zahrady v schonbrunu a byla jsem hotová, do prateru by mě nikdo nedostal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1170
26.6.15 07:19

@Taminka Díky za tip! Teď už bysme to nedali, ale určitě se tam ještě pak někdy vrátíme znovu, slyšela jsem i o tom mořském světě, že je úžasný a nějaké termály a určitě bych se ráda podívala právě do Schonbrunnu dovnitř, ale to až Sofinka trochu povyroste, teď by jim taky z těch paruk nemuselo nic zbýt :-D

@mirecekblbecek Tak to jsem zvědavá jak to dáme, napíšu potom až se z výletu vrátíme :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26592
26.6.15 07:41

Podle mne je to v Pratru na víc jak tři hodiny. My jsem byli ve Vídni 3 noci a každý večer v Pratru na minimálně 3 hodiny (děti-5,5 a 2,5).
Ceny tedy levné nejsou-atrakce minimálně 2,5 spíš 3,5-4 eura na jednoho. Ale s tím tam člověk jede.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1170
26.6.15 08:02

@jenny.fields No právě, já se obávám, že už po třech hodinách budeme mít beztak prázdné peněženky :-D A on Davídek toho tak moc ještě asi nedá (5 let) a muž nevleze ani labutě, takže to je jen pro něj a já chci na to kolo a horskou dráhu, nic víc nepotřebuji. Spíš aby jsme se tam právě podívali něco vyzkoušeli a případně viděli jestli má cenu tam někdy jet znovu třeba na celý den, ale to si myslím, že je zase finančně asi darda. Na ty 3 hod jsem si říkala, že bysme se mohli já a Davídek vejít do 50 Euro jen za atrakce, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26.6.15 08:04

@peta h ty jo, není lepší za 50e koupit něco na sebe?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat