Které vitamíny jsou nejlepší na nehty, vlasy a únavu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.02.19 08:08
Vitamíny - které jsou nej

Zdravím,

nejím moc ovoce a zeleninu též. Mám měkké nehty a přijdu si strašně unavená a k tomu mi padají dost vlasy. Chtěla jsem se zeptat, zda nejsou nějaké vitaminy, které by to alespoň minimalizovaly? Nebo jestli víte rovnou o nejacich přímo konkrétních? Díky

Reakce:
Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33919 příspěvků 1 inzerát 12.02.19 08:14

Nejlépe využitelné pro tělo jsou vitamíny a minerály, které přijímáme z potravy. Pro pleť, nehty a vlasy jsou důležité vitamíny skupiny B, vitamin H, křemík, zinek a dostatek aminokyselin. Takže zařazuj do stravy kvasnice, jablka i se slupkou, vnitřnosti, vejce, jogurt, listovou zeleninu, ořechy a semínka, ryby, vitamin H (biotin) není nutné brát v tabletkách, protože si ho tělo samo vyrábí ve střevech. Jediným přípravkem, který by bylo možná vhodné vyzkoušet je methionin, též jedna aminokyselina, která je obsažená v mase a mohla by pomoci.

MartinaCV
Kelišová 7483 příspěvků 12.02.19 09:05

Methionin

Ou
Kelišová 6318 příspěvků 12.02.19 09:27

Začni pořádně jíst - kromě ovoce a zeleniny taky luštěniny, celozrnné výrobky ořechy a semínka.

Nejlepší zdroj vitamínů a minerálů je ze stravy - protože v tom jsou také zdravé tuky,
bílkoviny, vláknina a nejrůznější další látky, které prostě v pilulkách nejsou.

Pokud máš mizerný životní styl, tak ho neřeš prášky, ale změnou směrem k něčemu, co tě povede ke zdraví a k tomu, že budeš mít pěkné nehty, silné vlasy a zdravou pleť.

Calendulka
Kecalka 107 příspěvků 12.02.19 13:07

Jak už tady psaly holky: na vlasy křemík, zinek, vitamíny skupiny B.
Na únavu je hlavně teď v zimě super vitamín D. Ten se získává hlavně ze slunečního svitu, tak ho má v zimě spousta lidí nedostatek. V relativně přirozené formě je např. v rybím tuku. My máme doma konkrétně olej z tresčích jater a má na mě pozitivní vliv. Před Vánocema jsem padala únavou. A už po týdnu brání oleje mi bylo o dost líp :palec: Únava může souviset i s chudokrevností - máš dostatek železa? Železo je např. v červeném mase, v červené řepě, v kakau, v meruňkách, v luštěninách,…

Tony42
Nováček 2 příspěvky 12.02.19 19:55
@Anonymní píše:
Zdravím,nejím moc ovoce a zeleninu též. Mám měkké nehty a přijdu si strašně unavená a k tomu mi padají dost vlasy. Chtěla jsem se zeptat, zda nejsou nějaké vitaminy, které by to alespoň minimalizovaly? Nebo jestli víte rovnou o nejacich přímo konkrétních? Díky

poradil bych 5 in 1 beauty elixir / mladistvy vzhled , bezchybna plet , pevne telo , vitalni vlasy , pevne nehty /

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Mějte plně pod kontrolou, jaká videa sleduje vaše dítě na YouTube

YouTube sledují děti již od předškolního věku a snadno se mohou dostat k... číst dále >

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Odeberte jí děti, zní hlasy na poslední Výměnu! Co se dělo pak? Potrat a stěhování do ciziny

Česko má za sebou jednu z nejskandálnějších Výměn manželek. Diváci nestačili... číst dále >

Proč jste chodil za Vondráčkovou? Hádek po otázce předvedl totální zkrat

Bezhlavým útěkem zakončil rozhovor Matěj Hádek pro Expres.cz. Nelíbila se mu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >