Vidí hypoteční makléř minulé úvěry?

Anonymní
17.9.20 13:23

vidí hypoteční makléř minulé úvěry?

Ahoj, zajímá mě, jestli hypo makléř vidí minulé splacené úvěry, nebo to vidí jen banka a jemu dá jen info, jestli hypo poskytne/neposkytne a neuvádí důvod?

Jde mi o to, že budeme využívat služeb našeho kamaráda a nerada bych, aby o tomhle věděl.

Děkuju.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5224
17.9.20 13:29
@Anonymní píše:
Ahoj, zajímá mě, jestli hypo makléř vidí minulé splacené úvěry, nebo to vidí jen banka a jemu dá jen info, jestli hypo poskytne/neposkytne a neuvádí důvod?

Jde mi o to, že budeme využívat služeb našeho kamaráda a nerada bych, aby o tomhle věděl.

Děkuju.

Náš viděl úplně vše, protože úzce spolupracoval s bankou kterou jsme pak vybrali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2374
17.9.20 13:32

Můj bejvalej poradce byl v Partners /nebo tak něco/ a viděl aktuální úvěry. Pak jsem s ním spolupráci skončila, protože toto mi vadí,,, i když už bylo samozřejmě pozdě, už vše viděl, a evidentně se může kdykoliv podívat,,,ale udělalo mi líp, když jsem pak svoji hypo řešila s cizím chlapíkem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17048
17.9.20 14:00
@Anik píše:
Můj bejvalej poradce byl v Partners /nebo tak něco/ a viděl aktuální úvěry. Pak jsem s ním spolupráci skončila, protože toto mi vadí,,, i když už bylo samozřejmě pozdě, už vše viděl, a evidentně se může kdykoliv podívat,,,ale udělalo mi líp, když jsem pak svoji hypo řešila s cizím chlapíkem.

Nesmysl. Do registrů může nahlédnout pouze pracovník banky, ne finanční poradce. Ten to vidí pouze při žádosti o další úvěr.

@Anonymní píše:

Děkuju.

Myslíš tím pracovníka banky nebo finančního poradce? Pracovník banky samozřejmě vidí kompletní registry a před finančním poradcem není zrovna šťastný cokoliv zatajovat. Od těch úvěrů se totiž dost odvíjí. Pokud finančnímu poradci v tomto nevěříš, tak si najdi jiného, protože historie úvěrů je dost podstatná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1066
17.9.20 14:09

Podle mě do toho vidí banka, která řeší hypo/úvěr. A finanční poradce do toho vidí z druhé ruky, protože to řeší. Já měla nekolik let splacenou starou půjčku, i tak jsem do hypo musela dokládat, že je uhrazená.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
839
17.9.20 15:00

Banka úzce spolupracuje s makléři a tyto údaje jim muže poskytnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.9.20 16:40

Já právě myslím poradce, který posílá žádosti za klienta do různých bank - zprostředkovatel..

• Citovat
  • Nahlásit
17048
18.9.20 17:54
@Anonymní píše:
Já právě myslím poradce, který posílá žádosti za klienta do různých bank - zprostředkovatel..

On je nevidí, ale pracovníci v bance mu to dávají k nahlédnutí a pokud je tam nějaký problém, tak to s ním proberou. Máš z něčeho konkrétního strach nebo je to jen stud, protože sis brala úvěry? Nemáš se čeho bát. Poradce je vázaný mlčením, nikomu to nesmí prozradit a věř mi, že oni to nepovažují za nic zvláštního nebo by se nad tím pozastavovali. Pohybuju se v oboru, takže to znám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.9.20 12:24

A myslite, ze muzem mit zamitnutou hypo, kdyz jsem v minulosti mela kontokorent a pujcku? Oboji radne splaceno a kont. zrusen.

• Citovat
  • Nahlásit
17048
20.9.20 12:47
@Anonymní píše:
A myslite, ze muzem mit zamitnutou hypo, kdyz jsem v minulosti mela kontokorent a pujcku? Oboji radne splaceno a kont. zrusen.

Pokud jsi všechno řádně a včas splatila, je to pro tebe naopak plus. Máš úvěrovou historii a to banky vidí rády.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.9.20 19:57

@Janli Takže pokud mám vše splaceno, neměl by se o tom poradce dozvědět? :think:

Děkuju :)

• Citovat
  • Nahlásit
17048
21.9.20 20:24
@Anonymní píše:
@Janli Takže pokud mám vše splaceno, neměl by se o tom poradce dozvědět? :think:Děkuju :)

Nejspíš ne. Jen se dozví, že scoring proběhl v pořádku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama