Vitamin AD

1790
4.1.05 21:40

Vitamin AD

Ahoj holky,

chtěla bych se zeptat, jak dlouho vám vydrží ta sklenička vitaminu AD (kapeme 1 kapku denně)? Nějak mně přijde, že to neubývá a kapeme pravidelně. Díky za odpověď.

Miroušek + Pepča 7m.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

123
4.1.05 22:00

Ahoj, my dáváme 2 kapky a vydržely mi do 5 měsíců. Ale u prvního dítěte jsem dávala jednu a myslím, že jsem měla jen dvě balení za ten rok. Ajka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
206
4.1.05 22:05

Ahoj Miroušku já jí mám 5 měsíců a zdá se mi, že je bezedná :oops: .Zajímalo by mě podle čeho dr. předepisujou kolik kapek se má dávat.V Motole mi říkali 1× jednu a moje dr.2×dvě. H

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1718
4.1.05 22:25

Ahoj,

Vitamin AD jsem kapala staršímu synovi 1 kapku denně a určitě jsem spotřebovala jedno balení , druhou lahvičku jsme už celou nedobrali. Mladšímu synovi kapu Infandin (je to taky vit. AD) 2 kapky denně. Jsme u jiné doktorky. Všimla jsem si, že v letáčku je tuším jen jedna kapka denně.

Lila

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
4.1.05 22:35

Ahoj holky
Chtela jsem se zeptat do jakeho veku se ma davat tento vitamin?Ja mam dvourocniho syna a asi uz pul roku mu to nedavam.A i predtim jsem kolikrat zapominala.Katka

• Nahlásit
  • Citovat
1718
4.1.05 22:40

Ahoj,

AD jsem dávala do prvních narozenin, s druhým synem budu taktéž. Je to prevence křivice…

Lila

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
78
4.1.05 22:50

Ahojky,
já mám 8 měsíčního klučíka.AD kapky jsme dávali zpočátku jednou denně,pak jednou za měsíc a ve třetím měsíci jsme dostali kapsličku,v které je dávka na tři měsíce-tzn.že mu jí dám celou a pak má tři měsíce klid a po třech měsících zas.Na konci ledna jdem do poradny bude nám 9 měsíců a měli bychom dostat další.
L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
4.1.05 23:53

AD kapky

AD kapky,vitamín se dávkuje individualně.
Klasická dávka je jedna kapička denně.Ale jelikož ta může zůstavat z části na lžičce,tak někdo doporučuje kapky dvě.
Pokud mimčo rychle vyroste a vytamín mu v této dávce nepostačuje,dávkování se zvedá,či se použije jiný silnější preparát.
Prvním příznakem je změklé záhlaví,to by měl lékař pečlivě kontrolovat.
Kapičky se dávají do roka věku,pokud je rok v zimně,klidně se může pokračovat do jara.

• Nahlásit
  • Citovat
154
5.1.05 09:35

My jsme dávali Vigantol olej (stejně jako Infadin obsahuje pouze vit. D :! ), vitamin A jsme předepsaný nedostali. Doporučená dávka byla 1 kapka denně, vzhledem k mé neustálé zapomnětlivosti v podávání léků :) jsem aplikovala cca do 3. - 4. měsíce věku. Pak už bylo venku celkem hezky, byl duben, kluk byl pořád v kočárku venku, takže měl šanci si ten vit. D vyrobit sám díky UV záření ze sluníčka. Kapky zůstaly někde v lékárničce a v cca 10 měsících věku mě v nemocnici, kam jsme se dostali díky horké kávě upozornili, že bych měla skončit s aplikací vitamínu D, protože fontanela je uzavřená. :lol:
Daniela

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
92
5.1.05 09:40

Ahoj, my dáváme 1 kapku Vigantolu 1× denně do 1 roku, děti narozené na podzim do 1,5 roku. Malé je 10m a máme druhou lahvičku a určitě jí nedobereme celou. Když jsem někdy zapoměla dala jsem kapky dvě, ona jich stejně část zůstává na lžičce.

Lucka a Petra 10m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1790
5.1.05 10:03

Ahoj,

děkuji všem za odpovědi. Já jsem teď totiž četla, že u Infadinu kapek se podává jen 1 kapka denně a do konce druhého roku. Ještě píšou, že při předávkování může dojít k ohrožení zdraví miminka, protože se zvýší hladina vápníku v krvi, dítě neprospívá, nemá chuť k jídlu, zvrací, má pořád žízeň a může mít i teplotu. Tak mě to docela vyděsilo.
My budeme dávat do konce 1 roku 1 kapku, ale tu druhou lahvičku asi moc potřebovat nebudeme.

Miroušek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama