Vitamín D a B - za jak dlouho se dostanu na normální hodnoty

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
24.3.22 21:56

Vitamin D a B

Byl mi zjisten nedostatek vitaminu D a kyseliny listove. Hodnoty uz si presne nepamatuji ale byly celkem nizke. Moje otazka zni, jak dlouho trva dostta hodnoty zas do normalnich hodnot? A mely jste u toho nejake priznaky?☺️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
20829
24.3.22 22:23

Teď ty chybějící vitamíny užívej alespoň 3 měsíce ve vysokých dávkách.

D vitamínu mají ve střední evropě nedostatek všichni, co přes zimu nesuplementují, od podzimní do jarní rovnodeosti chceš užívat alepsoň 1000 UI denně.

B12 po té, co teď doplníš pomocí tabletek, tak při změně stravy udržíš z přirozených zdrojů - ideálně proměň svoje stravovací návyky během těch 3 měsíců co budeš užívat tabletky tak, aby si pomocí slušného jídla měla ve stravě všechno ptořebné.

V okamžiku kdy neproměnší životní styl a nebudeš jíst to co tvoje tělo potřebuje a přes zimu nebudeš suplementovat D vitamín a přes léto nebudeš chodit na sluníčko, tak zase spadneš do avitaminozy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5088
24.3.22 22:34

Edit., blbě čtu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.3.22 08:38

@Ou dekuji…no doktorka mi predepsala vigantol..beru zatim mesic…ja mela rizikove tehotenstvi a pak uraz nohy tak jsem cele leto prakticky prolezela v posteli tak asi neni divu, ze decko chybi …

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
20829
25.3.22 08:46
@Michaelaticha91 píše:
@Ou dekuji…no doktorka mi predepsala vigantol..beru zatim mesic…ja mela rizikove tehotenstvi a pak uraz nohy tak jsem cele leto prakticky prolezela v posteli tak asi neni divu, ze decko chybi …

tak nějak, no. Ono to těhotenství, péče o kojence a podobně dost sebere - ani ne tak D, ako B12, kterou tělo potřebuje aby se vypořádalo s nedostatkem spánku a podobnými radostmi.

jako jestli ti bylo tak nějak furt divně a furt si byla nachcípaná a je za tím jen nedostatek Dčka a Bčka, tak vlastně hurá, to se srovná docela snado.

držím palce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2308
25.3.22 08:48

Pokud je nedostatek vitamínu D, může to mít za následek i nedostatek jiných stopových prvků, kterým Vít D pomáhá se správně vstřebávat a využívat je. Většinou když chybí D, bývá nižší hladina i vápníku a hořčíku.
Vitamin B záleží no, který ti schází, předpokládám B12 a ten jde ruku v ruce s vitamínem D, když máš málo D, máš málo i B12.
U nedostatku B12 bývají neurologické příznaky, nějaká brnění končetin, zhoršené soustředění a paměť. Je to dost variabilní, B12 je v mase, vejcích.
U kritického nedostatku se užívá injekčně, ale to nebude tvůj případ.
Kup si nějaký dobře vstřebatelný, užívej dle doporučení, jez vajíčka a zlepšení se dostaví.
Tělo má nějaké zásoby, trvá než se vyčerpají, jestli máš jen nižší hladiny a ne kriticky nedostatek, tak zlepšení nejspíš ani nepocítíš, zlepší se ti imunita.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.3.22 08:57

@Big boss ano, prave ze mam brneni, mrsvenceni a doufala jsem ze to zacne byt lepsi po tom mesici…doktorka to uzavrela tim, ze chybi ty vitaminy ale asi radejibzajdu i na neurologii

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2308
25.3.22 09:08

No asi máš i málo hořčíku a vápníku.
Dívej, než lítat po doktorech, si o tom raději něco nastuduj a kup si doplňky, užívej správně a počkej pár týdnů.
Hořčík neuzivej dohromady s vápníkem, přednostně se vstřebává vapnik a hořčík se pak vstřebá méně nebo vůbec.
Multivitamíny jsou k ničemu, nákup si to zvlášť a užívej tak jak se má. Železo se třeba taky nemá užívat s vápníkem nebo hořčíkem, nevstřebá se, hořčík je lepší šumivý s pyridoxinem, ten zase neuzivat na lačno, apod.
Mě se to tady nechce rozepisovat, je to na x stránek, prostě si to najdi a nastuduj.
Fakt stačí pár týdnů a ucítis zlepšení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.3.22 09:45

@Big boss nemam..horcik i vapnik mam v normalu..byla jsem i na rengenu krcni patere…problemy zacly po urazu nohy …mam to uz od pulky ledna a uz to neni prijemny☺️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat