Vítání - Praha 4

1829
19.11.05 10:06

Vítání - Praha 4

Zdravíme všechny :-)
V našem deníčku už jsou snad všechny dětičky přivítané a Matýska zatím nikdo vítat ani nechce, nepřišla nám pozvánka. nic. Tak se chci jen zeptat, jestli je tu někdo z Prahy 4, kdo vítán byl, v kolika měsících a jak to vlastně probíhalo? Jestli tedy o něco přicházíme… :-)

Díky
Hanka a Matýsek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2773
19.11.05 10:57

No, my jsme o něco mladší, ale taky nás na rozdíl od ostatních miminek z deníčku nikdo nepřivítal.
Na Praze 4 se to asi nenosí :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7463
19.11.05 11:21

ahojky

bydlime na Praze 8 a vim, ze az z novin jsem si precetla, ze pokud chceme vitani, musime se sami prihlasit a pak nam prisla pozvanka

market a delfinek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2773
19.11.05 12:18

Magrat, a je to vítání k něčemu? My totiž moc na „opičárny“ tohoto typu nejsme :roll: , ale kdyby prcek dostal balík plen nebo tak něco, tak by to zase neškodilo :-). Koneckonců sobě ti ouřadové usypávají dost, mohli by tedy taky usypat něco novým daňovým poplatníčkům :lol: :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2793
19.11.05 12:25

Hajinko,my jsme sice z jiného koutu republiky,ale na Vítání občánků jsme dostali pouze plyšovou hračku za cca 100 Kč a já kytku.Toť vše.
Dřív naše město dávalo každému novorozenci 4 tis.,bylo to fajn,ale ačkoliv ve volbách všichni slibovali,že příspěvek chtějí zachovat,tak ho letos zrušili :evil: .Starší dcerka ho dostala,mladší už ne.
A nám přišla pozvánka,dokonce s tím,že pokud nechceme přijít,máme to oznámit,jinak se s námi počítá.Přivítali nás před 14 dny.

Hanka a holky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2773
19.11.05 12:27

No, pěkný :-D. Asi jiný kraj, jiný mrav. Někde dávají zlatý přívěsek, jinde tašku s věcmi pro mimi (drogerie a pod.), někde ani to ne. :roll: Hm, asi si tu parádu necháme ujít :twisted:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
19.11.05 13:18

Ahoj,

my jsme ze čtyřky a byli jsme minulý týden. Měli jsme jít už v červnu, ale byli jsme přesně v ten den na operaci s kýlou. Vyšli nám vstříc a nabídli náhradní termín. Pepi se narodil v srpnu, takže za normálních podmínek měl jít v 10 měsících. Pozvánka přišla „sama od sebe“ cca 3 týdny předtím. Bylo to na nuselské radnici v obřadní síni, asi 20 dětí, proslov úředníka (uměl hezky mluvit, ale těch frází na mě bylo nějak příliš :roll: , zazpívaly děti z MŠ a pak jednotlivě úředník přivítal rodiče s dítětem, maminka dostala růži a igelitku, kde byly pastelky, blok, tučná obálka (bohužel s prospekty Pražské plynárenské), a malinké fotoalbum. A ještě pamětní list. To bylo vše - chvíli bylo trapné ticho, než všichni pochopili, že sláva je u konce:? .
Asi by mi to přišlo celkem ucházející, kdybych neměla srovnání, ale
před šesti lety jsme byli na vítání s dcerou v Praze 6 - Řepích a tam nás nafotili a natočili na video (vše nám asi za 14 dní dali zdarma), dcerka dostala krásnou hračku, já kytku a celé to bylo takové nějaké přítelštějští a méně formální. Tady na čtyřce nám to aspoň okořenil synáček, který dětem z MŠ tleskal tak, až spadl ze židle přímo na obličej, rozrazil si ret a pocákal obřadní síň krví :oops: . Záleží na tobě, zda tyhle akce uznáváš nebo ne (já osobně se chápu jakékoliv oslavy týkající se dětí a všechno jim zaznamenávám, schovávám a ukládám), myslím, že je to docela milé, ale na té čtyřce od toho asi moc neočekávej. Měj se!

Zuzana a Pepi (15m)

• Nahlásit
  • Citovat
1468
19.11.05 13:19

Ahoj.

Každý kraj jiný mrav.

Do Radimkových 5 měsíců jsme bydleli ve větší vesnici. Vítání občánků se tam nosí, o narození miminka se ví ihned - jedna paní povídala - tam funguje dokonale. Každé miminko doslalo od obce 2000,– (to vůbec není špatné).
Naše dojmy z vítání jsou velmi nesourodé, protože od prvního focení bleskem Radim řval a skoro celý obřad jsme strávili jako vyhnanci :lol: v zadních dveřích, abychom náhodou nerozplakali další děti. Jinak vystoupení malých prcků ze školky bylo moc pěkné.

Kamarádka byla na vítání u nás ve městě. Pozvánka jí došla automaticky - malé bylo asi 2,5 měsíce. Dárečky nejsou tak velkorysé. Podle městské části a sponzorů nejčastěji hračka nebo kosmetika.

Beruška

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19
19.11.05 14:50

Vitanie do zivota s tymto pojmom som neprisla do styku od nnasej neznej revolucie na Slovensku sa to asi nenosi PA.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19
19.11.05 14:51

Vitanie do zivota s tymto pojmom som neprisla do styku od nnasej neznej revolucie na Slovensku sa to asi nenosi PA.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
107
19.11.05 15:08

Vítání občánků

Ahojky,

my jsme taky ze čtyřky a ač nám je přesně dneska 10 měs., nás nikdo k vítání nepozval.. A to se ke mně dostávál několikrát za rok zpravodaj města (opatov a Chodov a okolí) kde fotky z vítání byly ale vítali tam dá se říci čerstvé miminka podle fotek.. Takže jsme se asi měli řihlásit, nevím.. Nějak mi to ale nechybí, že jsme nakonec nebyli.. Byla jsem se podívat na vítání kamarádky v jiném místě a díky špatnému naladění většiny mimin se neslyšelo co se povídá.. Zpívali tam děti z MŠ a maminky dostaly karafiáty a krabičku s prvním dětským příborem.. :o)))

Andrea a Jáchym 10 měs.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
19.11.05 15:26

Ahoj,

my jsme byly taky na vítání v Praze 4, na Nuselské radnici. Už jsem ani nedoufala, že nás někdo pozve. Myslela jsem, že se chodí jen s malým miminkem. Pozvánka přišla, když byl Anetce 1 rok. Průběh vítání přesně popsala Zuzana. Protože jsem srovnání neměla, tak se mi to docela líbilo. Ale Zuzano, chtěla jsem se Tě zeptat, my jsme v té igelitce dostaly ještě poukázku na Kč 100,– na dětské oblečení a já se v ní bohužel nevyznám, kam je. Jsou tam napsané firmy H M , Next apod. a pak ještě tržnice Pankrác a další místa. Nevím, jak mě mohlo napadnout, že uvnitř pankrácké tržnice najdu tak drahé firmy s dětským oblečením, ale přesto jsem se tam vypravila a tam na mě koukali dost divně. No ani se nedivím. Jestli jste tuto poukázku dostaly, nevíš jestli opravdu platí kdekoliv v HM , Nextu apod.?

Jitka

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
19.11.05 16:22

Vítání - Praha 4

Ahoj,

my jsme z Prahy 4 a pozvanku na vitani jsme dostali teprve minuly tyden. Male byl nedavno 1 rok. Kdyz jsme se pred casem ptali tak nam rekli, kdy na nas prijde rada rekli nam, ze to trva dlouho. Pokud chces mit jistotu tak si zavolej na radnici Prahy 4 a zeptej se (vyrizuje pi. Prokopova).

Katka

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
19.11.05 19:10

Jitko,

tak my žádnou poukázku nedostali :cry: . Takže neporadím. To je divný, že jo? No, co se dá dělat.

Zuzana

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
19.11.05 21:19

My jsme taky z Prahy 4 a prckovi jsou 3 mesice ale zatim se nam nikdo neozval.Mame se teda nekde prihlasit???

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama