Vitamin D vigantol v těhotenství

8.1.20 15:09

Vitamin D vigantol tehu

Ahoj lidi, mohu se prosim zeptat, zdali nekdo bral vigantol v tehotenstvi? Ja mam snizene decko na 54 nmol/l, normal je 75. Ale v letaku pisi, ze by se to nemelo v tehktenstvi prehanet. Bral jste někdo? Kolik a jak casto? Vapnik mam naprosto v norme. Moc diky!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

8520
8.1.20 15:17

Ano, brala jsem před tehotenstvim, pri nem i po něm. 20 kapek týdně

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.1.20 15:27

Brala jsem v těhu. 20 kapek 1× týdně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48897
8.1.20 15:29

Ano, taky jsm měla v těhotenství nízké déčko a brala Vigantol. Teda nejen v těhotenství.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.1.20 15:29

A braly jste k tomu holky i tehitenske vitaminy? Femibion totiz Decko ma, ale zrejme na me nejak nepůsobí… Dekuju :) :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.1.20 15:31

Take mi doktor nerekl, jestli narazove uzivat deset kapek, nebo si to rozdelit na den treba dve kapicky. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.1.20 15:45

@Marta321 Mně rekla doktorka, že je to jedno- najednou, nebo rozdělit. Nejsem teda těhotná, ale to asi nehraje roli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8520
8.1.20 16:27
@Marta321 píše:
Take mi doktor nerekl, jestli narazove uzivat deset kapek, nebo si to rozdelit na den treba dve kapicky. :nevim:

je to úplně jedno, ale je to olej, takže je lepší jednou týdně víc než trošilinku denně, protože to hodně ulpívá na lžičce. Já si to kapu do polévky ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.1.20 16:54

@cell dekuji :). A ty cekas take miminko? Jjske jsi mela pripadne hodnoty vapniku a decka? :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8520
8.1.20 17:51

@Marta321 : nee, já už mám děti větší, nicméně vigantol si kapeme v rodině všichni, neb my středoevropani máme toho déčka máme málo. Vitamín D jsem si zkusmo nabrala před lety v létě a byl nízký. Pak jsem odjela k moři, tam slunce, denně ryby a po návratu jsem se dostala na spodní hranici normy. Takže kapeme pořád :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1049
8.1.20 19:24

Brala jsem 6 kapek denně od 6.týdne těhotenství. Celkově ve středoevropske populaci je nízká hladina vitamínu D, hlavně v zimě a nejen v těhotenství. Občas i teď po porodu, si kapnu, když dávám mimcu :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.1.20 20:30

No a bral jste to nekdo soucasne s tema teh. Vitaminama? Tam decko taky je. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8520
8.1.20 20:33

@Marta321 : při uvedeném dávkování se předávkování fakt bát nemusíš

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.1.20 20:40

@cell Dekuju :) :*

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1049
8.1.20 21:18
@Marta321 píše:
No a bral jste to nekdo soucasne s tema teh. Vitaminama? Tam decko taky je. :zed:

Ano, brala jsem současně Femibion 1 i 2. Vigantol je léčivý přípravek ordinovany lékařem a vitamíny jen potravinový doplněk. Předávkování se opravdu bát nemusíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama