Reklama

Vítejte :)

Skupinka pro všechny (nastávající) maminky z Plzně a okolí. Přijďte si popovídat a vyměnit rady, zkušenosti a třeba i nějakou výbavičku! :-)

Otevřená skupina (volný vstup pro všechny návštěvníky)
Otevřené přispívání (kdokoliv může příspívat do skupiny)

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

InysekPa
Povídálka 12 příspěvků 07.02.18 12:29
Vítejte :)

Ahoj maminky,

jsem ráda, že jste se přišli ;)

Byla jsem teď zdravotně mimo, tak doufám, že teď to napravím ;)

Začnu prvním dotazem, kdy jste začali připravovat věci pro miminko? ;)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlineMar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19595 příspěvků 07.02.18 12:43

Ahoooj :D

Neúnavná pisatelka 19595 příspěvků 07.02.18 12:45

Ty jo, už je to nějakej čas, co sem připravovala výbavičku, ale naprosto přesně si pamatuju, kdy sem koupila první „hadřík“, bylo to v den, kdy jsem měla v ruce prvotrimestrální screening negativní (takže vlastně pozitivní :lol: ).
ALe pak sem si dala na čas a začala s nakupováním někdy okolo šestého měsíce…

InysekPa
Povídálka 12 příspěvků 07.02.18 12:49

No právě končím 6. měsíc a trochu panikařím, jestli už vše začít prát a žehlit a jestli vše nebo zatím jen to nejmenší :D Přijde mi, že všechno ještě nemám :D Vůec nevím, kolik toho pořídit… :-/

Neúnavná pisatelka 19595 příspěvků 07.02.18 13:12

Ty jo, tak prát a žehlit, to nemá smysl takhle dopředu, pokud teda nemáš třeba rizikový a čekáš dnem či hodinou, kdy pojedeš do nemocnice…
Já vyprala a vyžehlila první velikosti (50, 56, 62) někdy v 35. týdnu ;)

Neúnavná pisatelka 19595 příspěvků 07.02.18 13:16

Jinak tady na emimi je soupisů na výbavičku několik, v diskusích nebo tady v encyklopedii https://www.emimino.cz/…pro-miminko/

Neúnavná pisatelka 19595 příspěvků 07.02.18 13:19

Jinak kolik čeho pořídit, to ti nikdo nepoví, někomu stačí pár kousků, někdo má narvanou skříň…někdo se neobejde třeba bez manducy (nosítko), pro někoho je to zbytečnost :D

Mydney
Povídálka 14 příspěvků 07.02.18 13:59

Ahoj holky, tak jsem taky tady. Kdyby někdo chtěl, mám téměř sedmiměsíčního chlapečka a chodíme často dopoledne na procházky v Plzni na Slovanech. Tak se můžete přidat:-) :mavam:

Mydney
Povídálka 14 příspěvků 07.02.18 14:03

@InysekPa Nepanikař, ale spíš se do toho pomalu, ale jistě dej, uvidíš, to bude v pohodě. A přesně jak říká @Mar__tanka1983, ono je těžký vědět, kolik toho koupit. Prostě od každého něco a pak když bude potřeba jednoduše dokoupíš. Nám se narodil chlapeček 3030 g a 50 cm a doma jsem měla všehovšudy asi 5 kousků oblečků velikosti 50, protože mi každý radil, že to neunosíme a ejhle, my měli málo. Tak jsme jeli do Tesca na Rokycanskou a koupili pár bodýček a pyžámek tam a něco v HM a bylo. Ono naštěstí tohle jde vždycky řešit. Ale máš před sebou hezké období těšení se a příprav. Tak s chutí do toho. :potlesk:

Káťa19
Kelišová 7117 příspěvků 36 inzerátů 07.02.18 14:25

Ahoj holky, ja v Plzni uz nebydlim, ale jezdime tam obcas za tchyni do Lobez :mavam:

Káťa19
Kelišová 7117 příspěvků 36 inzerátů 07.02.18 14:30

@InysekPa ja zacla nakupovat pomalu po 20tt… Prat a zehlit mesic pred TP.
Ja treba hodne vyuzila satek na noseni, shanela jsem ho, kdyz bylo klukovi skoro 2m a lituju, ze jsem ho nemela driv. Byl hodne uplakany. Tak jestli muzu poradit, pokud bude mimco neklidne a uplakane, tak mrkni pak po bazarku a kup idealne zanoseny - krasne mekky satek.
Jinak se klidne ptej, neco mi prijde zbytecnost, ale spoustu veci proste poridis az v prubehu, nikdy nevis jestli bude potreba treba odsavacka apod.

Káťa19
Kelišová 7117 příspěvků 36 inzerátů 07.02.18 14:32

A jeste jedna prakticka vec je perova zavinovacka :palec: mela jsem ji bohuzel az u dcerky, ale nemuzu si vynachvalit.
Pouziti popsano treba tady https://blog.evakiedronova.cz/…a-polstarku/

InysekPa
Povídálka 12 příspěvků 07.02.18 16:49

@Káťa19 Rada bych věděla jaký typ šátku nebo třeba ověřenou značku a tak
;)

InysekPa
Povídálka 12 příspěvků 07.02.18 16:50

@Mydney Asi ideální to pak dokoupit podle toho, jaké mimčo je
;)

Káťa19
Kelišová 7117 příspěvků 36 inzerátů 07.02.18 18:37

@InysekPa zalezi na cenovych moznostech, ale nemusis se bat, ze bys ho pak neprodala, cena satku nijak neklesa, naopak je lepsi pouzity, protoze je zanoseny a mekkounky, lepe se s nim pracuje. Pro zacatek je dobry bavlneny, ne ale elasticky. Mrkni treba na nosenideti.cz
Doporucuji Didymos, Neobulle, Diva, ale je spousta jinych…tyhle.mam ozkousene. Mela jsem treba i Little frog a ten je oproti temhle dost tuhy a nejak se mi s nim nevazalo dobre.
Nositka, treba Kibi doporucuji az tak od pul roka, ale nejlepsi je satek, nikde nic neprekazi, je uzasne pohodlny pro oba, prizpusobi se telu. A pozor je to navykove :srdce:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Zažádat o členství ve skupině

Reklama

Přidat nové téma

Návštěvy uživatelů

Moderátor skupiny

Členové skupiny

Nové příspěvky

Zástava, je to pro mě bezpečné?

• Gabri.ela.ela