Vitiligo

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
vlas01
Nováček 1 příspěvek 03.09.09 20:04
VITILIGO

Malému broučkovi se mezi lopatkami objevil bílý flek jako špendlíková hlavička a nyní už je jako hrášek, stále to roste. Prý vitiligo - neléčitelné.
Poraďte co s tím?

Reakce:
cancerka
Ukecaná baba ;) 1978 příspěvků 03.09.09 20:16

Nu tady nějakou prevenci a léčení píšou:
http://www.ordinace.cz/…ek/vitiligo/
http://www.dermatology.cz/vitiligo/
 http://www.ulekare.cz/…vitiligo-970

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.09.09 02:54

Je to autoimunitní onemocnění a na taková onemocnění může pomoci biologická léčba (biomodulace). Nevím teď žádný odkaz, ale radila bych vygooglit pana doktora Šulu (MUDr. Šula), to je přední český lékař, který se biomodulační léčbou zabývá. Nepřihlášena Nesinka

Maka
Závislačka 2857 příspěvků 23.09.09 17:27

ahoj

syn to má taky .

při narozeníměl jen jeden flíček u pupíku - ten se pak zvětšil a přibyly ještě dva další velikosti asi jako 5kačka

co s tím nevím - ani dr - tchýně to má a říká že se to léčit nedá… tedy že existují ručité druhy léčby ale u ní konkrétně nefungují… spíš jí případlo že dr. tápají..

M.

Zlatuska
Ukecaná baba ;) 1837 příspěvků 23.09.09 17:40

bohužel se to jaksi moc léčit nedá…
mamka to má na rukou - můj šéf taky…

je to blbý, ale horší to mají třeba lidé-černoši… těm se udělá uplně stejně bílý(růžový) flek na té tmavé kůži…
tak asi prostě snažit potom časem neopalovat, aby to nebilo do očí a dítě nemělo komplex, pokud by se to přeneslo do jiné části

regy
Ukecaná baba ;) 1764 příspěvků 06.12.11 13:51

Všem kdo máte vitiligo ráda poradím.

Martuška Vladimír
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.04.12 13:37
vitiligo je svinstvo

Vážení spolutrpitelé,
nevěřte v zázračnou léčbu vitiliga. Žádná neexistuje. Já mám vitiligo 50 let od svých 9 let, vyzkoušel jsem vše co bylo dostupné, ale nic nezabralo..
Užíváním všech těch doporučených a účinných „léků“ si zničíte žaludek a jiné orgány.
Pozor na léky s Meladininem !!! Zničí vám játra !!!
Pozor na všechny ty zázračně vyléčené, kteří vám doporučují zázračné preparáty , čaje a jiné , chodící na tento server jen proto, aby z vás tahali peníze a vůbec jim nejde o to, aby vám pomohli ve vašem neštěstí. Nikdo ze zdravých si nedovede představit, čím vším si projdete s touto nemocí , hlavně pokud ji máte od ranného mládí.
Malé děti vám dají pocítit nejvíc, že jste odlišní. A těch hloupých dospělých, kteří se vás štítí
a mají z vás legraci a pro které jste „ grošáci aj.“ , potkáte v životě také dosti.
Je určité procento lidí , kteří se z tohoto možná dostanou, ale smiřte se s tím, že patříte mezi
1 % populace s tímto onemocněním a že jste pro ostatní tzv. " flekáči".
Já si myslím, že vitiligo je z 90% onemocnění dědičné, které se projeví u každého v jiném věku a jeho nastartování má u každého jiný impuls ( stresy, porody, úrazy kůže – začne kolem jizvy atd.) . Nikdo vám nepomůže, na to zapomeňte. Jediní, kdo vám pomůžou jste vy sami a to jenom tím, že se s tímto psychicky srovnáte a to trvá dlouho a je to hodně bolestivé.
Z mé 50 -ti leté zkušenosti s tímto neřádem můžu poradit jen toto :
1 – vyhýbat se slunci, jako čert kříži – nejhorší jsou spáleniny z opalování a solárka –
proto nenuťte své malé děti k opalování ( tmavé skvrny jsou výraznější a z bílých může být časem po častém opalování dosti vážný problém !!!!
2 – viditelná místa na obličeji, krku, rukou, nohách natírat bělícím krémem ( poradit se
s odborníkem dermatologem !!! – pozor na podvodníky, dodávající bělící krém ,
který působí na vše od prádla počínaje a lakem na autě konče )-, nosit dlouhé
kalhoty a rukávy a znovu, vyhýbat se slunci – opalování a slunce je náš nepřítel a
pokud bude někdo tvrdit něco jiného, ať mi to dokáže!!! Já mám 50 ti letou zkušenost
a vím co říkám!
3 – zakrývat bílé skvrny krycím krémem pleťové barvy ( obličej, krk, ruce, nohy )
4 – přihlásit se do programu některé kosmetické firmy, nebo lékařského ústavu jako
pokusný králík a doufat. ( zjistíte, že kosmetické firmy se vám vyhnou obloukem a doktoři
vás zahrnou spoustou rad, ale žádnou pomocí a zahrnou vás do skupiny „přátel pro zvýšení
příspěvků na chudé lékaře „ ).
5 - Pokud máte vitiligo nemít děti, aby jste se jednou nemuseli dívat jak trpí. Když se to totiž
neobjeví vašim dětem, objeví se to vašim vnukům a potom jste 2× nešťastní a za jejich
utrpení a i zodpovědní.
6 – pokud chcete mít děti, brát si pouze blondýny a blonďáky tj. lidi s nízkým množstvím
pigmentu a doufat, že vaše děti a vnuci budou tohoto neřádu ušetřeny
7 – najít si rozumného psychiatra, který vám pomůže z depresí
8 – založit klub „damatinů“ na internetu i mezinárodní s přísnými pravidly registrace, aby
se nám na něj nemohli nabourávat „šamani a vyžírkové“ a tam si sdělovat konkrétní
zkušenosti. Já to neumím, jinak bych to již dávno udělal. Z 99% jde o morální podporu
nemocného, aby si uvědomil, že není sám s tímto problémem u těch mladých a
nezkušených o to, jak se naučit s tímto onemocněním plnohodnotně žít a zbytečně si
ničit zdraví .

Nemusíte souhlasit s tím co tady píši, ale je potřeba pojmenovat tento problém správným jménem a přestat si mazat med kolem úst.
Léčit se můžete zkusit a že jsem slyšel již hodně blbostí např. černým pepřem, projímadly,
velbloudím mlékem, mateřským mlékem, ozařováním různými hloupostmi od magnetů počínaje a UV a jinými lampami konče, různé terapie ( foto, flexi, ) a stejně jednou dospějete do bodu, kdy vám pomůže nevíc dobrý člověk dobrým slovem.
Jsme již dosti nešťastní z tohoto onemocnění a každá naděje je vítaná, bohužel neexistuje.
Možná se určité procento lidí z této nemoci dostane, to připouštím, ale je to jenom proto, že k tomu mají dispozici a jejich organismus se s tím vypořádá sám. Takové ale neznám !!!
Ti co tady vnášejí naději a píší, jak se jim fleky zmenšili atd. po užívání různých patoků
nepřiznávají, že se vlastně nic neděje, že jsou stále flekatí i když méně a tím stále stejně nešťastní. Pokud nepatří do skupiny vyžírků, kteří se neštěstím druhých živí.
Pro ty, kteří stále ještě nepochopili o co tady jde:
Michael Jackson měl určitě úplně jiné možnosti a to jak finanční, tak odborné, než drtivá většina z nás a přesto mu nikdo nedovedl s Vitiligem pomoci.
Vím že vám beru naději na uzdravení, ale ona žádná není. Dá se bojovat jen s lidskou hloupostí a předsudky. Jsme jiní. Na to si musíte zvyknout a naučit se s tím žít.

Hodně štěstí v životě vám „ jiným“ přeje Vladimír

regy
Ukecaná baba ;) 1764 příspěvků 12.04.12 14:03

Já myslím, že člověk by to vzdávat neměl. Je to i o životním stylu jaký člověk žije. Navíc krém Activ lidem pomáhá co slyším. Já osobně jsem jedne paní pomohla, nikdo jiný prozatím zájem neprojevil že by to chtěl zkusit :nevim: Důležité je vědět svůj zdravotní stav (imunita, vyšetření štítné žlázy, játra…) a pak to společně řešit.

Bajenka
Nováček 1 příspěvek 12.05.12 16:14

Dobrý den ,píšete že můžete pomoci při léčbě vitiliga. Mě to postihlo letos současně s problémy se štítnou žlázou a dost mě to psichicky ničí ,protože to postupuje velmi rychle. A zároveň tím trpí i má 9letá dcera. Budu vděčná za jakoukoliv radu či pomoc.Děkuji

Kačenka2012
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.07.12 07:26

Dobrý den. Dotaz k Regy: Jak jste jedné paní pomohla???

poosleda
Echt Kelišová 9030 příspěvků 23.07.12 08:51

@vlas01 Dobrý den, já mám vitiligo a vůbec mě to v životě neomezuje…

regy
Ukecaná baba ;) 1764 příspěvků 24.07.12 11:09

Určitě je důležité vědět z jakého důvodu se objevilo, pokud tím někdo netrpí od narození. Já měla paní u které se vitiligo objevilo vlivem psychiky, takže určitě to chce pak zapracovat na tom ať se něco změní a současně jsem paní nasadila krém Activ, který ji opravdu zabral. Takže tak. U člověka se to může projevit vlivem oslábení imunity, problémy s játrou, štítná žláza…určitě to chce i tělo pročistit, detoxikační kůra, to už ale záleží na každém zda chce pro to udělat hodně.

poosleda
Echt Kelišová 9030 příspěvků 24.07.12 13:18

@regy aha.. já to mám někdy od 12let

Peregrinus
Nováček 7 příspěvků 04.09.18 20:34
Skupina na Facebooku

Dobry den, na Facebooku je nová skupina Vitiligo Česko - Vitiligo Czechia. Je tam živá debata na všechna témata, která se vitiliga týkají.

https://www.facebook.com/…65391199458/

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Tuno, A DOST! Ochranka tvrdí, že lžeš, a podává na tebe trestní oznámení

Moderátor Jan Tuna (45) tvrdí, že ho na vánočním večírku v klubu SaSaZu... číst dále >

Jak je možné, že střelec utekl? Byl dvacetkrát (!) trestán, hledá ho 300 mužů!

Chérif Chekatt (29) je jediným podezřelým ze střelby na vánočních trzích v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >