Jaké vitamíny a jak je kombinovat

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Nikki 01
Nováček 5 příspěvků 12.12.17 12:08
Vitamíny - kolik a jaké dohromady

Ahoj holky, potřebovala bych radu ohledně vitamínů, budu ráda za každý komentář :)
Už 4 měsíc užívám Vlasové hnojivo (a přijde mi, že konečně na mee něco zabírá :dance: ) posledni dobou trpím na opary tak jsem si dnes koupila Herpenorm a jelikož jsem chtěla i něco na podporu imunity a abych se těm oparum vyhla ještě jsem si koupila vit C 500mg se zinkem 5 mg a B-komplex mitte..a teď se bojím jestli to vůbec bohu užívat vše dohromady každé ráno :nevim:

Reakce:
martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 12.12.17 12:11

@Nikki 01 jez ovoce a zeleninu a máš klid :nevim: tyhle umělotiny Ti tělo stejně nezpracuje.. jinak jo, můžeš kombinovat :nevim:

fia80
Závislačka 2995 příspěvků 12.12.17 12:28

Mi na opary nejlépe zabízá Tea tree oil. Když začne na rtu něco svědit nebo vyrážet, tak to tím potřu a nic se tam pak neobjeví. Pomáhá to i na již rozjetý opar.

Nikki 01
Nováček 5 příspěvků 12.12.17 12:32
@martina.se píše:
@Nikki 01 jez ovoce a zeleninu a máš klid :nevim: tyhle umělotiny Ti tělo stejně nezpracuje.. jinak jo, můžeš kombinovat :nevim:

Zeleninu i ovoce jím, ale přijde mi, že to pořád nestačí :zed:

Nikki 01
Nováček 5 příspěvků 12.12.17 12:33

@fia80 Díky, vyzkouším :D

Vlaďka 83
Ukecaná baba ;) 1055 příspěvků 12.12.17 12:44

@Nikki 01
Zelenina a ovoce je fajn, ale nikde v obchodě není napsáno, kdy byla sklizena a zda cestovala v temnu a ochranné atmosféře - tedy množství vitamínů nikdo nezaručí. Pro srovnání 2 kuličky rybízu, které si utrhneš přímo z keříku a sníš, ti pokryjí denní spotřebu vitamínu C. Pokud je necháš ležet na misce hodinu na světle, tak máš C-čka polovinu… A ještě fakt, že žijeme v létě ve stejném tempu jako v zimě - to naši předci nedělali. Kdysi se v zimě víc spalo a lidi tak moc fyzicky nepracovali, jako v létě. Za mě umělé vitamíny smysl mají, ale přispůsobit potřebám (nachlazení = přidat C a zinek, dovolená v Alpách = přidat D a A, apod. ) Ale názory se liší. ;)

Petruskabmw
Extra třída :D 12320 příspěvků 145 inzerátů 12.12.17 12:52

Jíst ovoce a zeleninu je tak krásná rada…já sem třeba silný alergik z ovoce nemůžu skoro nic, zelenina mě zase dělá špatně na slinuvku takže já jím pouze banány, v létě meloun, občas můžu hrozny takže já třeba umělé vitamíny musím a cítím, že pomáhají, jím skoro celoročně vitamín c 250 a je to znám, když mě chytají křeče, mravenci atd zařadím dle potřeby magnezko, teď dlouhodobě kojím a synovi vadí mléčné, takže musím doplnit i umělý vápník…vítamíny můžeš kombinovat snad jak chceš…jen dávat pozor když si jich člověk kupuje víc různých a mají někde něco přidaného aby člověk neměl něčeho třeba až moc zbytečně…třeba já kupuju samostnatné céčko, ale je i ze zikem a ten má zase v tabletách kde mám vápník, hořčík, zinek tak toto si hlídat…a na běžné užívaní stačí céčko 250 a když přichází nemoc tak se můžou vzít až 4 tabletky denně po dobu pár dní atd…ale já třeba občas beru najednou 5-6 různých vitamínu…

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 12.12.17 12:59
@Nikki 01 píše:
Zeleninu i ovoce jím, ale přijde mi, že to pořád nestačí :zed:

tak ho nejíš dost :think: spíš bych zvolila potom šťávy, smoothie a pod :think:

kontramatka
Závislačka 3767 příspěvků 12.12.17 13:22

Tak je ovoce a ovoce. například brambora má víc vitamínu C než pomeranč. Bohužel. Na vypadávání vlasů stačí mnohdy jedna tříměsíční kůra doplňku. Třeba po kojení je to časté, že padají vlasy. A pokud se o mě pokouší nachlazení, nasadím celaskon a většinou mě to tak nakopne, že se toho zbavím dřív, než to propukne. B komplex obecně pomáhá hojení a je dobrý na pokožku. Běžně jíme spousta ovoce a zeleniny, ale kvalita v řetězcích je taková, že to beru spíš jako zdroj vlákniny než vitamínů. Vždyť se to sklízí nezralé, nemá to skoro nic, co by mělo mít. Vyjma domácího přirozeně zrajícího ovoce ze zahrádky. A to je sezónní.

blumen
Hvězda diskuse 42753 příspěvků 12.12.17 14:04

@Nikki 01 jako nic Ti nenahradi ovoce a zeleninu, ty prioravky jsou umelotina, aby vit. C pusobil jak ma, potrebuje k tomu i dalsi latky a ty jsou prave v tech prirodnich vecech. Cetla jaem nekde, ze umele vyrobeny vit. c proste neni vitamin c :nevim:

Becko - kup si pivovarske kvasnice

Ono se to z tech pripravku beztak spatne vstreba.

A materi kasicku, ta je dobra na imunitu. Med - pusobi antibakterialne. Cervena repa, caj rooibos. Da se toho najit hodne.

Nikki 01
Nováček 5 příspěvků 12.12.17 16:57

@fia80 Díky, vyzkouším :D @Petruskabmw děkuju za radu :srdce:

kontramatka
Závislačka 3767 příspěvků 13.03.18 07:37

Asi nebudu přínosem, ale já si od výživových doplňků představuji to, že si přeji, abych je já ani moji blízcí nikdy nepotřebovali. Podle toho jíme, sportujeme a žijeme. :nevim:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Smutné výročí Jana Tuny: Před 10 lety dostal „na budku“ po cestě z baru

To je pech! Jan Tuna (45), který tvrdí, že ho na firemním večírku v pražském... číst dále >

Po rozchodu má Marpo děti ve střídavé péči! Jak to všechno zvládá?

Připravuje se na dlouho očekávaný souboj v thaiboxu, kde se utká s raperem... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svatební šaty Chopry: 24 metrů dlouhá vlečka a dva miliony flitrů

Bollywoodská herečka Priyanka Chopra (36) si před pár dny vzala za manžela... číst dále >

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >